Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Pažinkite savo katę: miegojimo ypatumai

2017-09-18
Pažinkite savo katę: miegojimo ypatumai

Ar teisybė, kad katės kiekvieną dieną praleidžia 15 valandų miegodamos? Iš tiesų tikras gilus katės miegas trunka daugiausia 4 valandas per dieną. Kitas valandas katė nors ir snūduriuoja, tačiau dalis sąmonės išlieka visuomet budri. Jei tokios būsenos katė būtų sujudinta, ji tuoj pat pašoktų ir bet kurią akimirką būtų pasiruošusi pulti arba gintis. 

Giliam miegui katė pasirenka kiek įmanoma ramesnę vietą. Ji dažniausia letenėles pariečia po savimi ir pati susisuką į „U“ formos pozą. Kuo šaltesnė miegojimo vieta, tuo labiau katė susisuką į kamuolį, kadangi kūno temperatūra miegant krenta.

Katės labai daug sapnuoja. Sapnai atsiranda tik giliosios miego fazės metu. 

Katės miegas bus saldesnis, jei parinksite jai tinkamą miegojimui vietą. Katės labiau nei šunys mėgsta demonstruoti savo nepriklausomybę, tad nenustebkite, jei jos ilsėtis pasirinks visiškai jums neparankią vietą, pavyzdžiui, įsitaisys ant radiatoriaus, susirangys spintos lentynoje ar tiesiog ant jūsų šlepečių. Nuošalesni kampeliai, iš kurių jos gali viską akylai stebėti, – pačios mėgstamiausios vietelės poilsiui.

Rinkdami guolį atkreipkite dėmesį į jo dydį – guolis neturi būti per didelis ar per mažas. Geriau, kai guolio kraštai yra aukštesni. Visgi labiau katėms tinka guoliai-būdelės, jos uždaresnės, tad katė ten jausis saugiau ir ramiau.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!