Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Jonizuotas šarminis vanduo. Kuo jis naudingas augintiniams ir jų šeimininkams?

2020-06-29
Jonizuotas šarminis vanduo. Kuo jis naudingas augintiniams ir jų šeimininkams?

Vanduo gyvybiškai svarbus kiekvienam gyvam organizmui. Tai – puikios sveikatos pagrindas. Tačiau ar žinote, kuo ypatingas ir naudingas augintiniams bei jų šeimininkams jonizuotas šarminis vanduo? Patarimais dalijasi KIKA farmacijos vadovė, veterinarijos gydytoja, gyvūnų grožio specialistė Kamilė Ausmanė.  

 

Jonizuotas šarminis vanduo – kas tai? 

Pasaulio mokslininkai jonizuotą šarminį vandenį mini kaip vieną nuostabiausių praeito šimtmečio atradimų ir kaip vieną didžiausių sveikatos profilaktikos stebuklų. Iš tiesų jonizuotas šarminis vanduo labai artimas randamam gamtoje. Tokio vandens yra šaltiniuose, kurie itin vertinami dėl savo gydomųjų savybiųJonizuotą šarminį vandenį galima išgauti naudojant specialų prietaisą – jonizatorių.  

Taigi elektrocheminės aktyvacijos būdu ir buvo sukurtas jonizuotas šarminis vanduo „Tauro Pro Line Pure Mist“, kurio pH – 11,3 (vandentiekio vandens pH įprastai būna 7.7–8.4). Paveikus elektros srove, vanduo su jame ištirpusiomis druskų molekulėmis yra jonizuojamas. Šiame šarminiame vandenyje yra šeši jonai: Ca2+, Mg2+, HCO3, Cl, SO42–, Na+. Kitaip tariant, tai toks vanduo, kuriame yra cheminių elementų jonų formoje.  

Dėl išskirtinių savybių šarminį jonizuotą vandenį „Tauro Pro Line Pure Mist“ saugu naudoti tiek augintiniams, tiek jų šeimininkams. Tai daugiafunkcė priemonė, kurios neįmanoma perdozuoti ir prie kurios nepriprantama. 

 

Odai drėkinti ir gydyti 

Pasak veterinarijos gydytojos K. Ausmanės, dėl ypatingų savybių šarminis jonizuotas vanduo ypač naudingas odai. Jis pasižymi drėkinančiomis savybėmis, tad gali padėti apsaugoti odą nuo išsausėjimo, alergijų. Be to, jonizuotas šarminis vanduo veikia dezinfekuojančiai, tad gali padėti gydyti įvairius bėrimus, žaizdeles, įbrėžimus.  

Jei jūsų šuns ar katės oda yra linkusi į alergijas, pleiskanoja, išbandykite šarminį jonizuotą vandenį „Tauro Pro Line Pure Mist“. Purkškite tiesiai ant reikiamos vietos, nuo 3 iki 10 kartųTai gali padėti išspręsti pačias įvairiausias odos problemas“, – patarė veterinarijos gydytoja. 

Nors „Tauro Pro Line Pure Mist“ sukurtas galvojant apie gyvūnus, šią priemonę drąsiai gali naudoti ir augintinio šeimininkas. Šarminis jonizuotas vanduo gali pasitarnauti kaip natūralus produktas odos grožiui puoselėti. Jis puikiai tinka sausai veido ir viso kūno odai drėkinti bei pažeistai odai prižiūrėti. Dėl antibakterinių savybių „Tauro Pro Line Pure Mist“ gali būti naudojamas spuogams gydyti. Vyrams šarminis jonizuotas vanduo rekomenduojamas po skutimosi, kadangi dezinfekuoja sudirgintą odą. Vaikams jonizuotas šarminis vanduo gali būti naudojamas nuo iššutimų. 

Siekiant pagerinti kosmetikos priemonių poveikį odai, jas taip pat patariama maišyti su „Tauro Pro Line Pure Mist“ 

„Šarminis jonizuotas vanduo naudojamas kartu su kosmetikos priemonėmis gali pagerinti jų savybes net kelis kartus, tad, pirmiausia, odą apipurkškite „Tauro Pro Line Pure Mist“ ir tik po to tepkite kosmetikos priemonę“, – patarimu augintinių šeimininkams pasidalijo K. Ausmanė. 

