Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Draskyklės stovai iki 80 cm (31)

Vienas iš svarbiausių daiktų, katinus mylinčiuose namuose, yra kačių nagų draskyklė. Nuo pirmųjų kačiuko gyvenimo mėnesių būtina jį skatinti naudotis kačių nagų draskykle, nes tai kur kas daugiau nei tik žaislas. Draskyklė katei yra reikalinga nagų priežiūrai, emocijų išreiškimui bei streso mažinimui. Katinai, neturintys specialios vietos kur pagaląsti nagus, ieško alternatyvų, kuriomis gali tapti augalai ar baldai namuose.

Draskyklės sužadina kačių instinktus

Kai ko mes negalime įtakoti ir tai yra jūsų augintinio instinktai! Jie turi ganėtinai aštrius ir greitai augančius nagus, todėl jiems būtina juos kažkur kartas nuo karto patrumpinti, tiesiog tokia jų prigimtis. Visų pirma, jie tai daro tam, kad galėtų patogiai vaikščioti ir jiems netrukdytų ilgi nagai. Antra, jeigu nagai yra per ilgi, gyvūnas gali netyčia pradurti savo letenos pagalvėlę, o tai sukeltų jiems didžiulį diskomfortą. Būtent todėl jie iš karto jaučia, kada laikas patrumpinti nagučius ir puola tą daryti.

Kačių nagų draskyklių nauda

Ar jau turite katiną? O gal tik planuojate turėti? Atsiminkite – draskydamas katinas ne tik aštrina savo nagus! Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad draskymas yra negražus ir kenksmingas įprotis, jis iš tikrųjų yra naudingas jūsų kačiukui. Taip yra todėl, kad braižymo judesys padeda nušlifuoti išorinį nago sluoksnį, kuris gali būti negyvas arba pažeistas. Be viso to, draskymo vietoje katės palieka ir aromatinius pėdsakus, taip pažymėdamos savo teritoriją namuose. Taip pat, draskyklė katinui ypatingai svarbi norint gerai išsitempti ar pasimankštinti. 

Draskydamas paviršių katinas sumažina patiriamą stresą, išreiškia susijaudinimą bei kitas emocijas. 

Tinkamos sąlygos jūsų augintiniui

Katinui geriausia skirti specialią namų vietą, kurioje atbėgęs jis jaustųsi saugiai ir žinotų, kad tai yra tik jam skirtas kampelis. Žinoma, tai nėra būtina, tačiau reikėtų nepamiršti, kad jų instinktų mes pakeisti negalime ir jei namuose nebus specialios draskyklės, katinas ras kitą būdą kaip paaštrinti savo nagus, na ir greičiausiai tai bus jūsų mėgstama sofa, geras kilimas ar kiti baldai, kurių išsaugoti nepavyks. Svarbu pabrėžti, kad katinas visada grįžta į tą vietą kur galanda nagus.

Jei anksčiau neturėjote draskyklės - niekada nėra vėlu ją įsigyti. Rekomenduojame išsirinkti vieną iš jų ir taip užtikrinti augintiniui puikias sąlygas ir tuo pačiu apsaugoti save nuo nereikalingų išlaidų keičiant apdraskytus baldus ar kitus aksesuarus.

Kaip išmokyti katiną naudotis nagų draskykle?

Kai pirmą kartą supažindinate katiną su draskykle, mes rekomenduojame atlikti tokius veiksmus: priėję prie draskyklės savo nagais imituokite draskymą, taip skatindami savo katiną daryti tą patį. Galite švelniai patrinti jų letenas į draskymo zoną, kad ten atsirastų jo kvapas. Jei jūsų katinas mėgsta katžolę, galite šiek tiek patrinti ar pabarstyti jos ant viršaus. Atlikite šį veiksmą kasdien iki tol, kol jūsų augintinis pripras prie naujos vietos draskymui. Jeigu neturite draskyklės, bet katiną jau auginate, mes rekomenduojame ją statyti netoli tos vietos, kur katinas mėgsta atlikti šį procesą.

Nuo ko priklauso draskyklių patvarumas?

Priklausomai nuo draskyklės tipo, priklauso ir jos patvarumas. Kadangi jų yra įvairiausių rūšių (tiek kartoninių, tiek pagamintų iš specialios virvės ar kitos medžiagos) bei įvairiausių formų (namelių, laipynių), jos ilgaamžiškumas gali skirtis nuo 3 mėnesių iki kelių metų ar net daugiau. 

