Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Vienas pašaras: ir mažyliams, ir jų mamoms

2019-09-25
Vienas pašaras: ir mažyliams, ir jų mamoms

Mielas, pūkuotas ir... alkanas. Tavo naujasis augintinis jau pasiruošęs atrasti gardžiausią šuniukų maistą! Kaip nepasiklysti pašarų gausybėje ir išsirinkti teisingai? Viskas labai paprasta – pasitelkus inovacijas ir visas turimas žinias, buvo sukurtas produktas, kuris puikiai tinka ir mažyliams, ir jų mamoms.

Kas svarbiausia?

Pienas. Pirmąsias savaites šuniukai maitinasi tik mamos pienu. Jame ypač gausu naudingų medžiagų, kurių mažyliui reikia, kad jis užaugtų sveikas ir stiprus. Perėjimas iš pieno pagrindu sudarytos mitybos į maitinimąsi kietu maistu yra laipsniškas procesas, vadinamas šuniukų nujunkymu. Jis paprastai prasideda augintiniui esant 4 savaičių amžiaus. Tuomet šuniuką ir rekomenduojama po truputį pradėti šerti sausu pašaru.

Baltymai. Šuniukai auga greitai, iš tikrųjų net 20 kartų greičiau už suaugusius šunis, todėl jiems reikalingas maistas, kuriame būtų iki 34% baltymų, nes tai „statybinė“ medžiaga. Štai kodėl „HiQ Puppy & Mother Care“ pašaro sudėtyje gausu paukštienos. Tai lengviausiai virškinami gyvūninės kilmės baltymai, būtini tinkamam raumenų tonusui palaikyti. Gyvūninės kilmės baltymai augintinio organizmą aprūpina subalansuotu aminorūgščių kiekiu sveikam ir ilgesniam gyvenimui.

Tai itin svarbu ir besilaukiančioms patelėms. Juk būdamas pilve šuniukas maitinasi motinos organizme esančiomis maisto medžiagomis ir jei besiformuojančiam vaisiui maistinių medžiagų nepakanka, jis jas atima iš motinos. Baltymai būtini ir maitinančioms patelėms. Joms būtina atstatyti energijos atsargas po gimdymo ir turėti jėgų išmaitinti mažylius.

Angliavandeniai. Nuolat žaisdami ir dūkdami šuniukai sunaudoja iki 3 kartų daugiau kalorijų nei kelerių metų sulaukę šunys. Todėl labai svarbu, kad maistas, kurį duodate savo augintiniui, būtų papildytas angliavandeniais – energijos šaltiniu. „HiQ Puppy & Mother Care“ pašaro sudėtyje yra ryžių ir kukurūzų, kuriuose gausu ląstelienos. Taip užtikrinamas puikus virškinamas ir šuniukams, ir jų mamoms, tad visą energiją galima nukreipti pasauliui tyrinėti ir žaidimams.

Riebalai. Labai svarbu, kad pašare, kurį duodate junkomiems šuniukams ir jų mamoms, būtų „gerųjų“ riebalų. „HiQ Puppy & Mother Care“ pašaro sudėtis papildyta ypač vertingu lašišų aliejumi. Jame gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurios gali padėti užtikrinti centrinės ir periferinės nervų sistemos veiklą ir funkcijas. Tai neabejotinai turi teigiamos įtakos spartesniam šuniukų mokymuisi, komandų įsisavinimui. Be abejo, Omega-3 riebalų rūgštys reikalingos ir siekiant užtikrinti puikią besilaukiančių bei maitinančių patelių sveikatą.

Vitaminai ir mineralinės medžiagos. Tinkama mityba šuniukams yra ypač svarbi stiprių kaulų ir sveikų dantų formavimuisi. Štai kodėl pašaras „HiQ Puppy & Mother Care“ yra papildytas kalciu. Į šį produktą šunų mitybos specialistai įtraukė ir kitus vitaminus (A, E, D3, B1) bei folio rūgštį. Visos šios medžiagos yra itin svarbios tiek augantiems mažyliams, tiek jų mamoms. Juk besilaukianti ar maitinanti patelė vitaminus ir mineralines medžiagas perduoda šuniukams.

Pašaro formulė papildyta ir ypatingu elementu – „NanoAgent“. Tai iki nanodalelių susmulkintas grynas nuosėdinės kilmės mineralas. Dėl nanodalelių lengvumo „NanoAgent“ augintinio organizmu juda greičiau nei įvairios maistinės medžiagos. Maistingosios medžiagos, sąveikaudamos su „NanoAgent“, taip pat ima judėti greičiau. Taip pagreitinamas virškinimas ir šios medžiagos (vitaminai ir kt.) įsisavinamos efektyviau.

Svarbu neperšerti

Mažo šuniuko skrandis – mažas, tačiau apetitas – didelis. Štai kodėl svarbu mažylio neperšerti. Atminkite, kad suaugusio šuns dydį šuniukai pasiekia natūraliai, nes augimo procese veikia genai. Jei šuniukus permaitinsite, jie gali suvartoti per daug kalorijų, imti pernelyg greitai augti ir patirti su kaulais susijusių problemų. Taip pat nesubalansuota mityba skatina virškinimo sutrikimus ir nutukimą. Dažna peršėrimo problema – viduriavimas ir vėmimas. Todėl labai svarbu subalansuoti augintinio mitybą, šerti normuotomis porcijomis.

Suaugusį šunį rekomenduojama šerti 2 kartus per dieną, na, o augantiems mažyliams maisto reikia kur kas daugiau. Jei šuniuko amžius – iki 2–3 mėn., jis turi būti šeriamas 4 kartus per dieną. Augintinį, kuris sulaukė 4–5 mėn., rekomenduojama šerti 3 kartus per dieną, o 6–8 mėn. šuniukas po truputį pereina prie suaugusio šuns maitinimo režimo ir turėtų būti šeriamas 2 kartus per dieną.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!