 

Kailio būklei gerinti 

Jei augintinio kailis sausas, praradęs žvilgesį, silpnas ir linkęs veltis, taip pat patariama į pagalbą pasitelkti jonizuotą šarminį vandenį. Tuo atveju kailį rekomenduojama išpurkšti išmaudžius augintinį prieš džiovinimą. Augintiniams, sveriantiems iki 10 kg, veterinarijos gydytojos teigimu, reikia purkšti 3–5 kartus, sveriantiems 10–25 kg – 5–7 kartus, jei gyvūnas sveria daugiau nei 25 kg – 7–10 kartų. 

Kai kurių šunų ir kačių kailis linkęs labai elektrintis. Šarminis jonizuotas vanduo „Tauro Pro Line Pure Mist“ pasižymi antistatiniu efektu, tad gali padėti suvaldyti besipučiantį kailį. Šiuo atveju tiesiog apipurkškite sausą šuns ar katės kailį. Nepamainoma ši priemonė ir ruošiant augintinį parodai, kuomet būtina užtikrinti nepriekaištingą augintinio išvaizdą“, – dar vieną „Tauro Pro Line Pure Mist“ šarminio jonizuoto vandens privalumą įvardijo K. Ausmanė. 

Be to, „Tauro Pro Line Pure Mist“ galima maišyti su kitomis kosmetikos priemonėmis.  

„Šarminis jonizuotas vanduo yra ypač skvarbus. Naudojant kartu su šampūnu, kondicionieriumi ar kitomis kosmetikos priemonėmis, „Tauro Pro Line Pure Mist“ gali pagerinti jų savybes net kelis kartus. Kaip naudoti? Galima apipurkšti kailį ir tada įtrinkti šampūną, kondicionierių arba imti reikiamą kiekį priemonėspapurkšti 10 kartų „Tauro Pro Line Pure Mist ir sumaišyti tiesiog delne arba dubenėlyje, tuomet tepti ant kailio“, – apie tai, kaip naudoti „Tauro Pro Line Pure Mist“ su kosmetikos priemonėmis, pasakojo veterinarijos gydytoja. 

 

Ausų higienai 

Turint „Tauro Pro Line Pure Mist“ šarminį jonizuotą vandenį paprasta pasirūpinti augintinio higiena. Ši priemonė puikiai tinka tiek šunų, tiek kačių ausims valyti.  

Ausys – tai organai, kuriuose dažnai susidaro šilta drėgna terpė, puikiai tinkanti grybeliui, bakterijoms daugintis. Nevalant ir tinkamai nepasirūpinant gyvūno ausų higiena gali prasidėti ausies uždegimas. Norint to išvengti, 1–3 kartus per savaitę rekomenduojama naudoti šarminį jonizuotą vandenį. Tiesiog papurkškite 1–2 kartus į ausies landą, ją pamasažuokite ir išvalykite nešvarumus vatos padeliu“, – kaip valyti augintinio ausis pasakojo K. Ausmanė. 

Tačiau, veterinarijos gydytojos teigimu, ausų ligos, ypač išorinės ausies uždegimas, yra vienas dažniausiai pasitaikančių keturkojų susirgimų. Negydomas ausies uždegimas gali komplikuotis ir pereiti į vidurinę ar vidinę ausį. Tradiciškai šiuo atveju į pagalbą pasitelkiami antibiotikai, tačiau, pasak K Ausmanėsvisada reikia vertinti galimas pasekmes gyvūno sveikatai ir esant galimybei rinktis natūralias priemones. 

„Šarminis jonizuotas vanduo „Tauro Pro Line Pure Mist“ mažina paraudimą, neutralizuoja uždegimą, veikia antibakteriškai ir neleidžia toliau vystytis grybeliui bei bakterijoms, tad šią natūralią priemonę galima pasitelkti ir kovojant su ausų uždegimu. Visgi, jei ausies uždegimas įsisenėjęs, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją“, – akcentavo K. Ausmanė. 

 

Pagalba ašarojančioms akims ir ruduojančiam kailiui 

Kiekvieną rytą susikaupusias išskyras reikia nuvalyti ir gyvūno akių kampučiuose. Jonizuotas šarminis vanduo „Tauro Pro Line Pure Mist“ ne tik padeda pašalinti susidariusius nešvarumus, bet irveterinarijos gydytojos teigimu, gali padėti kovojant su rimtomis problemomis: akių uždegimais, ašarojimu, ruduojančiu kailiu. 