Natūralu, jog draskyklės tarnavimo laikas priklauso ir nuo katino aktyvumo. 

Draskyklės priežiūra - itin paprasta

Norėdami išvalyti kačių nagų draskyklę naudokite standų šepetėlį, kad pašalintumėte nešvarumus ar plaukus. Taip pat, galima išsiurbti audinį siauresniu antgaliu. Jei vis tiek matote plaukelių, pabandykite patrinti audinį aukštyn ir žemyn, kad jis atsilaisvintų ir tuomet išsiurbkite. Be to, rekomenduojame draskyklės paviršius valyti drėgnu šluostuku, kuris prie savęs pritrauks plaukelius ir kitus nešvarumus. 

Mankšta katinams

Galąsdami nagus, katinai atlieka tempimus, kurie naudingi jų sąnariams. Katinai gali išlaisvinti įtampą ir energiją, kuri per kraštus veržiasi ypatingai mažiems kačiukams. Tą daryti ne mažiau svarbu ir suaugusioms katėms, kurios pradeda turėti judėjimo problemų.

Kačių saugumo jausmas

Ar pastebėjote, kad jūsų katinas dažnai trinasi į draskyklę? Tokiu būdu jis pažymi ją kaip savo vietą, kur visada ras prieglobstį ir apsaugą, ypač kai patiria didesnį stresą ar tiesiog nori šiek tiek daugiau privatumo.

Draskyklių tipai ir kaip išsirinkti tinkamiausią

Dažnai kačių mylėtojai susiduria su klausimu, kokią draskyklę rinktis. Rekomenduojame ją pasirinkti tokio tipo, kuris geriausiai tinka jūsų namams ir jūsų katinui.

Jei turite pakankamai vietos namuose, pasinaudokite galimybe pastatyti didelę draskyklę, laipynę, tuomet katinas ne tik galės aštrinti nagus, tačiau jausis saugiai būdamas aukštai. Turėdamas savo erdvų kampelį su dideliu paviršiumi, jis galės žaisti ir ilsėtis vienoje vietoje. 

Kita vertus, jei turite mažesnę erdvę, jums pakaks mažesnės draskyklės, kuri kartu prilygsta nameliui. Kačių draskyklės - nameliai puikus variantas. 

Renkantis kačių draskykles internetu, matysite didžiulį pasirinkimą. Svarbiausia atsižvelgti į tai, kad ne tik draskyklė būtų tinkamo dydžio, bet kad ir jūsų katinas turėtų vietos iki galo ištiesti savo kūną. 

Papildomai pakabinti žaislai skatina žaismingumą ir medžioklę. 

Užtikrinkite, kad stulpas būtų stabilus, nes katinams reikia pasipriešinimo. Katinui įsitempus pilna jėga stulpas turėtų atlaikytį spaudimą, tokiu būdu ir draskyklė išliks stabili.

Ar svarbu draskyklių aukštis?

Ar žinojote, kad mokslininkai atliko idealaus kačių draskyklės aukščio tyrimą? Tai tiesa! Remiantis neseniai atliktu tyrimu, jei norite paskatinti savo katiną naudotis draskykle, turėtumėte ją pasirinkti 1 metro ar aukštesnę. Pasirodo, kuo ji aukštesnė, tuo mažesnė tikimybė, kad jūsų katinas imsis kitų, žemesnių daiktų draskymo.

Namuose ne vienas katinas? Leiskite jiems bendrauti!

Namuose, kuriuose gyvena keli katinai, taip pat rekomenduojama turėti bent vieną bendrą kasymosi stulpelį, kuriuo jie galėtų pasidalinti. Taip yra todėl, kad kai kurie katinai naudos šį „bendruomeninį“ postą kaip susitikimo vietą, šalia kurio rinksis socializuotis su kitais augintiniais arba kaip būdą suvilioti kitus katinus žaisti. 

Kadangi visi jie mėgsta draskyti, šis sprendimas bus puikus būdas suburti gyvūnus.

Kačių draskyklių kainos

Draskyklės kaina priklauso nuo jos tipo, medžiagos ir dydžio. Draskyklių kainas galite matyti ir įsigyti internetu mūsų svetainėje arba mūsų fizinėse parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!