Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kelionės su augintiniu be rūpesčių

2019-05-04
Kelionės su augintiniu be rūpesčių

Geriems orams įsibėgėjus, pradedame planuoti ir savo atostogas. Vis dažniau laiko praleidžiame gamtoje, prie vandens telkinio, sodybose. Aišku, kartu visur nori keliauti ir augintiniai. Tad pasirūpinkite, kad kelionėje jiems nieko nepritrūktų. Sufleruojame, ko galėtų prireikti.

Pasivažinėjimas dviračiu

Prieš važinėjantis dviračiu augintinis turi būti 4–5 valandas nešertas. Leiskite jam pabėgioti, kad atliktų visus reikalus. Jei šuo bėgs šalia, pasirūpinkite specialiu pavadėliu. Augintinis turi bėgti iš dešinės dviračio pusės. Jei einate gatve, per perėją, augintinį veskitės kairėje pusėje, o dviratį varykite iš dešinės.

Ne visoms šunų veislėms tinka intensyvus bėgimas greta dviračio. Tokiems šuneliams tiks keliauti dviračiu įsitaisius specialiame ant dviračio tvirtinamame krepšyje. Po intensyvaus vėžinėjimosi dviračiu leiskite augintiniui laisvai pabėgioti ar tiesiog pailsėti. Duokite atsigerti vandens, palepinkite skanėstais, konservais. Vykdami į gamtą pasirūpinkite apsauga nuo erkių. Būtinai su savimi turėkite specialių maišelių fekalijoms surinkti.

Taigi keliaujant dviračiu kartu su augintiniu gali prireikti:
Specialaus pavadėlio.
Krepšio augintiniui vežti.
Maišelių fekalijoms surinkti.
Drėgnų servetėlių.
Apsaugos priemonių nuo erkių.
Skanėstų ar konservų.
Gertuvės su vandeniu.

Šuo vaikšto su važiuojančiu dviračiu šeiminku

Kelionė automobiliu

Augintinis gali bijoti važiuoti automobiliu, tad būkite jam kantrus ir malonus. Nemaitinkite gyvūno bent 2–3 valandas prieš kelionę. Mašinoje keturkojis turi būti sodinamas vis toje pačioje vietoje. Idealiausia, jei gyvūnas yra vežamas specialiame krepšyje, transportavimo dėžėje arba narve. Jei keliaujate su dviem šunimis, atskirkite juos specialia pertvara. Pasirūpinkite specialiomis petnešomis, kurios specialia jungtimi segamos prie saugos diržo. Šios specialios priemonės apsaugos nuo netikėtų situacijų.

Nederėtų leisti šuniui kišti snukučio pro langą, kad ir kaip jis tą mėgtų. Nes visa tai gali baigtis įvairiomis ligomis ir akių uždegimais. Langą praverkite tik tiek, kad patektų gryno oro. 

Jei reikia, pasirūpinkite specialiais uždangalais ant sėdynių. Jie automobilio saloną apsaugos ne tik nuo purvo, bet ir nuo gyvūno plaukų. Niekada nepalikite gyvūno vieno mašinoje! Po kelionės duokite augintiniui atsigerti vandens, pašerkite.

Keliaujant automobiliu prireiks:
Transportavimo dėžės ar krepšio.
Metalinio narvo ar pertvaros.
Automobilio sėdynių uždangalo.
Petnešų, segamų automobilyje.
Skanėstų ar konservų.
Gertuvės su vandeniu.

 

Jei skrendate į kitą šalį

Jei kartu su augintiniu keliausite į užsienio šalis, turite žinoti, kad kai kurios oro linijos leidžia gyvūnus pasiimti į lėktuvą (specialioje transportavimo dėžėje), kitos – griežtai tą draudžia. Tuo atveju augintinis gali skristi krovinių skyriuje specialiame oro linijų patvirtintame narve. Aklųjų šunims-vedliams ir kitiems šunims-pagalbininkams daromos išimtys, jie gali keliauti lėktuvo kabinoje. Jei oro linijų taisyklės leidžia augintinį pasiimti su savimi, nepamirškite prieš kelionę rezervuoti jam vietos. Kiek kainuos lėktuvo bilietas augintiniui, lemia ne jo svoris ar dydis, o kelionės atstumas. Pasirūpinkite, kad augintinis būtų identifikuotas – turėtų mikroschemą, gyvūno pasą, būtų paskiepytas visais būtinais skiepais.

Nuo kokių ligų būtina paskiepyti, veterinarijos gydytojos Dovilės Naujokaitės teigimu, priklausys nuo šalies, į kurią keliaujate. Dažniausiai reikalaujama, kad gyvūnas būtų paskiepytas nuo pasiutligės. Jei keliausite į Didžiąją Britaniją, Airiją, Maltą, Švediją, o gal net Ameriką, Australiją, Afriką, gali prireikti augintinį paskiepyti ir nuo kitų virusinių ligų. Likus 24 val. iki kelionės gyvūnas turi būti kliniškai ištirtas ir pase pažymėta, kad jis yra kliniškai sveikas ir gali keliauti.

Keliaujant lėktuvu prireiks:

Transportavimo dėžės.
Narvo.
Krepšio.
Buteliuko-gertuvės
.
Drėgnų servetėlių.
Skanėstų ar konservų.

Prisegtas šuo automobilyje

Smagiosios pramogos

Lankydamiesi vienoje ar kitoje šalyje ar tiesiog keliaudami po Lietuvą, kartu su savo augintiniu aplankykite vietas, kur keturkojai galėtų pailsėti, pasimėgauti gardžiais kąsneliais.

Gyvūnų viešbučiai – puiki vieta apsistoti, mat daugelyje įprastų viešbučių galioja draudimas apsistoti kartu su augintiniu. Specialiuose gyvūnų viešbučiuose augintinis bus pamaitintas, pavedžiotas, išmaudytas ar net apkirptas, jei to pageidausite. Augintinio sveikata, žaidimais ir treniruotėmis pasirūpins geriausi specialistai. Minkščiausi guoliai ir gardžiausi skanėstai – štai ko gali tikėtis Jūsų augintiniai gyvūnų viešbutyje. 

Gyvūnų kavinės – būtina užsukti. Draugiškose gyvūnams kavinėse galėsite laisvai pasimėgauti ne tik kava ar arbata, bet ir miela savo keturkojo draugija. O gal net susirasite pūkuotų draugų! Tokių kavinių, kur galite drąsiai atsivesti ir savo keturkojį, sparčiai daugėja ir Lietuvoje.

Gyvūnų grožio salonai Jūsų augintiniui leis pasinerti į SPA malonumus. Bus pasirūpinta ir kailiu, ir kūnu. Pasidomėk, kokių pramogų sau ir augintiniui gali rasti mieste, į kurį vyksti.

Daugiau kelionių prekių gyvūnams: www.kika.lt arba parduotuvėse „Kika“.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!