„Akis dengia ašarų plėvelė, kuri jas apsaugo ir drėkina. Kai ašarų liaukos gamina daugiau ašarų ar sutrinka tam tikrų ašarų plėvelės komponentų pusiausvyra, aplink akis galima pastebėti ryškios rūdžių spalvos takelius, tai ypač būdinga balto ar šviesaus kailio šunims ir katėms. Ašarų dėmės atsiranda dėl porfinų. Porfinai – tai natūralaus pigmento molekulės, turinčios geležies jonų. Jie dažniausiai iš organizmo pašalinami augintiniui tuštinantis, su išmatomis, tačiau šunims ir katėms porfinas taip pat gali būti išskiriamas ir pro ašaras, seiles bei šlapimą. Kai ašarų ir seilių sudėtyje yra porfinų, būtent jie per ilgesnį laikotarpį ir nudažo šviesų augintinio kailį rudai, nes pigmentas patenka į plauko vidų“, – baltakailių augintinių ruduojančio kailio problemą įvardijo K. Ausmanė. 

Jei dėmės po augintinio akimis yra labiau rudos (ne ryškios rūdžių) spalvos, pasak veterinarijos gydytojos, tikėtina, kad jūsų augintinis gali turėti mielinį grybelį. 

„Po paakiais kailis yra nuolat drėgnas nuo ašarų. Mielių infekcijos sukeltos rudos dėmės skiriasi nuo ryškios rūdžių spalvos, kuri atsiranda dėl porfinų. Mielių infekcijos atveju dažnai pajausite nemalonų, rūgštoką, net aitrų kvapą, sklindantį iš augintinio snukučio ar akių. Akies organo pH yra apie 7.4–7.8, tai yra neutrali terpė, todėl joje gali daugintis kai kurios bakterijos, tokios kaip mikoplazma. Būtent jos ir sukelia akies ašarojimą, konjuktyvitą, ašaros pasidaro neskaidrios ir nemalonaus kvapo. Šarminis jonizuotas vanduo puikiai neutralizuoja tokias bakterijas ir neleidžia joms vystytis, jis šiuo atveju veikia kaip oksidatorius. Tiesiog papurkškite priemonės 1–2 kartus į akis ir nešvarumus nuvalykite naudodami vatos padelį. Procedūrą rekomenduojama kartoti kiekvieną dieną“, – patarimais, kaip kovoti su ruduojančio kailio problema ir akių ašarojimu, pasidalino veterinarijos gydytoja K. Ausmanė. 

 

Purškikliams gaminti 

Yra daugybė būdų, kaip dar galima panaudoti šarminį jonizuotą vandenį „Tauro Pro Line Pure Mist“, vienas jų – maišant kartu su natūraliais eteriniais aliejais namuose pasigaminti įvairius purškiklius, pavyzdžiui, apsaugai nuo virusų, bakterijų, uodams, erkėms ar kitiems parazitams atbaidyti bei kailio būklei gerinti. 

 

 

RECEPTAI 

Nuo parazitų 

Siūlome eterinių aliejų mišinio purškiklius, kurie padės nubaidyti blusas, erkes ir kitus parazitus. Purškikliui reikės: 100 ml tamsaus stiklo buteliuko su purkštuku, šarminio jonizuoto vandens „Tauro Pro Line Pure Mist“, bergamočių, čiobrelių, imbierinių citrinžolių, pipirmėčių eterinių aliejų. Į buteliuką supilkite šarminį vandenį, įlašinkite 7 lašelius bergamočių, 3 pipirmėčių, 3 čiobrelių ir 4 lašelius imbierinių citrinžolių eterinių aliejų. Užsukite purkštuką ir supurtykite buteliuką. Purkškite šį mišinį ant kūno, augintiniui ant kailio kiekvieną kartą prieš einant pasivaikščioti į lauką. 

 

Kovai su virusais 

Orui valyti, patalpoms dezinfekuoti, virusams ir bakterijoms naikinti pasigaminkite tokį purškiklį: į 100 ml „Tauro Pro Line Pure Mist“ įlašinkite 10–15 lašų eterinių aliejų mišinio „A'Scentuals Microbe Shield“ ir gerai suplakite. Šį purškiklį naudokite paviršiams dezinfekuoti, purkškite namuose, tiesiai ant savęs ir augintinio. 

 

Nuo kailio slinkimo 

Dažnai šunų ir kačių problema – kailio išplikimas tam tikrose vietose, kitaip dar vadinama alopecija. Šiuo atveju gali padėti purškiklis su eterinių aliejų mišiniu „A‘Scentuals Fur Growth“. Į 100 ml „Tauro Pro Line Pure Mist“ įlašinkite 10–15 lašų eterinių aliejų mišinio ir gerai suplakite. Ši priemonė gali padėti stiprinti plauko folikulą ir skatinti naujų, sveikų plaukų augimą, tad purkškite augintinio kailį reguliariai. 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!