Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Augintinio saugumas: kaip išvengti nelaimių keliuose?

2019-03-07
Augintinio saugumas: kaip išvengti nelaimių keliuose?

Ar būna taip, kad augintinis Jums „padeda“ vairuoti? Vis prisimenu vieno pažįstamo istoriją, kaip gražuolė katė, sėdėjusi ant galinės automobilio sėdynės, jam bevairuojant užsiropštė ant peties ir taip jiedu grįžo namo.

Pagal naujas Kelių eismo taisykles (KET), patvirtintas nuo 2014 metų spalio 11 dienos, tai draudžiama. Augintinių šeimininkai privalo labiau rūpintis jų saugumu.

Anksčiau KET nebuvo nurodyta, kaip transporto priemonėje vežti augintinius, todėl šeimininkai tai nuspręsdavo savo nuožiūra. Dažnas ir dabar dar nežino, kaip saugiai vežti gyvūną automobilyje: keturkojai laisvai bėgioja ant galinės automobilio sėdynės, palaidi tupi bagažinėje, ant priekinės sėdynės, kilimėlio, o gal net ant kelių, taip atkreipdami ir vairuotojo, ir aplinkinių dėmesį. Pirmą kartą Lietuvoje KET pasirūpino ir gyvūnais – visiškai naujas taisyklių punktas skelbia, kad „vairuotojas privalo pasirūpinti stovinčioje transporto priemonėje esančių gyvūnų augintinių saugumu ir užtikrinti, kad gyvūnai augintiniai būtų vežami tokiu būdu, kad netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų transporto priemonėje esančių eismo dalyvių, jei transporto priemonė būtų staigiai stabdoma“.

Pasirūpinti savo ir augintinio saugumu – visiškai nesudėtinga. Tam tereikia turėti keletą svarbių daiktų. Saugaus eismo specialistai rekomenduoja vežti augintinį specialioje transportavimo dėžėje ar naudoti gyvūno saugos diržą.

Specialus saugos diržas – paprasta išeitis norint pasirūpinti augintinio saugumu kur nors vykstant. Reguliuojamo ilgio saugos diržą sudaro specialios petnešos ir diržas su jungtimi, kuri tvirtinama į saugos diržo laikiklį. Petnešos uždedamos per galvą ir apjuosia gyvūno krūtinę. Prisegus saugos diržą augintinis gali laisvai judėti, atsigulti ar atsisėsti taip, kaip jam norisi. Taip tiek augintinis, tiek jo šeimininkas yra apsaugomi nuo sužalojimų staigiai stabdant, nelaimės atveju.

Siekiant apsaugoti gyvūną, jį galima vežti ir transportavimo dėžėje, vadinamajame „bokse“. Tokia dėžė yra pagaminta iš tvirto plastiko, turi saugią užrakto sistemą ir ventiliacijos angas. Tad gyvūnas transportavimo dėžėje jausis jaukiai ir patogiai. Vežant gyvūną transportavimo dėžėje ją taip pat būtina pritvirtini saugos diržais. Taip išvengsite dėžės slidinėjimo po automobilį posūkių metu ar staigaus stabdymo atveju. 

Didelius gyvūnus patariama gabenti specialiuose narvuose arba bagažinėje atskiriant ją nuo automobilio salono specialia pertvara.

Tvirtas gyvūnų narvas – ideali priemonė keliaujant automobiliu. Tokiame narve augintinis bus saugus ir jausis patogiai, o Jūs galėsite būti ramūs, nes gyvūnas nesiblaškys po mašinos saloną. Narvo kraštai yra nuožulnūs, tad jį dar lengviau sutalpinti bagažinėje.

Speciali pertvara, atskirianti bagažinę nuo automobilio salono, taip pat gali praversti rūpinantis savo ir augintinio saugumu. Metalinė pertvara yra itin tvirta. Jos aukštį ir plotį galima reguliuoti, tad pertvarą galima pritaikyti įvairių markių ir modelių automobiliams. Norint gyvūną atskirti nuo vairuotojo, galima naudoti ir specialų apsauginį tinklą.

Kika lipdukas - vežu saugiai

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!