Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pintos būdelės

Naujo šuniuko atsiradimas namuose yra svarbus įvykis. Šuo yra puikus kompanionas, bet drauge su šuniuku ateina ir naujos atsakomybės bei klausimai – kaip naują augintinį dresuoti, maitinti ir žinoma – kur jis miegos? Dažnai nauji šeimininkai negali atsispirti šuniuko inkštimui ir iškart jį priima miegoti į lovą. 

Apgailestaujame, tačiau prekių šioje kategorijoje nėra.

Nors daug augintinių šeimininkų viena lova dalinasi su šuniu, ilgainiui gali tekti augintinį atpratinti nuo miegojimo drauge. Tačiau kuo vyresnis šuo, tuo jį sunkiau pripratinti prie naujo guolio. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kaip pripratinti šuniuką miegoti savo guolyje ir atsakysime į pagrindinius klausimus kaip išsirinkti tinkamą naują gultą augintiniui.

Kaip pripratinti šuniuką miegoti savo guolyje?

Mažo šuniuko pratinimas prie naujo guolio yra iššūkis tiek šeimininkui, tiek augintiniui. Tad turite išlikti kantrūs ir nepasiduoti meilioms šuniuko akims. Šuns pratinimas miegoti savo guolyje gali užtrukti kelias savaites, priklausomai nuo augintinio veislės, amžiaus ir charakterio. 

 

Pirmas žingsnis – patogus gultas

Jei norite, kad jūsų šuo noriai eitų miegoti į savo guolį, neužtenka tiesiog ant grindų patiesti užtiesalą. Išsirinkite guolį, kuris būtų patogus ir tinkamas jūsų šuniukui. Patogūs ir kokybiški gultai šunims padės greičiau pripratinti šuniuką miegoti savarankiškai naujoje vietoje. Taip pat galite rinktis iš daugybės skirtingų guolių tipų – būdų, namelių, patiesimų ar guolių. 

Guoliui stenkitės rasti ramią vietą, kurioje šuniukas nebūtų nuolatos blaškomas. Mažiems šuniukams taip pat rekomenduojama gultą įrengti narve ar būdoje, taip augintinis mažiau blaškysi. Toje pačioje vietoje galėsite patiesti palutę ir išvengti „nelaimingų atsitikimų” ant kilimo ar jūsų lovoje.

 

Antras žingsnis – išmokykite šuniuką specialių komandų

Ėjimas į guolį turėtų būti asocijuojamas su komanda. Tai gali būti bet kuri komanda, kurią augintiniui būtų lengva įsiminti ir susieti būtent su pasiruošimu miegoti savo guolyje. Taip pat sėkmingai atliktas komandas paskatinkite skanėstu ar mėgstamiausiu šuniuko žaislu. Venkite pakelto balso ar fizinių bausmių, nes taip augintinis gali jausti nerimą ir asocijuoti guolį su pavojumi.

 

Trečias žingsnis – pažįstamas kvapas

Šuniuko guolyje palikite drabužių ar daiktų, kurie kvepia jumis. Taip sukursite pažįstamą aplinką, kurioje augintinis jausis saugiai ir galės ramiai miegoti. Taip pat šalia gulto ar jame galite įdėti šuniuko žaislų, kad miegas guolyje būtų ramesnis.

Kaip išsirinkti tinkamą guolį?

Tinkamas guolis yra pusė darbo. Jei šuo negalės patogiai įsirangyti jame, gultas bus per mažas ar nepatogus, jūsų pastangos pripratinti augintinį miegoti savarankiškai užtruks daug ilgiau. 

 

Guoliai dideliems šunims

Pratinant šuniuką miegoti savo guolyje nuo mažumės, svarbu nepamiršti, jog augintinis po keleto mėnesių gali išaugti net kelis kartus. Jei žinote šuns veislę, galite numatyti suaugusio augintinio dydį ir guolį rinktis atitinkamai. Jei nesate tikri kokio dydžio bus jūsų užaugęs šuniukas, geriausia vis tiek rinktis kiek didesnį gultą, kad po kelių mėnesių nereiktų pirkti naujo. 

