Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Daugkartinės palutės (46)

Mūsų keturkojai draugai kaip išgalėdami stengiasi elgtis tinkamai ir nepridaryti mums nemalonių bėdų. Deja, dėl įvairių priežasčių jiems tai ne visada pavyksta ir taip jau nutinka, jog namuose randame ne vietoje atliktų gamtinių reikalų pėdsakų. Priežastys, kodėl taip įvyksta, priklauso nuo augintinio – maži šuneliai dažniausiai dar nesupranta, kur jiems derėtų atlikti gamtinius reikalus, o vyresni keturkojai gali turėti problemų su šlapimo nelaikymu. Jeigu turite patelę, greičiausiai teko susidurti ir su kraujavimo problema. Šias, dažnu atveju ne tokias ir mažas problemas, padeda išspręsti dvi priemonės – įvairių dydžių palutės šunims ir patogios sauskelnės šunims.

Palutės šunims – efektyvi priemonė, skirta mokyti augintinius atlikti gamtinius reikalus vienoje vietoje

Šuns pripratinimas prie gamtinių reikalų atlikimo tam tikroje vietoje reikalauja gana nemažai pastangų iš šeimininko. Keturkojus draugus būtina pratinti atlikti gamtinius reikalus tam skirtoje vietoje nuo pat mažų dienų. Jeigu to nedarysite, atsiranda didžiulė tikimybė, jog turėsite ilgalaikę problemą. Geriausia priemonė šiam tikslui pasiekti – palutės šunims. Palutės puikiai sugeria drėgmę, sulaiko nemalonų kvapą ir palieka augintinio letenėles sausas, tad turinys neišnešiojamas po visus namus.

Palutės šlapimo nelaikantiems ir sergantiems šunims

Pasitaiko atvejų, kai šunys namuose palieka nemalonias staigmenas ne dėl to, jog yra neišauklėti ir nepaklusnūs, o dėl to, jog turi tam tikrų sveikatos sutrikimų. Nors šlapimo nelaikymo ar ligos atveju dažniau naudojamos sauskelnės šunims, šiuo atveju gali pagelbėti ir palutės šunims. Tiesa, nereikėtų tikėtis, jog augintinis visus reikalus atliks ant vienos patiestos palos, todėl derėtų palučių pridėlioti skirtingose namų vietose.

Kaip išsirinkti tinkamas palutes šunims?

Pagrindinis ir svarbiausias palutės aspektas – medžiaga.  Svarbu pasidomėti ar medžiaga sulaiko kvapus, turi antibakterinių savybių bei yra neslidi. Visos kitos savybės priklauso nuo jūsų augintinio pomėgių - nebijokite eksperimentuoti su įvairiais kvapais, formomis ar net medžiagomis. Tik išbandę įvairias rūšis atsirinksite, kuri palutė tinkamiausia jūsų augintiniui.

Vienkartinės ir daugkartinės palutės šunims

Pasirinkimas tarp vienkartinių ir daugkartinių palučių iš esmės priklauso nuo šeimininko poreikių. Tiek vienkartinės palutės šunims, tiek daugkartinės palutės šunims yra puikus pasirinkimas ir abi rūšys turi savų privalumų. Vienkartinės palutės greitai pakeičiamos, o daugkartinės palutės – lengvai prižiūrimos, tad pasirinkimas priklauso nuo jūsų turimo laiko tvarkymuisi bei pageidavimų.  

Sauskelnės šunims – praktiškas sprendimas, apsaugantis nuo nemalonių netikėtumų

Šlapimo nelaikymas gali pasireikšti dėl daugelio priežasčių – ligų, vartojamų vaistų, senatvės. Šioje situacijoje palutės nėra pats optimaliausias sprendimas ir derėtų apsvarstyti alternatyvą – specialias sauskelnes šunims. Sauskelnės šunims taip pat pasitarnauja ilgos kelionės metu ar vykstant į svečius. Įvykus nelaimei, kvapus ir dėmes pašalins lengvai naudojamos priemonės šunų kvapui ir dėmėms naikinti.

Sauskelnės patelėms rujos metu

Jeigu turite patelę, turbūt esate susidūrę su tam tikrais nemaloniais momentais, pavyzdžiui, kraujo lašais ant baldų. Sauskelnės patelėms rujos metu naudojamos kaip apsauginė priemonė - jos apsaugo ne tik nuo kraujo lašų namuose, bet ir nuo nepageidaujamo patinų dėmesio. Taip pat, sauskelnės nuramina patelę, kadangi šunys puikiai suvokia, kada šeimininkui pridaro bėdų.

Sauskelnės patinams ir šlapimo nelaikantiems šunims

Sauskelnės patinams ir šlapimo nelaikantiems šunims šiek tiek skiriasi nuo sauskelnių, skirtų patelėms. Sauskelnės patinams uždengia pūstas vietas ir yra tvirtinamos kaip diržas, tuo tarpu sauskelnės patelėms yra plonesnės ir gaminamos iš itin sugeriančios medžiagos. Šlapimo nelaikantiems šunims rekomenduojamos maksimalų komfortą užtikrinančios daugkartinės, minkštos ir, svarbiausia, gražios sauskelnės.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokio dydžio palutę rinktis?

Palutės dydis priklauso nuo jūsų augintinio dydžio – mažesniems šunims rekomenduojamos mažesnės palutes, o didesniems – didesnio ploto. Bene pačios populiariausios ir dažniausiai sutinkamos – palutės šunims 60x90 ir palutės šunims 60x60.

 

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio sauskelnes šunims?

Sauskelnių dydis tiesiogiai priklauso nuo jūsų augintinio dydžio. Pirmuosius kartus gali ir nepavykti sėkmingai pataikyti su dydžiu, tačiau bendroji taisyklė – mažiems šunims naudojamos S dydžio sauskelnės, vidutinio dydžio šunims M, L dydžio sauskelnės, o didesniems ir dideliems šunims naudojamos XL ir XXL dydžio sauskelnės.

 

Ar palutės apsaugo nuo nemalonių kvapų?

Praktiškai visos geros kokybės palutės gaminamos iš kvapą sugeriančių, sulaikančių ir jį maskuojančių medžiagų, tad liksite apsaugoti nuo nemalonių kvapų namuose.

 

Kaip prižiūrėti daugkartinio naudojimo palutes ir sauskelnes?

Daugkartinio naudojimo palučių ir sauskelnių priežiūra išties paprasta – jas galima skalbti net 90°C vandenyje daugiau nei 300 kartų ir džiovinti džiovyklėje žemoje temperatūroje.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!