Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

3 dažniausios odos problemos. Kaip padėti augintiniui?

2018-11-14
3 dažniausios odos problemos. Kaip padėti augintiniui?

Sudirgusi, pleiskanojanti oda, susilpnėjęs ir slenkantis kailis, nepaliaujamas kasymasis – skamba kaip gerai pažįstama situacija? Šunų ir kačių odos problemos – gana dažna vizito pas veterinarijos gydytoją priežastis. Taigi kokios yra dažniausiai pasitaikančios odos problemos ir ką gali padaryti kiekvienas šeimininkas, kad augintinis būtų sveikas?

Parazitai

Kai gyvūną kankina niežulys, jis nuolat ir stipriai kasosi, gali būti, jog jo kailyje apsigyveno parazitai – blusos. Vienas blusos įkandimas gali taip sudirginti odą, kad šuo ar katė pradės nepaliaujamai nagais ir dantimis draskyti odą. Galiausiai augintinis tampa neramus ir liūdnas, o oda – stipriai nudraskyta ir pažeista, kas gali sukelti įvairias infekcijas.

Norėdami išnaikinti parazitus, išmaudykite augintinį specialiu šampūnu, įkandimo vietas patepkite raminančia priemone, išpurkškite augintinio miegojimo vietą.

Alergenai iš aplinkos

Aplinkos alergija, arba atopija yra dar vienas dirgiklis, galintis sukelti nemalonių odos problemų jūsų augintiniui. Alergenai gali būti įkvėpiami, pavyzdžiui, žiedadulkės, dulkių erkutės, arba absorbuojami tiesiai per odą, pavyzdžiui, kaip kad nutinka su alergija žolei.

Baltas šuniukas gulintis ant žolės

Alergija maistui

Odos pleiskanojimą, niežėjimą bei padidėjusį kailio slinkimą gali sukelti ir alergija maistui, paprastai tam tikram ingredientui. Vienintelis būdas diagnozuoti alergiją maistui – atidžiai išstudijuoti pašaro, kurį duodate augintiniui, sudėtį ir pasirinkti produktą be potencialių alergenų.

Tinkamas pašaras ir papildai – pagalba niežtinčiai odai ir silpnam kailiui

Šunų ir kačių skaičius, kurie turi odos problemų, nuolat auga tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Štai kodėl renkantis pašarą augintiniui reikia būti ypač atidiems. Gali būti, jog gyvūnas yra alergiškas grūdinėse kultūrose esančiam baltymui – glitimui, kas gali pasireikšti pleiskanojančia ir niežtinčia oda, skrandžio skausmais ir sujautrėjusia virškinimo sistema. Tokiu atveju kaip alternatyvą rekomenduojama rinktis begrūdžius pašarus arba sausą maistą, kuris speciailiai subalansuotas jautriai odai.

Be abejonės, sveika oda turi teigiamos įtakos siekiant išlaikyti augintinio kailį stiprų, žvilgantį ir gražų. Todėl į gyvūno mitybos racioną patariama įtraukti papildus, specialiai sukurtus odos ir kailio priežiūrai. Pavyzdžiui, papildai su siliciu ir biotinu gali padėti esant odos sudirgimams, skatinant žaizdų gijimą bei stiprinant kailį, suteikiant jam žvilgesio.

Pašarą galite pagardinti lašišų ar menkių kepenėlių aliejumi. Jie ne tik maistui suteikia gero skonio, bet ir dėl sudėtyje esančių vertingų Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių teigiamai veikia odą ir kailį.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!