Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Poilsio su augintiniu etiketas: kokias taisykles derėtų įsiminti?

2023-07-14
Poilsio su augintiniu etiketas: kokias taisykles derėtų įsiminti?

Augintinis jau seniai nėra kliūtis kokybiškai poilsiauti – vis daugiau lankytinų vietų yra draugiškos gyvūnams, o šeimininkai noriai keliauja drauge su keturkojais. Visgi, lankantis viešose vietose, svarbu nepamiršti tam tikrų etiketo taisyklių ir gerbti kitų poilsiautojų patogumą.

 

 

Kaip teigia KIKA komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė, nors daugelis žmonių išties myli gyvūnus, yra ir bijančių ar jiems alergiškų, o be to, viešumoje galioja tam tikros elgesio normos, todėl visuomet reikia įvertinti aplinką. Ekspertė dalinasi etiketo poilsiaujant su augintiniu taisyklėmis ir primena, kaip tinkamai pasiruošti išvykai.

 

Svarbiausia – pagarba aplinkai

 

Nesvarbu, išsiruošėte į parką, paplūdimį ar kitą gamtos oazę, pirmiausia, anot K. Tuminauskaitės, svarbu susipažinti su vietos lankymo taisyklėmis.

 

„Kai kuriose lankytinose vietose gali būti nustatyti tam tikti apribojimai, lankymo taisyklės, kurių reikia laikytis. Pavadėlis šunims – bene būtiniausias atributas viešoje vietoje, nebent esate šunų žaidimų aikštelėje ar kitoje vietoje, kurioje paleisti keturkojį leidžiama. Tai padeda užtikrinti jūsų augintinio ir kitų aplinkinių saugumą bei kontrolę“, – pažymi K. Tuminauskaitė.

 

Vokiečių aviganių veislės šuo pasivaikščiojime su šeimininke krantinėje

 

Svarbu turėti omenyje, kad net jei jūsų augintinis elgiasi gerai, yra puikiai išdresuotas, kiti gali jaustis nepatogiai, išsigąsti, todėl reikia jausti ir įvertinti aplinką: „Būkite atidūs kitiems – saugokite savo augintinį nuo aplinkinių, nes jie gali jausti diskomfortą ar būti alergiški. Jei jūsų prašo persikelti į kitą vietą, gerbkite tokį prašymą.“

 

Parkuose, stovyklavietėse dažnai renkasi žmonės, ypač vertinantys tylą ir ramybę, todėl augintinio lojimo nereikėtų ignoruoti – šeimininkai geriausiai žino, kodėl jų keturkojis kelia triukšmą ir kaip jį nuraminti. Visgi, jei tai nesiliauja ir trukdo kitiems, vertėtų rinktis nuošalesnę vietą poilsiui ar žaidimams.

 

Anot ekspertės, taip pat itin svarbu gerbti kitų poilsiautojų nuosavybę ir gamtą – šeimininko atsakomybė yra pasirūpinti, kad augintinis negadintų kitų daiktų, neniokotų augalų ir neterštų aplinkos. „Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos visada reikia turėti su savimi – šunų išmatų maišeliai. Tokių atliekų palikimas yra ne tik nehigieniška – jomis gali būti platinamos įvairios ligos, – bet ir nepagarba kitiems, o ypatingai – sau“, – pabrėžia ekspertė.

 

Jei ruošiatės dienos išvykai

 

Be išmatų maišelių, su savimi šeimininkai turėtų pasiimti ir daugiau augintiniui reikalingų daiktų. „Jei vykstate trumpam poilsiui, jums pravers ir šie keturkojo daiktai: pavadėlis šunims, nešiojama gertuvė šunims, skanėstai šunims ir skanėstai katėms. Pastarieji gali padėti augintinio dresavimui, norint pagirti už gerą elgesį viešumoje. O gertuvė šunims visuomet turi būti pripildyta švaraus, geriamo vandens“, – primena K. Tuminauskaitė. Ji siūlo rinktis Misoko šunų gertuvę, į kurią neišgertą vandenį galite supilti atgal: „Speciali užrakto sistema užtikrins, kad vanduo neišsilies ir nelašės, kai gertuvė bus nenaudojama, o vandenį, kurio neišlaks augintinis, patogu supilti atgal – tai taupu ir praktiška.“

 

Didelis baltakailis šuo girdomas iš stilingos mėtų spalvos Misoko gertuvės

 

