Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pasitikrinkite: ar tikrai žinote svarbiausias augintinio higienos taisykles?

2022-05-04
Pasitikrinkite: ar tikrai žinote svarbiausias augintinio higienos taisykles?

Tinkama augintinio higiena – neatsiejama gražios jo išvaizdos dalis, tačiau ji ne mažiau svarbi ir augintinio sveikatai. Statistika rodo, kad daugiau nei 80 proc. šunų, sulaukusių daugiau nei 3 metų, kenčia nuo dantenų ligų, o odos ligos yra vienas dažniausiai pasitaikančių negalavimų.

 

„KIKA“ kirpėja ir „Tauro Grooming Academy“ mokymų vadovė Kamilė Ausmanė pažymi, kad augintinio sveikatos ir grožio pamatas – subalansuota mityba ir reguliarios higienos procedūros, atliekamos naudojant natūralią kosmetiką. Gyvūnų ekspertė dalinasi, kaip turi atrodyti teisinga augintinio higienos rutina ir kas išduoda jo nepriežiūrą bei galimas ligas.

 

Gyvūnų priežiūros specialistė dalijasi naudingais patarimais

 

Reguliarus maudymas ir kirpimas

 

Anot K. Ausmanės, viena pagrindinių augintinio higienos taisyklių, padedančių pasirūpinti sveiku ir žvilgančiu kailiu, – reguliarus maudymas. „Nepaisant metų laiko, augintiniai turi būti reguliariai maudomi namuose ir vedami į kirpyklą. Šuniukai, kuriuos reikia kirpti, lankytis kirpykloje turėtų kartą per mėnesį, o besišeriančius galima ir dar dažniau išmaudyti namuose“, – pasakoja ekspertė ir priduria, kad svarbiausia – natūrali kosmetika, kuri turi būti be silikonų, parabenų ir kitų cheminių priemaišų, kurios sukuria trumpalaikį blizgančio kailio efektą, tačiau ilgainiui plaukui padaro daugiau žalos nei naudos.

 

Ji atkreipia dėmesį, kad ilgaplaukius šunis gali tekti į kirpyklą atvesti ir dažniau nei kartą per mėnesį. Jei to nesinori daryti, tuomet privalu skirti jam daugiau dėmesio namuose – maudyti ir šukuoti šepečiais bei šukomis. Pagal poreikį, į pagalbą galima pasitelkti ir furminatorių ar guminę pirštinę, kurie tinka ir trumpaplaukiams.

 

Taip pat furminatoriai bei stiprūs fenai-išpūtėjai reikalingi ir augintinių nukailinimui, o pastarasis, anot ekspertės, ne tik naudingas visų veislių augintiniams, bet bus naudojamas ilgą laiką – 12–14 metų. Taip pat jis sutrumpina džiovinimo laiką bei padeda pasiekti tokius rezultatus, kokių buitiniu fenu pasiekti neįmanoma.

 

Pūkuotas baltakailis šunelis tupi ant grindų šalia jo stilingas kailio džiovintuvas Tauro pro Line

 

Jei augintinis labai stipriai šeriasi, ekspertė rekomenduoja įvertinti ir jo mitybą. „Net jeigu augintinio mityba yra subalansuota, gali būti, kad jam trūksta papildų odai ir kailiui“, – pastebi ekspertė. Tačiau jeigu mityba yra subalansuota, naudojate papildus, natūralią kosmetiką, o kailis vis tiek yra praradęs gyvybingumą ar net išplikęs – nedelsiant kreipkitės į specialistus, nes tai gali signalizuoti apie rimtesnę ligą.

 

Nedidelis baltakailis šunelis leidžia laiką paplūdimyje šalia jo kosmetinės priemonės Tauro Pro Line

 

Augintinio kailio ir priežiūros pamokos

 

Kirpėja pastebi, jog itin svarbu augintinį prie maudynių pratinti nuo pat mažens, pirmąjį maudymą galima atlikti praėjus trims savaitėms po privalomų skiepų. Tačiau ne visi šeimininkai žino, kokias priemones reikėtų naudoti pagal jo gyvūno veislę, kailio tipą bei kaip teisingai atlikti patį procesą, kuris susideda iš keleto žingsnių. Tokiu atveju siūloma išeitis – mokymai gyvūnų augintojams.

 

„Svarbiausių gyvūno priežiūros taisyklių galima nesunkiai išmokti kursuose šunų šeimininkams. Jų metu šeimininkas gauna ne tik bendrines žinias, bet ir asmeninius patarimus apie savo gyvūną – profesionalus meistras pagal jūsų augintinio kailiuko tipą parenka būtent jam tinkančią kosmetiką, papasakoja ir parodo, kaip ją naudoti. Taip pat paaiškina, kokias priemones naudoti sušukuojant augintinį, kaip nedarant žalos patrumpinti jam nagus, kaip taisyklingai prižiūrėti ausis ir akis bei kaip atlikti higieninį kirpimą pagal savo augintinio veislę“, – pristato K. Ausmanė.

