Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl šuniui raudonuoja oda ir jis nuolat kasosi?  

2023-11-26
Kodėl šuniui raudonuoja oda ir jis nuolat kasosi?   

Vis dažniau šeimininkai susiduria su augintinių alerginėmis reakcijomis maistui. Dažnu atveju tai pasireiškia sujautrėjusia ir pleiskanojančia oda, augintiniui pradeda ją niežėti, tuomet jis kasosi ir taip gali nusikasyti net iki žaizdų. Kitiems jautriems gyvūnams netinkamas maistas iššaukia virškinimo sistemos sutrikimus – tai pasireiškia viduriavimu ir vėmimu.

 

 

Tokios alergijos dažniausiai būna nuo tam tikrų pašaro sudėtinių dalių. Todėl auginant alergišką ar jautrią virškinimo sistemą turintį augintinį svarbu pasirinkti tinkamą pašarą.

 

Pirmiausia reikia žinoti, kokioms sudėtinėms dalims jūsų šuo yra alergiškas. Tuomet galima ieškoti pašaro, kurio sudėtyje nėra šių alergenų ir sunkiau virškinamų ingredientų. Dažnu atveju ši problema išsisprendžia vien tik parinkus begrūdį pašarą su hipoalerginiu baltymų šaltiniu – pavyzdžiui balta žuvimi.

 

Tačiau jei problema neišsisprendžia yra galima kita alternatyva – tai veterinarinis pašaras, kurį reikėtų rinktis pagal jūsų augintinio problemą. Mūsų rekomendacija – Nature‘s Protection Superior Care Veterinary diet pašarai šunims.

 

Jei augintinio jautrus virškinimas, jis vemia, viduriuoja, tuomet renkatės būtent jautriam virškinimui skirtą pašarą – Gastrointestinal. Jame dominuoja vienas baltymas – balta žuvis, yra mažiau riebalų, kas lemia lengvesni virškinamumą.

Jei alergija pasireiškia pleiskanojančia, raudonuojančia oda – tada reikia rinktis būtent šiai problemai spręsti pritaikytą pašarą - Dermatosis. Tokiame pašare gausu lašišos baltymo, kuris gali atkurti pažeistą odos barjerą ir skatinti sveikų plaukų augimą. Taip pat jautriai odai skirtas pašaras yra papildytas cinku, kuris skatina gijimą, jei oda buvo sudirginta.

 

Na, o bendrai į alergijas linkusiems šunims rekomenduojame – Hypoallergenic. Jo sudėtyje dominuoja baltymas – vabzdžiai. Šis baltymų šaltinis ypatingai saugus jautriems augintiniams. Vabzdžiai lengvai virškinamas ir turtingas baltymų šaltinis, todėl dėl lengvo virškinimo, augintinis pasisavina daugiau maistinių medžiagų, kurios gali pagerinti jo sveikatą ir vystamasi.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!