Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Nailoninės petnešos (106)

Norint keturkojui draugui užtikrinti kokybišką pasivaikščiojimą lauke, siūlome atsižvelgti į tai kas jūsų augintiniui yra patogu. Kas tinka vienam šuniui – gali visiškai netikti kitam, o gal net sukelti diskomfortą ir skausmą. Būtent dėl šios priežasties skatiname šunų augintojus atkreipti dėmesį į pagrindinius skirtumus tarp įvairių pavadėlių, petnešų ir antsnukių šunims.

KAIP IŠSIRINKTI KOKYBIŠKĄ PAVADĖLĮ?

Pavadėlis ir petnešos yra svarbi jūsų šunų amunicija pasivaikščiojimų ir tyrinėjimų metu. Ji privalo būti patogi ir kokybiška. Renkantis kokybišką šunų pavadėlį galite susidurti su labai dideliu asortimentu, tačiau svarbu žinoti, jog ne visi pavadėliai yra vienodi. Pavadėlio pasirinkimas turi priklausyti nuo šuns dydžio, veislės ir nuo to, ką norite veikti pasivaikščiojimų metu.

Automatiniai pavadėliai 

Šie pavadėliai skirti ramiems pasivaikščiojimams, kai jūsų augintinis gali lakstyti laisviau pagal jūsų pasirinktą pavadėlio ilgį (automatinių pavadėlių ilgis būna nuo 1 iki 10 metrų) ir jie puikiai tinka visų veislių šunims.  

Populiarėjant automatiniams pavadėliams, į priekį veržiasi flexi prekės ženklo pavadėliai, kurie pasižymi aukšta kokybe, patogia rankena, sustabdymo mechanizmu ir įvairiais dizainais. Flexi pavadėliai būna juostiniai ir virviniai. Virviniai pavadėliai skirti mažesnių veislių šunims, o juostiniai puikiai tiks vidutinių ir didelių veislių šunims, todėl tikrai rasite savo augintiniui tinkamą automatinį pavadėlį. 

Siūlome rinktis pavadėlį „ant išaugimo“ – jeigu šuo sveria 10 kilogramų, rinkitės automatinį pavadėlį nuo 10 iki 20 kg. Taip būsite užtikrinti, kad šuo staigiai įtempęs pavadėlį jo nenutrauks. 

Paprasti pavadėliai 

Automatinių pavadėlių alternatyva yra paprasti pavadėliai, kuriuos dažniausiai savininkai renkasi  sportuojant kartu su augintiniu, dresuojant ar dalyvaujant parodose. Jie būna skirtingų ilgių ir pagaminti iš įvairių medžiagų.

KAS SVARBU RENKANTIS ŠUNŲ PETNEŠAS? 

Turint temperamentingą šunį, pasivaikščiojimų metu, rekomenduojame rinktis šunų petnešas, nes jomis, priešingai nei antkakliu, šunį galima lengviau kontroliuoti nesukeliant augintiniui skausmo. Net staigiau trūktelėjus pavadėlį petnešos vienodai paskirsto visą tempimo jėga ne į kaklą, o į pečių, krūtinės ir nugaros sritis. 

Petnešos turi suteikti laisvės pojūtį

Renkantis šunų petnešas, svarbiausia žinoti, kad petnešos negali varžyti augintinio natūralių judesių. Rinkitės petnešas, kurios turi kiek praplatintą Y formos priekį arba ties krūtine esančią X formos padėtį - tokios petnešos turėtų neliesti šunų alkūnių ir leis laisvai judėti. 

Šunų petnešų, kaip ir pavadėlių, pasirinkimas labai didelis. Galite rinktis medžiagines ar odines šunų petnešas, tačiau svarbu patikrinti ar petnešos turi paminkštinimus ir nesukels augintiniui odos trynimo pojūčio.

