Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Atostogos su augintiniu – nemenkas iššūkis: kaip tinkamai joms pasiruošti?

2023-05-29
Atostogos su augintiniu – nemenkas iššūkis: kaip tinkamai joms pasiruošti?

Šylant orams, gyvūnų mylėtojai vis dažniau su savo keturkojais draugais išsiruošia į trumpalaikes išvykas ar ilgesnes keliones. Tai pastebi ir paslaugų teikėjai, todėl vis daugiau viešbučių, maitinimo įstaigų tampa draugiški gyvūnams. Visgi kelionė su šunimi ar kate gali būti nemenkas iššūkis tiek gyvūnui, tiek šeimininkui, tačiau nesklandumų pavyks išvengti, jei tinkamai jai pasiruošite.

 

 

KIKA komunikacijos projektų vadovė Karolina Tuminauskaitė pateikia svarbiausius kelionės su augintiniu aspektus, kuriais būtina pasirūpinti.

 

„Skirkite pakankamai laiko ir dėmesio ne tik savo, bet ir augintinio daiktų pakavimui. Taip pat pasidomėkite su augintiniais priimančiomis apgyvendinimo, maitinimo įstaigomis, kurių galite rasti vis daugiau. Suplanuokite veiklas – taip laikas kartu bus smagus ir kokybiškas“, –primena ekspertė ir aptaria, ko dar reikia nepamiršti keliaujant su augintiniu.

 

Nepalikite augintinio automobilyje be priežiūros

 

Jei išsiruošėte į kelionę automobiliu, K. Tuminauskaitė primena įsitikinti, jog turite viską, ko reikia saugiam augintinio gabenimui.

 

„Laisvai mašinoje vaikštantis augintinis kelia grėsmę ne tik sau, bet ir kitiems keleiviams – jis gali blaškyti dėmesį, išsigandęs lakstyti ir trukdyti vairuoti, o taip pat svarbu tai, kad netinkamas pervežimas pažeidžia ir kelių eismo taisykles“, – tikina ekspertė ir priduria, jog saugaus eismo specialistai rekomenduoja neužmiršti gyvūnų transformavimo dėžės (bokso), ar specialaus narvo bagažinėje. Taip pat, svarbi priemonė – saugos diržas šuniui, kuris segasi į įprastą saugos diržo jungtį.

 

„Prie automobilio saugos diržų jungties prisegus pavadėlį, augintinis gali laisvai judėti, atsigulti ar atsisėsti taip, kaip jam norisi. Taip tiek gyvūnas, tiek jo šeimininkas yra apsaugomi nuo sužalojimų staigiai stabdant, nelaimės atveju. Vežant šunį ar katę transportavimo dėžėje, vadinamajame „bokse“, ją taip pat būtina pritvirtini saugos diržais. Boksas katei ar boksas šuniui bus pritvirtintas ir taip išvengsite dėžės slidinėjimo po automobilį posūkių metu ar staigaus stabdymo atveju. Narvas automobiliui – sprendimas, kaip gabenti didelius gyvūnus. Specialus narvas šuniui ar narvas katei gali būti talpinamas bagažinėje, atskiriant ją nuo automobilio salono specialia pertvara“, – kaip tinkamai vežti augintinius atsako K. Tuminauskaitė.

 

Didelis šviesiakailis šuo pervežamas automobiliu, prisegtas specialiuoju pavadėliu

 

Ji ypatingai atkreipia dėmesį į tai, jog stabtelėjus net ir trumpam, gyvūno vieno automobilyje palikti griežtai negalima: „Nesvarbu, jei sustojote pavėsyje – augintinis vis tiek gali gauti šilumos smūgį.“

 

Kas turi atsidurti augintinio kelionės krepšyje?

 

Kad išvyka būtų sklandi, vienas svarbiausių dalykų, kuriuo reikia pasirūpinti, – augintinio patogumas.

 

KIKA atstovė pažymi, jog keliaujant gali pritrūkti laiko pasivaikščiojimams, o tokiu atveju praverčia šunų sauskelnės. Šeimininkai gali rinktis daugkartines, kurios yra patogus ir aplinkai draugiškas variantas. Kitas pasirinkimas – vienkartinės sauskelnės, kurias patogiau naudoti kelionių metu, nes galima tiesiog išmesti.

 

„Į kelionę naudinga įsidėti ir vienkartinių arba daugkartinio naudojamo palučių – jos reikalingos ne tik gamtiniams reikalams atlikti. Jei negalite su savimi pasiimti gyvūno guolio, palutė gali jį puikiai atstoti“, – teigia K. Tuminauskaitė ir priduria, jog guolį pakeisti gali ir pledas, kuris ne tik tinka gulėti, bet ir primena namus.

 

Nedidelis šviesiakailis šunelis dėvi MISOKO sauskelnėmis, šalia du sauskelnių pakeliai

 

Ji pastebi, jog mėgautis kelionės malonumais, kaip žmogui – taip ir augintiniui, trukdyti gali alkis, todėl reikia įvertinti reikalingą pašaro kiekį, paimti ir skanėstų, vandens.

 

„Subalansuota mityba sudaro net 80 proc. augintinio sveikatos formulės, o likę 20 proc. tenka kasdienei priežiūrai, todėl net ir kelionių metu svarbu pasirūpinti, kad gyvūnas gautų visas reikalingas jo organizmui medžiagas. Sveikos mitybos piramidės pagrindas – sausas maistas (80 proc.), konservai, kurie sudaro 10–12 proc. visos mitybos, skanėstai (3–5 proc.) ir papildai (1–3 proc.)“, – teigia ekspertė.

