Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip teisingai paruošti šuniui asmeninę erdvę?

2023-12-29
Kaip teisingai paruošti šuniui asmeninę erdvę?

Vienas dažnai nepastebimas augintinio gerovės aspektas yra asmeninės erdvės svarba. Šunys ir katės, kaip ir žmonės, klesti, kai turi tam skirtą vietą, kurią gali vadinti savo. Šiame įraše gilinsimės į asmeninės erdvės svarbą ir augintinio guolio poreikį.

 

 

Naminiai gyvūnai iš prigimties yra teritorinės būtybės. Numatytos vietos suteikimas padeda sumažinti stresą ir skatina saugumo jausmą. Labai svarbu gerbti jų asmeninės erdvės poreikį, net ir mylinčioje ir artimoje šeimos aplinkoje.

Vienas pagrindinių jūsų augintinio asmeninės erdvės elementų – patogus ir gerai parinktas guolis. Štai keletas aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis tobulą guolį savo keturkojui bičiuliui:

  • Dydis: pasirinkite guolius, kurie atitiktų jūsų augintinio dydį. Jie turėtų turėti galimybę patogiai išsitiesti, nesijausdami ankštai.
  • Medžiaga: rinkitės medžiagas, kurios yra jaukios ir lengvai valomos. Daugelis augintinių vertina guolius, kurie yra minkšti, patogūs ar net pakelti nuo grindų.
  • Skalbiami užvalkalai: visiems nutinka nelaimių, o guoliai su plaunamu užvalkalu palengvina valymą.
  • Atsižvelkite į savo augintinio poreikius: kai kurie augintiniai mėgsta atramas, kad galėtų atremti galvą, o kiti mėgsta plokščius paviršius.
  • Vieta: padėkite guolį ramioje ir saugioje vietoje, kur jūsų augintinis galėtų atsitraukti, kai jam reikia pertraukos. Tai padeda sukurti saugią ir ramią aplinką.

Tiek šunims, tiek katėms gali nutikti nelaimingų atsitikimų, ypač treniruočių metu arba senstant. Palos, tiek daugkartinės, tiek vienkartinės, yra praktiškas sprendimas, kad jūsų namai būtų. Patieskite palas tose vietose, kur didesnė nelaimingų atsitikimų tikimybė ir pagirkite savo augintinį, kai jis tinkamai jas naudoja.

Rekomenduojama augintinio asmeninėje erdvėje turėti ir gertuvę ar dubenėlį su vandeniu. Įsitikinkite, kad jūsų augintinis turi nuolatinę prieigą prie gėlo vandens. Vandens dubenėlius pastatykite lengvai pasiekiamose vietose ir reguliariai valykite. Katės gali teikti pirmenybę vandens dubeniui toliau nuo maisto, nes tai imituoja jų natūralius instinktus.

Galima teigti, kad jūsų augintinio asmeninės erdvės poreikio supratimas ir gerbimas yra neatsiejama jo priežiūros ir gerbūvio dalis. Patogus guolis, strategiškai patiestos palos ir lengvas priėjimas prie vandens prisideda prie harmoningos gyvenamosios aplinkos. Suteikdami šiuos būtiniausius dalykus, jūs ne tik sukuriate fizines erdves, bet ir puoselėjate saugumo bei ramybės jausmą, kuris sustiprins ryšį tarp jūsų ir jūsų mylimų augintinių.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!