Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Rengti ar ne: kuriems šunims žiemą būtini rūbeliai?

2017-12-01
Rengti ar ne: kuriems šunims žiemą būtini rūbeliai?

Paspaudus žiemos šaltukui pastebite, kad ne tik jums, bet ir jūsų augintiniui lauke ilgiau užsibūti nebesinori. Šaltis, darganotas oras ar speigas gena kuo greičiau skubėti į namus. Išeitis yra: šilti, neperpučiami vėjo, neperšlampami rūbeliai – nepamainomas aprėdas šunims, kai lauke šalta. Tik ar visiems šunims reikia šiltų drabužių žiemą?

Priklauso nuo veislės

Ar būtinas jūsų šuneliui šiltesnis rūbas žiemą, priklauso nuo veislės ir kailio tipo. Pavyzdžiui, šunims, kilusiems iš šaltesnio klimato vietų (tokiems kaip: haskiams, malamutams, špicams, Berno zenenhundams) labai retais atvejais reikia lauko drabužių. Šių veislių šunims rengimas drabužiais netgi gali būti pavojingas. Šunys, turintys storus kailius, tokie kaip: samojedai, Berno zenenhundai ir haskiai, gali natūraliai išlaikyti savo kūno šilumą. Žieminiai drabužiai šios veislės šunims yra nepatogus aksesuaras, o dėl papildomo sluoksnio jie gali netgi perkaisti.

Šuo tarp sniego su šaliku

Tačiau trumpaplaukius ar plono kailio šunis (tokius kaip: čihuahua, greihaundus) prieš vedant į lauką rekomenduojama aprengti šiltesniais drabužiais. Taip pat geriau kūno šilumą išlaiko didelių veislių (pvz., mastifai) ir atletiškesnio sudėjimo šunys (pvz., pitbuliai) nei itin liesos išvaizdos (pvz., kurtai) ir mažų veislių šunys (pvz., taksai).

Renkite atsakingai

Dauguma jūsų su dideliu pasimėgavimu ir malonumu rengia savo šunis bent jau megztiniais. Žiema – puikus metas jums pasireikšti kuriant augintinio aprangos stilių. Bet ar žinote, kokie rūbeliai jūsų keturkojui iš tiesų yra reikalingi? 

Šuns sveikata – vienas kriterijų, į kurį turėtumėte atsižvelgti rinkdami rūbą augintiniui. Neperšlampami apsiaustai ypač pravers ilgaplaukiams šunims, mat esant drėgnesniam orui jie neleis kailiui sušlapti ir šuo išliks sausas. Rūbai ilgesnėmis rankovėmis tiks vyresniems kaip 7 metų šunims, turintiems problemų dėl sąnarių. Šiltas ir gerai priglundantis drabužis neleis sušalti ir padės išlikti sveikiems.

Rūbą rinkitės ir atsižvelgdami į tai, kiek su savo augintiniu ketinate užtrukti lauke. Jei mėgstate ilgus pasivaikščiojimus, išrinkite augintiniui šiltą neperpučiamą striukę su gobtuvu. Jei į lauką išbėgsite tik trumpam, tiks ir megztinis aukštu kaklu.

Šuo su megztiniu

Dar keletas aspektų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

• Drabužiai turi būti be kabančių dalių, kuriose šuo gali susipainioti ar kurias gali kramtyti;
• Drabužio medžiaga, iš kurios jis yra pasiūtas, turi būti lengvai nuvaloma (išplaunama) ir patogi šuniui. 
• Niekada nepalikite aprengto šuns be priežiūros. Apvilktas rūbu šuo gali už ko nors užkibti, gali imti panikuoti, plėšti rūbą nuo savęs.

Jei jūsų šunelis visais įmanomais būdais prieštarauja būti aprengiamas, geriausia išeitis – neversti jo nešioti rūbų. Tuo atveju rinkitės trumpesnius pasivaikščiojimus ir pasirūpinkite, jog šuo turėtu šiltą vietelę susirangyti grįžęs iš lauko.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!