Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Senjorų šunų maistas (4)

Nuo šuns mitybos priklauso ir jo gyvenimo kokybė. Rūpestingas šeimininkas, nusprendęs savo augintinį maitinti sausu maistu, turi atkreipti dėmesį į tokius svarbius aspektus, kaip sauso maisto sudėtis, augintinio sveikata, amžius. Tinkamai parinktas sausas maistas suteiks augintiniui ne tik pilnavertę mitybą, o ir žvilgantį kailį bei galimybę būti sveiku tyrinėtoju.

 

Kodėl sausas šunų maistas yra vienas geriausių pasirinkimų jūsų augintiniui?

Šunų sausas maistas tinka tiek mažiems, tiek suaugusiems ir net senjorams šunims. Jį patogu laikyti, o kitoms ėdalų rūšims sausas maistas nenusileidžia naudingų medžiagų gausa. Maitinamas sausu kokybišku maistu šuo išlieka energingas, puikios sveikatos, išlaiko blizgantį kailį bei gerą virškinimo sistemą. Kieta sauso maisto konsistencija valo keturkojų dantis ir mažina blogą burnos kvapą.

Kodėl svarbu įvertinti sauso maisto sudėtį?

Šiuo metu prekių lentynose gausu įvairiausios sudėties sauso maisto šunims, todėl šeimininkai privalo atkreipti dėmesį į sauso šuns maisto sudėtį. Kokybiškas sausas ėdalas pasižymi didesniu kiekiu mėsos. Netinkamas ir nekokybiškas ėdalas šuniui gali sukelti sveikatos problemų: sutrinka virškinimas, šuo tampa apatiškas, dingsta kailio blizgesys.

Sausas šunų maistas pagal augintinio amžių, svorį ir veislę

Renkantis maistą keturkojui, svarbu suprasti, kad sausas maistas ne veltui gaminamas atsižvelgiant į augintinio amžių, dydį, veislę ar net fizinį aktyvumą. Kokybiškas sausas maistas šunims yra sukurtas tam, kad patenkintų visus keturkojų mitybos poreikius.

 

Amžius ir sveikatos būklė

Sausas maistas šunims skirstomas į tris amžiaus kategorijas: jauniems, suaugusiems ir senyvo amžiaus augintiniui. Kiekvienoje kategorijoje randamos reikalingos medžiagos, kurių dažniausiai šuns organizmui tuo gyvenimo laikotarpiu labiausiai reikia.

Sausas maistas šuniukams turi didesnį kiekį naudingųjų medžiagų, kurios stiprina imunitetą, tinkamai formuoja kaulus ir dantis. Šuniukui sustiprėjus ir užaugus, duodamas sausas maistas suaugusiems šunims, kuris leidžia išlaikyti augintinį energingą ir sveiką. Brandžiame šuns amžiuje, pasirenkamas sausas šunų maistas senjorams, sudarantis galimybę keturkojui turėti pilnavertę mitybą, nepatiriant įvairių senjorams pasitaikančių virškinimo problemų.

 

Svoris ir aktyvumo lygis 

Be amžiaus ir sveikatos būklės, sausas maistas šunims yra skirstomas ir pagal augintinio svorį bei aktyvumo lygį. Pagrindinės svorio kategorijos: mažo, vidutinio ir didelės veislės šunys. Sausas šunų maistas parenkamas atsižvelgiant ir į augintinio aktyvumą.

Jeigu su šunimi daug sportuojate, aktyviai užsiimate, rekomenduojama rinktis sausą maistą, kuris suteiktų visas reikalingas medžiagas keturkojui ir padėtų jam toliau išlikti energingam. Svarbu atkreipti dėmesį, kad didelės veislės šunų sausas maistas turi ypatingai didelį kiekį įvairių naudingųjų medžiagų, todėl šis maistas nėra tinkamas mažos veislės šunims, nes gali sukelti sveikatos ar virškinimo problemų.

 

Veislė ir kailio spalva

Norint išlaikyti savo šuns kailio spalvą ir paryškinti augintinio kilmės bruožus, rekomenduojama rinktis sausą maistą atsižvelgus į augintinio veislę. Tai aktualu šeimininkams, kurie turi šviesaus kailio augintinius, nes retkarčiais vartojant netinkamą sausą maistą keturkojo kailis gali pradėti ruduoti arba, priešingai, jeigu auginate rusvo kailio šunį, netinkamas sausas maistas gali blukinti raudono kailio pigmentą. Norint to išvengti, ieškokite sauso maisto, tinkančio specialiai augintinio veislei.

 

Sausas maistas alergiškiems šunims ir šunims su specifiniais poreikiais

Augintiniams, turintiems alergijas ar specifinius poreikius (pvz., nutukimą, odos problemas, virškinimo sutrikimus ir kt.), rekomenduojama rinktis sausą maistą, kuris būtų pritaikytas esamai keturkojo sveikatos būklei. Toks maistas yra žymimas kaip hipoalerginis maistas šunims arba maistas alergiškiems šunims. Bene populiariausias šeimininkų, auginančių maistui jautrius keturkojus, pasirinkimas yra sausas begrūdis šunų maistas, suteikiantis augintiniams galimybę mėgautis maistu be jokių sveikatos negalavimų.

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Koks sausas šunų maistas geriausias?

Geriausias sausas maistas šunims yra tas, kuris augintiniui suteikia galimybę būti energingam ir sveikam. Rinkdamiesi maistą, atkreipkite dėmesį į šuns poreikius (sveikatą, aktyvumą, amžių, svorį) ir pasirinkite sauso maisto sudėtį, kuri suteiks augintiniui visų reikalingų medžiagų.

 

Kuo skiriasi šunų maisto klasės?

Norint šuniui suteikti geros kokybės sausą maistą, rinkitės tarp Premium, Super Premium, Ultra Premium ir kt. klasių. Populiariausia šunų maisto klasė šiuo metu yra sausas šunų maistas Super Premium, kuris pasižymi itin aukšta ingredientų kokybe.

 

Kiek kartų per dieną reikia maitinti šunį?

Patartina šunį sausu ėdalu šerti 2-3 kartus per dieną, padalinus dienos normą į atitinkamas porcijas arba taip, kaip nurodyta rekomendacijoje ant sauso maisto pakuotės. Šuns mitybos paįvairinimui puikiai pasitarnaus konservai šunims – norėdami juos įtraukti į šuns mitybos racioną, sumažinkite sauso maisto kiekį ir papildomai duokite šunų konservų.

 

Ar reikia keisti sauso maisto skonį?

Nerekomenduojama kasdien tarpusavyje maišyti skirtingo sauso šuns maisto, tačiau, jeigu norite pakeisti sausą ėdalą, – keiskite jį palengva, proporcingai maišykite naujai pasirinktą maistą su senuoju sausu maistu.

 

Kaip žinoti, kad šuniui netinka sausas maistas?

Dažniausiai, jeigu šuniui šeriamas sausas maistas yra netinkamas, sutrinka jo virškinimo sistema – šuo pradeda viduriuoti, vemti. Šiuo atveju būtina keisti duodamą sausą maistą į kitokios rūšies sausą maistą (pvz., iš ėrienos į vištieną).

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!