Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Šunų ir kačių šukuosenų mados

2019-09-03
Šunų ir kačių šukuosenų mados

 

Gyvūno kailio priežiūra – labai svarbus ir daug laiko reikalaujantis procesas. Norint užtikrinti sveiką kailio būklę vien maudymo ir šukavimo nepakaks, retkarčiais su savo keturkoju verta nukeliauti į kirpyklą, kur jūsų augintiniu pasirūpins specialistai, patrumpinsiantys katės ar šuns kailiuką, o gal papuošiantys iš nuostabos aikčioti priversiančia šukuosena. Juk gražiai atrodyti svarbu ir jūsų augintiniams.

Kirpimų įvairovė: pagal nuotaiką ir veislę

Visus vidutinio ilgio ir ilgo kailio šunis būtina kirpti. Kaip? Padiktuos jūsų grožio suvokimas, veislės standartas, jei dalyvaujate parodose, ar net metų laikas. Kad šuns kailiukas nekeltų problemų, jį rekomenduojama kirpti kas 1,5–2 mėnesius. Parodiniai šunys kerpami kas mėnesį. Nuo kailio tipo ir augintinio veislės priklauso, ar šuo kerpamas mašinėle, žirklėmis ar pešiojamas specialiomis šukomis („triminguojamas“).

Pešiojamasis šukavimas (trimingavimas) – tai negyvo plauko išpešimas naudojant specialias šukas. Pešioti (triminguoti) šunis rekomenduojama kas 3–4 mėnesius. Pasišalinus negyvam plaukui, ne tik išvengsite plaukų namie, bet ir džiaugsitės pagerėjusia augintinio kailio išvaizda. Dažniausia pešiojami šiurkščiaplaukiai šunys, tokie kaip ryzenšnauceriai, foksterjerai, Vakarų Škotijos baltieji terjerai. Jei keturkojis dalyvaus parodoje, pešiojamuoju šukavimu (trimingavimu) reikėtų pasirūpinti jau 2 savaitės prieš parodą.

Be abejonės, kaip atrodys jūsų augintinio kirpimas, priklauso nuo veislės. Kiekvienai veislei būdingos tam tikros kirpimo mados. Pavyzdžiui, kerpant Vakarų Škotijos baltuosius terjerus formuojama pūsta galva, o šnauceriams paliekama barzda ir kirpčiukai, Jorkšyro terjerų kailiukas turėtų siekti žemę, o pudelio kailiui suteikiamos specialios formos.

Žiemą šuns kailiuką geriau išlaikyti ilgesnį, kad augintinis nesušaltų. Kailiui prižiūrėti naudoti šampūnus ir kondicionierius, geriausia – mažinančius plauko elektrinimąsi. Taip pat keliaujant į lauką augintinio pėdutes vertėtų patepti specialiu vašku.

Kirpimas – patikimas problemų sprendimo būdas

Taip, katės taip pat kerpamos, paprastai kas pusę metų. Dažniausia būtina kirpti ilgaplaukes kates, mat jų kailiukas reikalauja sudėtingesnės priežiūros. Neskiriant tam laiko, nešukuojant kailio, susidaro sąvėlos. Kad taip neatsitiktų, kailį būtina nuolat šukuoti. Aišku, jei neturite tam pakankamai laiko, geriausia išeitis – kirpimas

Katės taip pat turi savo šukuosenų madas. Populiariausia – „liūtuko“ šukuosena, kuomet visas kūnas nukerpamas trumpai, o daugiau plaukų paliekama tik ant galvos, uodegos ir kojų galų.

Kirpimo gali prireikti, jei jūsų augintinis susidūrė su nemalonia problema, kuri vadinasi „parazitai“. Patrumpinus kailiuką bus lengviau pastebėti ir išnaikinti nepageidaujamus parazitus.

Kaip pasirūpinti augintinio kailiuku patiems?

Šampūnas. Ne tik išplaus nešvarumus, pašalins purvą, bet ir suteiks kailiui drėgmės ir žvilgesio. Šampūną rinkitės atsižvelgdami į augintinio kailio tipą, spalvą, norimą pasiekti efektą. Siekiant geriausio rezultato rekomenduojama kartu naudoti kondicionierių. Jei augintinis dalyvauja parodose, pravers specialūs purškikliai, kailio formavimo priemonės.

Šepetys. Įrankis, kurį privalu turėti kiekvienam kailinio augintinio šeimininkui. Nuolat šukuodami augintinį šepečiu išvengsite savėlų, taip pat maloniai pamasažuosite jam kūną. Kailiukas mažiau šersis ir labiau blizgės. Šepetį galite pasirinkti plastikinį, medinį arba guminį, su metaliniais, mediniais, nailoniniais, o gal nerūdijančio plieno ar paauksuotais šereliais, taip pat mažą kišeninį arba didesnį itin plačia stačiakampio formos galvute.

Šukos. Labiausia tinkamos ilgaplaukiams šunims, nes padeda iššukuoti plauką nuo pat šaknų. Itin kailiniams augintiniams pravers šukos „Furminator“. Šis prietaisas toli gražu nei savo forma, nei galimybėmis neprimena paprastų šukų. Specialiu įrankiu pašalinsite ypač daug besišeriančio, negyvo kailio bei pavilnės. Kailis atrodys gražiai ir sveikai žvilgės. Tokiu prietaisu rekomenduojama šukuoti ir trumpaplaukes kates. Taip apsaugosite augintinį nuo savėlų susidarymo, taip pat nuo plaukų patekimo į skrandį.

Kerpamas šuniukas

Guminė pirštinė. Tinkamiausia trumpaplaukiams šunims. Braukiant per sausą kailį pašalinami pažeisti bei negyvi plaukai.

Veltinių pjaustytuvas. Skirtas ilgaplaukiams ir trumpaplaukiams tankaus kailio augintiniams. Juo nesunkiai ir neskausmingai pašalinsite plaukų sąvėlas. Pašalinus plaukų sąvėlas, gyvūno kailis taps lengviau iššukuojamas ir gražiau atrodys.

Aksesuarai. Įvairių spalvų lateksinės gumytės, puošnūs šilkiniai kaspinėliai su „Swarovski“ kristalais ar perlais – priemonės, vainikuojančios jūsų priežiūrą. Papuoškite savo augintinį ir keliaukite pasivaikščioti.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!