Jei keliaujate prie vandens telkinio, K. Tuminauskaitė rekomenduoja pasirūpinti ir apsauga nuo perkaitimo bei pramogomis. „Kad augintinis neperkaistų, turėkite su savimi skėtį, padėsiantį sukurti pavėsį. Taip pat karštą dieną itin pravers speciali Joyen augintinį vėsinanti liemenė šuniui, kuri palaiko optimalią kūno temperatūrą, taip padėdama lengviau iškęsti kaitrą. Poilsiui prie vandens taip pat puikiai tinka ir Tauro Pro Line vėsinantis rankšluostis, kurį sudrėkinus reikia dėti gyvūnui ant nugaros, galvos, kaktos, o prireikus, jis gali padėti sausinti kailį ir sugerti drėgmę, jei gyvūnas sušlampa“, – vardina KIKA atstovė.

 

Ji priduria, kad prasmingiau praleisti laiką poilsiaujant padeda ir gyvūnams skirti plūduriuojantys vandens žaislai, tačiau svarbu nepamiršti dėmesio aplinkai: „Įvertinkite, ar kartu nesimaudo augintinio bijantys vaikai, suaugusieji. Taip pat, ar jūsų keturkojis taškydamasis netrukdo kitiems mėgautis vandens pramogomis.“

 

Didelis rudakailis šuo jjūroje žaidžia su plūduriuojančiu žaislu

 

Svarbu patogumas ir jaukumas

 

Išsiruošus tolimesnei kelionei ar ilgesniam poilsiui, KIKA ekspertė teigia, jog ir augintinio kraitis turėtų būti gausesnis.

 

„Jei jūsų laukia ilga kelionė automobiliu ar nakvynė ne namuose, pirmiausia, pasirūpinkite saugiu gyvūno gabenimu. Transportavimo boksas bei pernešimo krepšys tiks ir šuniui ir katei, pagal poreikį gali prireikti ir saugos diržo. Turėkite omenyje, jog keliaujant augintiniui gali kilti nerimas, kurį numalšinti gali padėti Biteless antistresinis antkaklis bei namus primenantys daiktai. Dėl šios priežasties, guolis šuniui, kačių guolis ar pledas padės sukurti jaukumą“, – siūlo K. Tuminauskaitė.

 

Tikėtina, kad ilgai būdami kelyje, galėsite mažiau laiko skirti pasivaikščiojimams, tad esant tokiai situacijai, puikus sprendimas – Misoko palutė ar sauskelnės (pampersai šunims): „Pagal poreikį, galite rinktis ar jums reikalingi Misoko daugkartiniai pampersai šunims ar vienkartiniai. Taip pat ir Misoko palutė gali būti tiek daugkartinio naudojimo, tiek ir vienkartinės. Daugkartinė Misoko palutė gali augintiniui netgi atstoti guolį, taip padėdama taupyti vietą automobilyje.“

 

Ekspertė primena, jog augintinio sveikatos formulę sudaro 80 proc. mityba ir 20 proc. kasdienė priežiūra, todėl poilsiaujant, kaip įprasta, negalima leisti gyvūnui mėgautis kąsniukais nuo stalo ir svarbu kiek įmanoma pasirūpinti jo higiena. „Poilsiaudami augintinį stenkitės pašerti jam įprastu metu ir jo pamėgtu pašaru. Šunų maistas ir kačių maistas turi būti visavertis ir subalansuotas. Skanėstai šunims ir katėms sudaro vos 3–5 proc. sveikos mitybos piramidės, todėl jais nepiktnaudžiaukite net ir per atostogas“, – perspėja K. Tuminauskaitė ir priduria, jog Tauro Pro Line šarminis vanduo padės pasirūpinti keturkojo švara išvykus – juo išvalykite akis, ausis. O specialus Misoko kvapų ir dėmių valiklis gali padėti palaikyti švarą ir automobilyje, nakvynės vietoje.

 

Pilkakailiai šuo ir katinas draugiškai guli viename melsvame gulte

 

KIKA ekspertė įsitikinusi, jog etiketo taisyklių laikymasis ir tinkamas pasiruošimas padeda užtikrinti malonią poilsio patirtį ne tik aplinkiniams, bet ir jums bei jūsų augintiniui. „Šeimininkai geriausiai pažįsta savo keturkojį, todėl dažnai tereikia atidumo jam ir aplinkai – stebėkite gyvūno elgesį, reakcijas, taip pat nelikite abejingi šalia esančių žmonių nusiteikimui. O svarbiausia – gerbkite save, kitus ir gamtą“, – apibendrina ji.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!