Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Žiema be rūpesčių: kaip pasirūpinti šunimi šaltuoju sezonu?

2017-12-02
Žiema be rūpesčių: kaip pasirūpinti šunimi šaltuoju sezonu?

Žiema – metas, kai kartu su augintiniais džiaugiamės švelniai kutenančiu šaltuku, tačiau oro kaita, šaltis, drėgmė ir stiprus vėjas gyvūnams gali sukelti sveikatos problemų. Ką turi žinoti ir kuo pasirūpinti šuns šeimininkas žiemą?

•    Šuns organizmui reikalingi vitaminai ir mineralai. Stiprus augintinio organizmas užtikrins, kad šuo bus sveikas ir atsparesnis ligoms visus metus, o ypač žiemą – kai imunitetas nusilpsta. 
•    Pėdutėms žiemą tenka kandančio šaltuko ir barstomų druskų išbandymai. Todėl jų priežiūrai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. 
•    Šuns letenėlės bus apsaugotos, jeigu augintinis nešios specialius batukus. Toks apavas leis bėgioti ir džiaugtis sniegu, o ir drėgmė nebus pavojinga. 
•    Daug šunų yra jautrūs šalčiui. Šalčio ir vėjo ypač bijo mažų veislių, trumpaplaukiai ir jauni šuniukai. Žiemą augintiniui reikalingi drabužėliai – tai geriausia apsauga spaudžiant šaltukui.  

Vitaminai – organizmo stiprybės šaltinis

Tam, kad augintinio organizmas būtų stiprus ir pajėgtų kovoti su žiemą tykančiomis ligomis, jam reikia padėti. Vitaminai sustiprins šuns imunitetą, suteiks energijos ir būtiniausių medžiagų, kurių ne visada gaunama kartu su maistu. Išsirinkite tinkamiausius.
NATURE‘S PROTECTION Faugis – labai veiksmingas silicio papildas. Stiprina imuninę sistemą, kaulus, sąnarius, raiščius, kailį, padeda greičiau gyti po traumų. 
BEAPHAR Top-10 – papildo sudėtyje yra visi šuns organizmui reikalingi vitaminai, mineralai ir mikroelementai. Gerina fizinę būklę ir sveikatą.
SANAL Yeast Calcium – pašaro papildas, kurio sudėtyje yra daug kalcio ir vitaminų, padedančių palaikyti gerą gyvūno sveikatą ir savijautą.
SANAL Seaweed – šunų pašaro papildas su jūros kopūstais. Vienais naudingiausių laikomų augalų sudėtyje yra daug vitaminų ir mineralų, kurie stiprina organizmą, gerina virškinimą ir medžiagų apykaitą
 

Pėdučių balzamai – apsauga nuo šalčio ir druskų

Pasivaikščiojimas lauke spaudžiant šaltukui dažnai tampa tikru išbandymu šuns pėdutėms. Žiemą keturkojo kojų pagalvėles gali nugriaužti druskos, jos gali nušalti, todėl prieš einat į lauką, letenėles reikia patepti specialiu vašku arba balzamu.
TRIXIE Pfoten-Plege – gyvūnų pėdučių tepalas su bičių vašku. Apsaugo, švelnina ir puoselėja jautrią augintinio pėdučių odą. Tinka naudoti nuo šalčio sušerpetojusiai ar kitaip pažeistai pėdų odai gydyti.
BEAPHAR Feet Balsam – apsaugo šunų pėdutes nuo žiemą barstomų druskų, purvo ir šalčio. Minkština bei padeda gydyti sušerpetojusią ir suskeldėjusią pėdų odą.  

Batukai – saugios ir sausos letenėlės

Šunų šeimininkai norėdami apsaugoti savo augintinio letenėles nuo purvo, sniego ir balų vis dažniau renkasi specialiai šunims sukurtus batukus. Nors kartais atrodo, kad keturkojį priversti nešioti batus bus sunku, įdėjus šiek tiek pastangų šunys greit pripranta dėvėti avalynę. Būtina išsirinkti tinkamo dydžio, patogius, laisvai judėti leidžiančius batus. Ypač rekomenduojami batukai su neslystančiu padu. Batų dėvėjimas ne tik papuošia, apsaugo, bet ir mažina infekcijų riziką. Šaltais žiemos vakarais šunims galima uždėti kojines: jos ir sušildys, ir leis keturkojui saugiai vaikščioti slidžiais paviršiais. 

Augintinių batukai

Rūbeliai – kad žiema būtų šilta ir stilinga

Šuniukų drabužiai skirti gyvūną ne tik papuošti, bet ir apsaugoti nuo šalčio ir vėjo. Jautriausi šalčiui yra mažų veislių, namuose auginami šunys. Juos rengti žiemą vedant į lauką yra būtina. Oro permainoms taip pat jautrūs trumpaplaukiai, jauni ir sveikatos problemų turintys keturkojai. Todėl rūbelis augintiniui visų pirma yra sveikatos apsauga. Renkant augintiniui rūbą reikia atsižvelgti į šuns dydį, kad drabužis gyvūnui būtų ne per mažas ir ne per didelis, kad nevaržytų judesių, nespaustų. Drėgnu oru rinkitės neperšlampamą paltuką, esant nedideliam šaltukui tiks megztukas, stipresniam – kombinezonas ar kitas itin šiltas drabužėlis. Daugelis šeimininkų mėgsta savo gyvūną papuošti madingu drabužėliu, tačiau renkant aprangą reikia nepamiršti, kad ji turi būti patogi, kokybiška ir šilta. Juk augintinio sveikata – svarbiausia.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!