Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ilgai kramtomi (45)

Skanėstai šunims yra tai, be ko neišsiverčia daug rūpestingų šunų augintojų. Taip yra todėl, jog skanėstai yra puikus bendravimo su šunimi įrankis, kuriuo galima palepinti, motyvuoti, dresuoti ar užimti savo augintinį. Kokybiški ir tinkamai parinkti šunų skanėstai gali papildyti augintinio maisto racioną naudingosiomis medžiagomis, pagerinti dantų ir dantenų būklę, sustiprinti žandikaulio raumenis ar net pagerinti nuotaiką.

 

Šunų skanėstai skirtingiems augintinio poreikiams

Šiuo metu galima rasti pačių įvairiausių skanėstų šunims, kurie skiriasi pagal sudėtį, tekstūrą, formą, paskirtį ir kitus aspektus. Nuolatos augančioje rinkoje dominuoja tiek natūralūs skanėstai šunims, tiek įvairių skonių skanėstai dresūrai, palepinimui ir paskanavimui.

 

Šunų skanėstai dresūrai

Jei norite skanėstais skatinti augintinį mokytis paklusnumo, motyvuoti atlikti sportinius pratimus ar triukus – pasiekti šių rezultatų padės šunų skanėstai dresūrai. Dresūrai skirti skanėstai įprastai yra lengvai sukramtomi, vieno kąsnio dydžio. Verta paminėti, kad kuo daugiau mėsos skanėstų sudėtyje, tuo geriau jie pasitarnauja kaip dresūros priemonė.

 

Šunų skanėstai dantims

Dauguma aukštos kokybės skanėstų šunims atlieka ir augintinio burnos ertmės sveikatą gerinančią funkciją. Šunų skanėstai dantims turi begalę teigiamų savybių, visgi, prieš nusprendžiant, kuriuos pirksite, vertėtų įvertinti jų kietumą – kietesni skanėstai daug geriau valo dantų apnašas, masažuoja dantenas ir stiprina žandikaulį.

Šunų dantų būklę teigiamai veikia skanėstai, kurių sudėtyje yra mineralinių medžiagų ar specialių veikliųjų medžiagų, kurios mažina bakterijų dauginimąsi burnoje. Be to, gaivų burnos kvapą gali padėti užtikrinti ir pirkėjų itin mėgstami mėtų skonio šunų skanėstai.

 

Natūralūs skanėstai šunims

Natūralūs skanėstai šunims dažniausiai pasižymi itin nemaloniu kvapu žmonėms, tačiau šunims tai tikras delikatesas. Į šią skanėstų kategoriją patenka džiovinti skanėstai šunims (gyvūnų žarnos, širdys) ir įvairūs kaulai šunims

Natūralūs džiovinti skanėstai šunims yra puikus pasirinkimas norint ilgam užimti augintinį. Ilgai kramtomi skanukai stimuliuoja šunų protinę veiklą, treniruoja žandikaulio raumenis, stiprina dantis, dantenas, ramina nervų sistemą, leidžia patenkinti instinktyvų kramtymo poreikį. Juos galima naudoti ir treniruočių metu, tačiau prieš tai skanėstus vertėtų susmulkinti.

 

Kasdienės mitybos racioną papildantys skanėstai

Kasdienę šuns mitybą papildantys skanėstai savo sudėtyje turi vitaminų, mineralų bei kitų maistinių medžiagų. Tai gali būti grūdų sudėtyje turintys „sausainiai“, pusiau drėgni skanėstai-lazdelės, specialūs skanėstai-papildai ir kiti. 

 

Tokie skanėstai puikiai tinka palepinti šunį tarp kasdienių šėrimų, o didesnę veikliųjų medžiagų koncentraciją turintys skanėstai gali būti naudojami kaip maisto papildas augintiniui atsistatant po operacijų ar ligų.

Ar šunų skanėstai yra naudingi sveikatai? 

Be abejonės, kokybiški ir dirbtinių pridėtinių medžiagų neturintys skanėstai yra naudingi šunų sveikatai. Tačiau nereikėtų manyti, kad skanėstai gali pakeisti įprastą augintinio maistą, nes jie tėra šuns mitybos racioną papildantis produktas. Kad šuo būtų sveikas ir energingas, – labai svarbi tinkama mityba. Užtikrinti tinkamą mitybą padeda ne tik kokybiškas sausas maistas šunims, bet ir įvairių skonių konservai šunims bei kiti šunims tinkami maisto produktai.

Verta atkreipti dėmesį, jog grūdinės kilmės ingredientų turintys skanėstai gali sukelti alergines reakcijas šunims, turintiems jautrią virškinimo sistemą ar jautrumą glitimui. 

Ar skanėstai šunims gali išlepinti augintinį? 

Ne skanėstai išlepina augintinius, o šeimininkai, per dažnai ar ne pagal paskirtį dalindami šuniui skanėstus.

Jei kelis kartus dienoje ar prieš šėrimus šunį lepinsite grynos mės