Petnešos būna kelių tipų

Šunų petnešos būna užsegamos arba uždedamos. Iš esmės, jos niekuo nesiskiria. Vienintelis skirtumas - uždedamos petnešos gali leisti šuniui išsinerti per priekį. Todėl, prieš pirkdami petnešas, išmatuokite savo šuns krūtinės ir kaklo apimtį bei pridėkite pora papildomų centimetrų, kad petnešos šuniui nebūtų per mažos arba per didelės. Prisiminkite, kad šuniui petnešos turi būti patogios, nes tai jo pagrindinė apranga tyrinėjant pasaulį. 

Petnešos šunims nuo tempimo

Šunų augintojai žino, kad tiek suaugęs, tiek jaunas šuo pasivaikščiojimų metu gali tempti pavadėlį, todėl turint veržlų šunį rekomenduojama rinktis šunų petnešas nuo tempimo, kurios saugos jūsų augintinio sveikatą ir tuo pačiu palengva jį išmokys drausmės taisyklių. 

Šunų petnešos nuo tempimo, skirtingai nei paprastos petnešos, skiriasi tuo, kad pavadėlis yra tvirtinamas ne ant šuns nugaros, o prie krūtinės. Šuniui dėvint tokio tipo petnešas pasivaikščiojimai tampa lengvesni, nes vos tik timptelėjus pavadėlį, augintinis yra atsukamas į šeimininko pusę.

ANTSNUKIS ŠUNIUI – KADA JO REIKIA IR KAIP IŠSIRINKTI

Antsnukis siejamas su baimėmis ir agresijomis, tačiau tai gali būti puiki apsaugos priemonė ne tik žmonių, bet ir jūsų gyvūno atžvilgiu. Antsnukis šuniui rekomenduojamas tada, kai šuo gali sukelti pavojų kitiems arba tada, kai kartu su keturkoju būnate vietose, kuriose susirenka daug žmonių ir augintinių. Niekada negalite žinoti, kas suerzins jūsų augintinį.

Antsnukis turi būti patogus

Rinkdamiesi antsnukį šuniui, atkreipkite dėmesį į tai, kad antsnukis turi gerai priglusti prie augintinio galvos, bet tuo pačiu negali kelti šuniui diskomforto. Šuns antsnukis turi nespausti ir netrinti kailio bei suteikti galimybę laisvai praverti nasrus ir iškišti liežuvį. Šunų antsnukiai būna įvairūs: guminiai,  plastikiniai, medžiaginiai, odiniai ar net metaliniai. 

Dažniausias antsnukių pasirinkimas – medžiaginis arba odinis antsnukis. Šie šunų antsnukiai itin patogūs, nes leidžia šuniui gerti vandenį ir lengvai lekuoti karštomis dienomis.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Ar petnešos tinka didelių veislių šunims?

Taip, nors įprasta didelius šunis matyti su antkakliais, šiuo metu dažnai galima išvysti didelių veislių šunis ir su petnešomis. Didelių veislių šunims rinkitės minkštas petnešas ir pagal šuns svorį bei krūtinės išmatavimus.

 

Ar petnešos tinka jauniems šuniukams? 

Taip, petnešos tinka ir dar jauniems šuniukams, tik būtina, kad šuniukui augant petnešos “augtų” kartu su juo - petnešos keičiamos kitomis arba reguliuojamos.

 

Ką daryti jeigu šuniui nepatinka dėvėti antsnukį? 

Stenkitės šuniui parinkti tokį antsnukį, kuris bus jam patogus ir kels tik teigiamas emocijas. Geriausia pratinti šunį prie antsnukio jau nuo jaunų dienų. Girkite šunį už jo pastangas dėvint antsnukį.

 

Kokį šunų pavadėlį rinktis: automatinį ar paprastą?

Automatiniai pavadėliai patogūs tuo, kad pavadėlis mechaniškai susitraukia ir nesipurvina ant žemės. Turint augintinį, kuris mėgsta bėgti šiek tiek tolėliau nuo jūsų, rekomenduojama naudoti automatinį pavadėlį, o turint augintinį, kuris pasivaikščiojimų metu žengia kojon koja su jumis - paprastą.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!