 

Gyvūnų priežiūros specialistė rodo studentams, kaip tinkamai atlikti šuniui higienos procedūrą

 

Sveikiems dantims svarbu mityba, kramtalai ir burnos valymas

 

Pasak ekspertės, tinkamą augintinio burnos higieną labiausiai padeda užtikrinti subalansuota mityba, reguliarus burnos ir dantų valymas bei kramtalai. Atsakinga priežiūra, pasak K. Ausmanės, padeda užkirsti kelią periodontitui, gingivitui ir kitoms dantų ir dantenų ligoms bei apsaugoti nuo ankstyvo dantų netekimo.

 

„Dantų priežiūrai taip pat rinkitės natūralias priemones, atsižvelgdami į savo gyvūno poreikius. Jei nesate tikri, ko reikia jūsų augintiniui, pasitarkite su specialistais, na, o jei augintinis neleidžia valyti dantų, galite į jo geriamą vandenį pilti skystį dantų higienai ir pasirūpinti kramtalais bei dantų būklei gerinti skirtais skanėstais“, – rekomenduoja ekspertė.

 

Mažam baltakailiam šuneliui siūlomi įvairūs skanėstai

 

„Dideli šunys graužia kaulus, todėl įprastai turi ganėtinai sveikus dantis, nes juos nusivalo natūraliai, o mažų veislių šunys, kurie nieko negraužia, dažnai turi daug akmenų. Tokiu atveju, galite išbandyti dantų valymą ultragarsiniu skaleriu – efektyvią procedūrą, atliekamą be narkozės ir padedančią atsikratyti dantų akmenų. Po šios procedūros palaikyti dantų higienos priežiūrą reiktų namuose kartą per savaitę valant dantis“, – apie burnos priežiūrą kalba ekspertė.

 

Anot K. Ausmanės, ne tik prastą šeimininkų priežiūrą, bet ir galimas ligas išduoda blogas augintinio burnos kvapas, skausmingos, raudonos, patinusios dantenos.

Nagus kirpti būtina visiems

 

Kalbant apie augintinio nagų priežiūrą, ekspertė pabrėžia, kad maždaug kas 2–4 savaites jų kirpimas yra būtinas visiems, nebent šuo juos „nusilaksto“: „Nagai turi nesiremti į žemę, nebūti per ilgi, kad šuo vaikščiotų ant pėdučių, o ne ant nagų.“

 

K. Ausmanė atkreipia dėmesį, kokie yra tinkami nagų priežiūros įrankiai: „Žirklės turi būti nerūdijančio plieno, o po ranka visuomet rekomenduoju turėti kraujo tekėjimą stabdančius miltelius“, – siūlo ekspertė ir priduria, kad priežiūrai namuose to visiškai pakanka, tačiau reguliariai nagus kirpti galima ir kirpykloje.

 

Gyvūnų priežiūros specialistė demonstruoja kaip naudoti šunų nagų kirpimo prietaisą

 

100 proc. rezultatas: 80 proc. mityba ir 20 proc. priežiūra

 

Ekspertė pastebi, kad kalbant apie augintinio higieną, vienodai svarbu yra pasirūpinti tiek jo kailiu ir oda, tiek akimis, ausimis, nagais ir dantimis, o siekiamo rezultato formulė yra 80 proc. mityba ir 20 proc. priežiūra, kuriai itin svarbus periodiškumas.

 

„Kai kurios procedūros turi būti atliekamos kasdien, o kitos – vos kartą per mėnesį. Taigi, apibendrinant – ko nevalia pamiršti?

  • Kiekvieną dieną svarbu valyti augintinio akis, jį šukuoti – taip pašalinsite susikaupusius nešvarumus bei iškritusius plaukus, pamasažuosite odą.
  • Kas savaitę rekomenduojama išvalyti augintinio dantis, pasirūpinti maudymu, o po jo – išvalyti ausis.

 

Na, o kas mėnesį svarbu nukirpti nagus ir atlikti profesionalų kirpimą bei maudymą – profesionalų atliekamos procedūros atstato augintinio kailį, stipriai drėkina plauką ir pagyvina kailio spalvą“, – augintinio priežiūros rutiną apibendrina K. Ausmanė.

 

Nedideliam šviesaus kailio šuneliui ozono vonioje atliekama maudymo procedūra

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!