 

Guoliai mažiems šunims

Rasti guolį mažam šuniukui yra paprasčiau, be to, toks guolis užima mažiau vietos. Bet net ir mažas guolis turi būti minkštas ir patogus bei tinkamai prisitaikyti prie augintinio kūno. Mažų veislių šuniukai taip pat dažnai yra nerimastingi, todėl būdelė ar namelio formos guolis, kuriame augintinis galėtų ramiai atsipalaiduoti, užtikrins jo saugumą.

 

Šuns guolis-namelis, būdos ir būdelės

Dažniausiai guoliai šunims yra apskritimo ar keturkampio formos, atviri bei su pakeltomis sienelėmis. Tokie gultai šunims yra itin jaukūs ir patogūs bei tinka tiek didelėms, tiek mažoms šunų veislėms. 

Nameliai ir būdelės geriausiai tinka mažoms ir vidutinio dydžio veislėms. Jie suteikia augintiniui saugumo jausmą, todėl gali būti rekomenduojami baikštiems ir nerimastingiems augintiniams. Jei namuose turite užtektinai vietos, didesniam šuniui taip pat galite rinktis palapinės formuos guolį, padėsiantį augintiniui nusiraminti ir atsipalaiduoti.

Kokybiški šunų guoliai internetu

Kiekvienas šeimininkas nori ko geriausio savo augintiniui. Tačiau nemanykite, jog miegojimas vienoje lovoje su šuniu yra geriausias pasirinkimas. Patogūs ir kokybiški guoliai šunims gali suteikti augintiniui daugiau erdvės ir patogumo nei miegas su šeimininku. 

Tinkamas guolis taps šuns saugumo ir poilsio vieta. Kokybiškus guolius savo šuniui rasite „Kika“ parduotuvėje. Mes siūlome platų guolių, būdelių, namelių ir būdų pasirinkimą šunims. Mūsų parduotuvėje rasite kokybiškus ir skirtingoms veislėms bei šunų poreikiams pritaikytus guolius. Išbandykite!

Dažniausiai užduodami klausimai

Kada geriausia pradėti pratinti šuniuką prie guolio?

Šuniuką geriausia pratinti prie guolio nuo pirmųjų dienų naujuose namuose. Įrenkite specialią (geriausiai aptvertą) vietą, kur šuniukas gali miegoti, tuštintis ir valgyti bei palakti vandens. Tačiau šunys yra itin protingi gyvūnai, tad niekada nevėlu augintinį pripratinti prie naujo guolio. Žinoma, kuo augintinis yra vyresnis, tuo ilgiau užtrunka pratinimas prie naujos miegojimo vietos.

 

Kur statyti šuns guolį?

Šuns guolį geriausia statyti ramioje namų vietoje, kurioje jūsų keturkojis draugas nebūtų blaškomas garsų ar kvapų. Daugelis šeimininkų guolį įrengia savo miegamajame, tačiau rekomenduojama gultą statyti vietoje, kurioje šuo galėtų laisvai judėti, prireikus nueiti palakti vandens.

 

Ar galima keisti šuns guolio vietą?

Miegojimo vietą galima keisti, bet tuomet gali tekti šunį vėl pratinti prie naujos aplinkos.

 

Ar galima šunį įsileisti į lovą?

Daug šunų savininkų miega kartu su augintiniais ir nepatiria jokių problemų. Tačiau šunys auga ir jei nuo mažumės pratinate šuniuką miegoti kartu, jam išaugus turėsite problemų kovodami dėl vietos lovoje. Tiek jūs, tiek šuo negalės patogiai ir ramiai išsimiegoti. Taip pat nustojus dalintis lova, augintiniui gali kilti atskirties baimė.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!