Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Sauskelnės šunims!? Taip, žinoma!

2018-04-16
Sauskelnės šunims!? Taip, žinoma!

Kai išgirstate žodį „sauskelnės“, kokia mintis pirmiausia šauna į galvą? Ko gero, vaikai! Tačiau sauskelnės šunims? Taip, tai tikrai naudinga priemonė, padedanti spręsti daugelį su augintiniais susijusių problemų. Kokių? Skaityk mūsų patarimus!

Namuose – šuniukas

Balutės, balutės, balutės ... ant naujo kilimo, po stalu. Turbūt jums tai gerai pažįstama situacija, jei auginate jauną šuniuką. Išmokyti augintinį gamtinius reikalus atlikti reikiamoje vietoje – kantrybės reikalaujantis darbas. Tai tikrai pavyksta ne iškart. Jei augintinį paliekate namie vieną, retkarčiais galite užsegti vienkartines sauskelnes. Jos apsaugos nuo balučių namuose. Sauskelnes naudokite tik išskirtiniais atvejais, nes svarbu, kad šuniukus išmoktų prašytis į lauką.

Jei šuo žymi teritoriją

Gyvūnų šeimininkai dažnai susiduria su problema, kad suaugęs šuo namuose pradeda žymėti teritoriją. Šis tipinis elgesys būdingas patinams, tačiau kalės taip pat žymi teritoriją. Tokie veiksmai sumažina šunų nerimą, nes visi svetimi kvapai maskuojami savais. Kartais noras žymėti savo namų teritoriją atsiranda ir dėl rujojančių kalių, poravimosi, išsiskyrimo su šeimininku, apsilankius iki tol nematytiems žmonėms ar po vizito pas veterinarijos gydytoją. Žymėjimą skatina stresinės situacijos.

Baltam šuniukui glostomas pilvukas

Vienkartinės sauskelnėms šunims šiuo atveju yra nepamainomas dalykas. Todėl netgi kilus pagundai pasižymėti sofos kampą, šuo gali kilstelėti koją, tačiau sofa liks sausa, o visas skystis dėl ypatingo absorbuojančio sluoksnio bus saugiai sulaikytas sauskelnių viduje.

Kalyčių ruja

Dažniausiai kalės rujoja du kartus per metus, o ruja trunka apie 3 savaites. Vidutiniškai ruja kartojasi kas 6–7 mėn., pasitaiko, kad tarpai tarp rujų būna ilgesni arba trumpesni. Prasidėjus rujai pasirodo ir kraujingos išskyros. Kai kurios kalytės pačios pasirūpina savo higiena (išsilaižo), tačiau kartais išskyrų kiekis būna didesnis ir kraujo gali prilašėti. Norint, kad namuose būtų švaru, kalytei rekomenduojama užsegti specialias vienkartines sauskelnes. Jos puikiai tinka kalių rujos metu, nes sugeria kraują ir apsaugo nuo nepageidaujamo patinų dėmesio. Sauskelnes rekomenduoja keisti 2 kartus per dieną (ryte ir vakare), jei reikia, ir dažniau.

Sveikatos problemoms spręsti

Vyresnio amžiaus šunys gali turėti šlapimo nelaikymo problemų. Su tokiomis bėdomis susiduria ir jauni šunys. Tam įtakos gali turėti infekcija ar nervinio pobūdžio sutrikimai (apsišlapinimas dėl jaudulio, iš džiaugsmo). Tokiais atvejais taip pat galite augintiniui užsegti vienkartines sauskelnes. Jos puikiai priglunda ir apsaugo nuo skysčių pratekėjimo. Šias priemones patogu naudoti ir augintiniams po operacijų, ligos atveju. 

Kelionėms be rūpesčių

Jei kartu su augintiniu leidžiatės į kelionę (pvz., autobusu) ar ketinate vykti į svečius pas draugus, tačiau baiminatės, kad šunelis apsišlapins, vienkartinės sauskelnės – labai patogi priemonė ir šiuo atveju. Sauskelnės sukurtos taip, kad nevaržytų judesių, o šuns oda galėtų kvėpuoti. Be to, jų viršutinis sluoksnis dekoruotas linksmais piešinėliais, tad keturkojis atrodys itin nuotaikingai!

Šuniukas ant žolyno darantis joga

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!