Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Spalvoti popieriniai kraikai – stilingam graužikų narvelių interjerui

2015-11-17
Spalvoti popieriniai kraikai – stilingam graužikų narvelių interjerui

Kaip išsirinkti tinkamą kraiką graužikui? Trumpa apžvalga, kuo ypatingi kraikai CAREFRESH iš celiuliozės ir kokių kraikų graužikams geriau nenaudoti.

Kodėl verta? 

Pirma, nes šis kraikas yra pagamintas iš celiuliozės pluošto. Taigi yra visiškai natūralus. Netoksiškas – kraikas nudažytas Europos Sąjungoje patvirtintais dažikliais, kurie nėra kenksmingi gyvūnams. Tiesa, kadangi kraikas pagamintas iš celiuliozės, jis gali šiek tiek dulkėti. Dulkės gali sukelti graužikams alergiją. Bet privalumas yra tai, kad šis kraikas yra bekvapis, tad neerzina jautrių kvapams nosyčių.

Kitas svarbus aspektas, dėl ko graužikų augintojams verta rinktis šį kraiką, – tai, kad jis iš tikrųjų puikiai sugeria kvapą ir skystį. Šlapimo kvapą neutralizuoja iki 10 dienų! Tokiu būdu išvalius narvelį švaros ir gaivumo kvapas namuose išlieka ilgiau. Šis kraikas sugeria net 3 kartus daugiau skysčio nei medžio drožlių kraikai. Kraikas yra pastelinių spalvų, tad greitai pastebėsite, kuriuos kraiko grumstelius reikia pakeisti.

Kraiko pakuotės

Šis kraikas yra itin minkštas, kas itin patinka žiurkėnams, pelėms, žiurkėms ir kitiems graužikams, mėgstantiems susikurti urvelius, įlįsti kur šiltai miegoti ar tiesiog pasislėpti švelniame, minkštame popieriukų kalne.

Be to, šis išskirtinis popierinis kraikas yra ekologiškas ir draugiškas aplinkai, nes 100 proc. suyra, taip pat gali būti kompostuojamas. 

Ir, aišku, spalvos, – vienas esminių kriterijų, verčiančių įsimylėti šį kraiką iš pirmo žvilgsnio. Gamintojas siūlo rausvą, žydrą ir įvairiaspalvį kraiką. Tvarkydami augintinio narvelį, galite sukurti įvairų „dizainą“ – narvelio pagrindui užkloti naudokite vienos spalvos kraiką, o kampuose (urveliams) pridėliokite kitos spalvos kraiko. Tegul Jūsų augintinio narvelis atrodo naujoviškai ir stilingai!

Kokių priemonių geriau nenaudoti?

Kačių kraiko. Kačių kraikas jokiu būdu netinka graužikų narveliams. Mat graužikai kartais mėgsta kraiką ėsti, o katėms skirtų kraikų granules jiems gali būti tiesiog per sunku suvirškinti.

Laikraščių. Tai blogiausia priemonė, kokią tik galite naudoti vietoje specialaus kraiko. Laikraščiuose gausu nuodingų medžiagų, kurios gali turėti neigiamos įtakos augintinio sveikatai.

Kvapnių kraikų. Nors kraiko kvapas gali būti malonus, tokio kraiko graužikų higienai užtikrinti nerekomenduojama rinktis. Augintiniui cheminiai kvapai gali sukelti čiaudulį ir alergiją. 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!