Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Keliaujame kartu su augintiniu!

2020-05-26
Keliaujame kartu su augintiniu!

Planuojate kelionę automobiliu kartu su augintiniu? Net jei tai tik išvyka pas veterinarijos gydytoją, į kaimą, o gal – ilgesnėms atostogoms, visada svarbu pasirūpinti įvairiomis tiek jūsų, tiek gyvūno saugumą ir komfortą užtikrinančiomis priemonėmis, kad kelionė būtų smagi!

Vežu saugiai

Kelių eismo taisyklės skelbia, kad „vairuotojas privalo pasirūpinti stovinčioje transporto priemonėje esančių gyvūnų augintinių saugumu ir užtikrinti, kad gyvūnai augintiniai būtų vežami tokiu būdu, kad netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų transporto priemonėje esančių eismo dalyvių, jei transporto priemonė būtų staigiai stabdoma“. Saugumą užtikrinti padės specialios priemonės.

Ypač patogu keliaujant su augintiniu automobiliu naudoti rinkinį, kurį sudaro petnešos ir diržas su jungtimi, kuri tvirtinama į saugos diržo laikiklį. Petnešos uždedamos per galvą ir apjuosia gyvūno krūtinę. Prisegus saugos diržą augintinis gali laisvai judėti, atsigulti ar atsisėsti taip, kaip jam norisi. Taip tiek augintinis, tiek jo šeimininkas yra apsaugomi nuo sužalojimų staigiai stabdant, nelaimės atveju.

Siekiant užtikrinti saugumą, gyvūną galima vežti ir transportavimo dėžėje, vadinamajame „bokse“. Tokia dėžė yra pagaminta iš tvirto plastiko, turi saugią užrakto sistemą ir ventiliacijos angas, tad augintinis transportavimo dėžėje jausis gerai. Vežant gyvūną transportavimo dėžėje ją taip pat būtina pritvirtini saugos diržais. Taip išvengsite dėžės slidinėjimo po automobilį posūkių metu ar staigaus stabdymo atveju.

Tvirtas narvas – ideali priemonė keliaujant automobiliu. Dėl nuožulnių kraštų tokią priemonę lengva sutalpinti bagažinėje. Narve augintinis bus saugus ir jausis patogiai, o jūs galėsite būti ramūs, nes gyvūnas nesiblaškys po mašinos saloną.

Pertvara atskirs bagažinę, kurioje yra šuo, nuo automobilio salono. Metalinė pertvara yra itin tvirta. Jos aukštis ir plotis reguliuojamas, tad pertvarą galima pritaikyti įvairių markių ir modelių automobiliams. Norint gyvūną atskirti nuo vairuotojo, galima naudoti ir specialų apsauginį tinklą.

Siekiant kelionėje apsisaugoti nuo nemalonių netikėtumų, pravers specialiai šunims sukurtos sauskelnės ar palutės. Galima pasirinkti vienkartines arba daugkartinio naudojimo. Palutes ypač patogu patiesti narve arba transportavimo dėžėje, o sauskelnės puikiai tiks tuo atveju, jei augintinis saugiai įsitaisė tiesiog ant galinės automobilio sėdynės.

Šuo ant priekinės automobilio sėdynės

Nepalikite vieno!

Svarbiausia taisyklė – niekada nepalikite šuns uždarame stovinčiame automobilyje: jei lauko temperatūra – 21 laipsnis, tai automobilyje ji gali pakilti iki 37 laipsnių vos per 20 minučių. Aukšta temperatūra, bloga ventiliacija gali sukelti gyvūnui šilumos smūgį. Ši būsena šunims labai pavojinga ir dažnai netgi mirtina.

Kad augintinis perkaito, suprasite iš sutrikusios koordinacijos, apsiblaususio žvilgsnio, išgąsčio, dažno kvėpavimo, seilėjimosi, ryškiai raudonos spalvos dantenų. Pastebėjus šiuos požymius svarbiausia veikti nedelsiant – kuo skubiau kreipkitės į veterinarą.

Kita svarbi taisyklė – neleiskite šuniui kišti snukučio pro langą važiuojant, kad ir kaip jis tą mėgtų. Nes visa tai gali baigtis įvairiomis ligomis ir akių uždegimais. Langą praverkite tik tiek, kad patektų gryno oro.

Ką daryti, jei augintinis bijo

Gali būti, jog jūsų augintiniui kelionė automobiliu anaiptol nėra malonus dalykas. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti specialias raminančias, atpalaiduojančias priemones.

Jei jūsų gyvūnas bijo, nerimauja, jau valandą prieš kelionę uždėkite raminantį antkaklį. Jo sudėtyje esantys saugūs, natūralūs komponentai – valerijono ir levandų eteriniai aliejai ramina ir padeda atsipalaiduoti stresinių situacijų metu.

Augintiniui nuraminti, stresui kelionių metu pašalinti rekomenduojama naudoti natūralius eterinius aliejus, pavyzdžiui, levandų, bosvelijų. Jei gyvūną pykina, tiks pipirmėčių, levandų eteriniai aliejai.

Laikas pertraukėlei!

Jei kelionė bus ilga, būtinai darykite pertraukėles. Kai tik sustosite pailsėti, leiskite keturkojui pabėgioti, atlikti gamtinius reikalus, o po to palepinkite gardžiais kąsneliais, pagirdykite.

Be maisto šuo arba katė gali dar kurį laiką išgyventi, tačiau netekus vos 10% vandens, augintinis gali sunkiai susirgti, o netekęs 15% – netgi nugaišti. Labai svarbu pasirūpinti, kad augintinis nuolat turėtų geriamojo vandens.

Konservai skardinėse arba maišeliuose pravers, jei augintinis ilgos kelionės metu išalktų. Viena gardi porcija – kaip tik tai, ko reikia tavo keturkojui bičiuliui.

Gertuvė su buteliuku – ypač praktiška ir patogu kelionėje. Pripildykite buteliuką vandeniu ir pasiimkite su savimi. Kai augintinis ištrokš, tiesiog atlenkite buteliuką ir įpilkite vandens į pritvirtintą dubenėlį.

Jei gabenate augintinį „bokse“, specialią vandens gertuvę galima pritvirtinti prie transportavimo dėžės.

Vokiečių aviganias gulintis ant žolyno

Ramiam poilsiui gamtoje

Labai svarbu sustojus leisti augintiniui atlikti gamtinius reikalus. Būtinai su savimi tokiu atveju turėkite maišelių ekskrementams rinkti.

Šunys mėgsta tyrinėti naują aplinką. Suėdę kitų gyvūnų išmatų ar sugedusių maisto likučių, kurių rado gamtoje, jie gali užsikrėsti žarnyno kirmėlėmis. Štai kodėl svarbu jau prieš kelionę įsigyti pašaro papildų, apsaugančių augintinio organizmą nuo šių parazitų.

Jei keliaudami su augintiniu ketinate pasilepinti poilsiu gamtoje, pasirūpinkite apsauga nuo erkių. Tam puikiai tiks antiparazitiniai lašai, antkakliai, purkškalai, ultragarsiniai pakabukai bei natūralūs eteriniai aliejai.

Kita svarbi detalė – pakabukas su išgraviruotais jūsų kontaktiniais duomenimis, jis turi būti prisegtas prie gyvūno antkaklio. Tai ne tik stilingas aksesuaras, bet ir svarbus elementas, galintis padėti tuo atveju, jei augintinis netikėtai pabėgtų ar pasiklystų.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!