Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Skanėstai šunims. Kam jie reikalingi?

2020-04-03
Skanėstai šunims. Kam jie reikalingi?

Greičiausiai kiekvienas iš mūsų mėgstame pasigerinti savo augintiniui. Kartais liūdnas šuns žvilgsnis, veriantis iš po pietų stalo, tikrai suvirpina ne vieno šeimininko širdį. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog žmonių maistas yra netinkamas mūsų mažiesiems draugams, taigi visuomet pravartu turėti šunims skirtų skanėstų. Šių specialiai augintiniams sukurtų produktų paskirtis bei asortimentas – labai platus. Skanėstai gali pasitarnauti ne tik kaip gardus kąsnelis gyvūnui, tačiau ir kaip naudinga priemonė augintinio priežiūrai ar dresūrai. Kad būtų lengviau išsirinkti jūsų augintiniui tinkamus skanėstus, pasidalinsime pagrindinėmis jų paskirtimis bei privalumais.

Augintiniui palepinti 

Gavęs skanėstą augintinis šokinėja iš laimės, o jūs ne tik jį palepinate, bet tokiu būdu stiprinate tarpusavio ryšį. Šiuo atveju skanėstas pasitarnauja kaip bendravimo įrankis. Skanėstai taip pat gali padėti užmegzti draugystę su šunimi. Atvykus svečiams pasiūlykite jiems savo augintinį pavaišinti skanėstu ir net nepastebėsite, kaip greitai šie taps geriausiais draugais.

Nepamirškite, renkantis gardėsius augintiniui labai svarbu atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Joje neturėtų būti dirbtinių priedų, dažiklių, antioksidantų ir skonio stipriklių.  Itin naudingi skanėstai, papildyti vertingais vitaminais, mineralinėmis medžiagomis bei „supermaistu“, pavyzdžiui, jūros dumbliais, sezamo ar ispaninio šalavijo sėklomis, ožerškio uogomis (goji). Šie produktai ne tik skanūs, bet ir padeda stiprinti augintinio organizmą.

Dresūrai 

Skanėstai – pagrindinė priemonė mokant keturkojį komandų ar geros elgsenos. Dresuojant šunis ypač svarbu juos apdovanoti už paklusnumą bei pastangas. Paskatinamasis gabalėlis augintiniui suteikia teigiamų emocijų, jis greičiau įsisavina komandas. Rinkitės specialiai dresūrai sukurtus skanėstus, kuriuos lengva normuoti. Minkštas įvairios mėsos juosteles ar gabalėlius augintinis sugrauš keliais kąsniais ir galės tęsti mokymosi procesą. Atradę augintiniui mėgstamą užkandį lengvai jį įpratinsite paklusti komandoms, taigi išbandykite skirtingų rūšių skanėstus. 

Didelis rudakailis šuo, o šalia jo šeimininkė

Apsauga nuo graužimo 

Mažasis augintinis ir vėl apgraužė jūsų mėgstamus batus? Aptikote apdriskusį krėslo kampą? Panašu, kad „aštrieji dantukai“, palikti namie, nuobodžiauja. Šiuo atveju skanėstai gali pasitarnauti kaip nukreipiamoji priemonė šuniukams. Rinkitės natūralius kramtalus, pavyzdžiui, džiovintas triušių ausis, galvijų odos pagaliukus ar svarmens formos skanėstus, kuriuos grauždamas šuo užtruks ilgiau ir pamirš apie namų naikinimą. Sveiki, mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais papildyti skanėstai kur kas skanesni ir naudingesni nei virtuvinės spintelės kampas.

Skirtingiems poreikiams – skirtingi skanėstai 

Linkusiems greitai apvalėti šunims patartina rinktis skanėstus, tinkančius svorio kontrolei, kurių sudėtyje naudojama paukštiena, jautiena ar ėriena. Ši mėsa – liesas baltymų šaltinis. Aktyviems šunims skirtų skanėstų sudėtis pasižymi dideliu mėsos kiekiu. Jei jūsų augintinis turi jautrią virškinimo sistemą, rinkitės produktus, kurie neapsunkina virškinamojo trakto, pavyzdžiui, skanėstus iš triušienos ar paukštienos. Taip pat ypač svarbu atkreipti dėmesį į skanėsto sudėtį, jei jūsų augintinis yra alergiškas glitimui.

Nepamirškime ir skanėstų baltakailiams šunims. Baltakailiams šunims puikiai tinka džiovintos triušių ausys bei skanėstai, kurie nesukelia ašarojimo, tai gali padėti išvengti rudų ašarų dėmių, atsirandančių ant kailio dėl netinkamos mitybos. 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!