 

Trys rudakailiai šuneliai nasruose laiko funkcinių skanėstų pakelius

 

Svarbu pasirūpinti apsauga nuo erkių

 

Kaip pastebi K. Tuminauskaitė, nors patogumu pasirūpinti svarbu, kiekvieno šeimininko prioritetas – augintinio sveikata. Ji  primena, jog šiuo metu erkės jau itin aktyvios, todėl priemonės, skirtos nuo jų apsisaugoti, – būtinos ir kasdien, ir kelionėje.

 

Priemonių apsisaugoti nuo erkių, anot gyvūnų specialistės, yra įvairių, o patikimiausias būdas – derinti jas tarpusavyje ir naudoti šešių lygių natūralios apsaugos sistemą, kuri susideda iš tokių produktų kaip: AMELUM eterinis aliejus ir antiparazitinė kosmetika, BITELESS antiparazitinis antkaklis ir lašai, ultragarsinis pakabukas bei antiparazitinis purškalas ir aerozolis.

 

Augintinių apsaugai šeimininkai gali rinktis chemines arba natūralias priemones. Pastarosios yra nesukeliančios alergijos, todėl rekomenduojamos į alergiją linkusiems gyvūnams, jas galima įvairiai derinti tarpusavyje. Skirtingų cheminių priemonių, K. Tuminauskaitės teigimu, naudoti kartu nereikėtų, tačiau naudojant cheminę, kartu galima derinti dar net iki 6 natūralių priemonių.

 

Antiparazitiniai šunų ir kačių Biteless antkakliai

 

Didėja perkaitimo rizika

 

Dar viena rizika, kuri kyla temperatūros stulpeliui šoktelėjus į viršų, – perkaisti.

 

„Jei atvykote poilsiauti ten, kur karšta, apsauga nuo saulės ir šilumos smūgio mūsų keturkojams draugams yra būtina. Pirmiausia, svarbu su savimi visuomet turėti geriamo vandens. Tam pravers MISOKO šuns gertuvė, į kurią, jei šuo visko neišgėrė, patogu vandenį supilti atgal. Augintiniai dažnai mėgsta lakti ir balų ar ežero vandenį, tačiau to leisti nereikėtų, nes nešvarus vanduo gali sukelti apsinuodijimą, viduriavimą ar kitus negalavimus“, – perspėja K. Tuminauskaitė.

 

Jei kelionės metu dienos itin karštos, šeimininkas gali pasirinkti savo augintiniui patogiausią sprendimą atsivėsinti – vėsinantis kilimėlis šuniui ar katei, vėsinantis rankšluostis ar vėsinanti liemenė šunims. „Pavyzdžiui, kelionės automobiliu metu, pats geriausias atsivėsinimo būdas – vėsinantis kilimėlis, kurį galima tiesti į boksą. Poilsiaujant atsivėsinti padeda specialiai tam pritaikyta vėsinanti liemenė šunims arba Tauro Pro Line vėsinantis rankšluostis, kuris maloniai gaivina, o prireikus, toks rankšluostis gali padėti sausinti kailį ir sugerti drėgmę, jei gyvūnas sušlampa, todėl tokia priemonė padeda ir atsigaivinti, ir taupyti vietą krepšyje“, – teigia ekspertė.

 

Nedidelis rudakailis šunelis sėdi ant akmens, šalia stilinga persikų spalvos Misoko gertuvė

 

Ji moko, jog šeimininkai gali atostogų metu palepinti augintinį pagamindami netgi jam tinkančius ledus: tam bus reikalingas specialus laižymo kilimėlis ant kurio reikės užpilti sriubą–papildą ir jį užšaldyti.

 

Tuminauskaitė priduria, jog jei su augintiniu keliaujate prie vandens telkinių – plūduriuojantys vandens žaislai bus puiki pramoga ir malonus būdas atsigauti nuo karščio. Ekspertė apibendrina, jog itin karštą dieną svarbu saugoti augintinį nuo tiesioginių saulės spindulių, stengtis, jog aktyvios fizinės veiklos būtų kuo mažiau, vengti ilgų pasivaikščiojimų bei jokiu būdu nepalikti gyvūno pririšto saulės apšviestoje vietoje.

 

Jei grindinys karštas, verta pasirūpinti ir gyvūno pėdutėmis, tam gali padėti Tauro Pro Line pėdučių balzamas arba batukai šunims. Nuo perkaitimo gali apsaugoti ir kepurė šunims, o jei visgi iškeliavote ten, kur vėjuota ar lietinga, tuomet būtinas atributas – lietpaltis šunims.

 

Nedidukas tamsiai rudo kailio šunelis aprengtas stilingu lietpalčiu iš perregimo plastiko

 

Tuminauskaitė apibendrina, jog jei skirsite laiko atsakingai suplanuoti kelionę ir pasirūpinsite gyvūno saugumui ir patogumui būtinomis priemonėmis, kelionė praeis kiek įmanoma sklandžiau. „Jei būsite tinkamai pasiruošę, galbūt maloni kelionės su augintiniu patirtis paskatins išnaršyti ir tolimesnius pasaulio kampelius?“, – retoriškai klausia K. Tuminauskaitė.

 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!