Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ką daryti, jei katė atrija prarytus plaukus?

2024-01-04
Ką daryti, jei katė atrija prarytus plaukus?

Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria katės -  plaukų gumuliukai. Nors jie gali pasirodyti nepavojingi, tačiau plaukų gumuliukai gali kelti pavojų sveikatai, jei nėra imamasi veiksmų.

 

 

Katės yra tikros švaruolės, nuolat liežuviu valančios savo ar kitų kačių kailį. Šio proceso metu palaidi ir išslinkę plaukai dažnai yra praryjami ir taip žarnyne formuojasi į plaukų gumuliukus. Tokia prausimosi pasekmė labiau būdinga ilgaplaukėms katėms, tačiau tikrai atsiranda ir trumpaplaukėms. Plaukų gumuliukai paprastai pašalinami per vėmimą, o tai gali kelti nerimą kačių savininkams.

Nors retkarčiais atsirandantys plaukų gumuliukai yra normalus reiškinys, dažnos ar nuolatinės problemos gali atspindėti kur kas gilesnę problemą. Dėl per didelio prarytų plaukų kiekio gali atsirasti didesnių plaukų gumuliukų, dėl kurių gali sutrikti virškinimo sistema.

Tam, kad išvengtumėte plaukų gumuliukų atsiradimo virškinamajame trakte – rekomenduojame problemą spręsti per mitybą ir priežiūrą.

Reguliarus šukavimas padeda pašalinti palaidus ir negyvus plaukus, sumažinant praryjamą kiekį „prausimosi“ metu. Tai ypač svarbu ilgaplaukėms veislėms, tačiau šėrimosi laikotarpiu šukavimas yra reikalingas visų veislių katėms. Rekomenduojame išbandyti Tauro Pro Line „slicker“ šepečius, kurių metaliniai, lenkti dantukai efektyviai pašalins iškritusius plaukus ir masažuos katės odą.

Mityba sudaro 80% Jūsų augintinio sveikatos, tad pasirinkus aukščiausios kokybės kačių pašarą, kuris gali padėti išvengti plaukų gumuliukų atsiradimo sumažinsite sutrikusio virškinimo riziką.  „Nature's Protection Superior Care Cats“ yra puikus pasirinkimas. Šiame sausame kačių pašare yra daug celiuliozės ir skaidulų turinčių ingredientų, kurie padeda pašalinti prarytus plaukus iš virškinamojo trakto. Taip pat, šio pašaro pagrindinis baltymų šaltinis yra silkė, kuri yra itin lengvai virškinama, o sudėtyje esanti žalioji arbata eliminuoja prastą burnos kvapą. Pašaro asortimente rasite opcijas rudo, balto ir tamsaus kailio katėms.

Katėms, kurios itin dažnai susiduria su plaukų gumuliukais rekomenduojama į mitybą įtraukti ir Nature's Protection Malt pastą. Šis pašaro papildas dėl sudėtyje esančių natūralių maistinių komponentų skatina nurytų plaukų pasišalinimą ir užtikrina žarnyno floros balansą bei reguliarų virškinamojo trakto praeinamumą. Šis papildas turėtų tapti neatsiejama kiekvieno katės šeimininko vaistinėlės dalis, ypač praversianti šėrimosi periodu.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!