Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

PATARIMAI: šuns priežiūra žiemą

2017-11-28
PATARIMAI: šuns priežiūra žiemą

Apie ką žiemą svajoja tavo šuo? Kaip nekišti niekur nosies ir gulėti susisukus į kamuoliuką jaukiame guolyje ar kaip kuo greičiau išsimaudyti balčiausiose sniego pusnyse? Kad augintinis galėtų mėgautis žiemos teikiamais malonumais, svarbu juo tinkamai pasirūpinti. Paruošėme trumpą atmintinę apie šuns priežiūrą žiemą.

  • Šaltį labiausiai jaučia trumpakailiai ir vyresni šunys, todėl prieš keliaujant į lauką juos svarbu aprengti rūbeliais – šiltas megztukas, neperpučiama striukė ar jaukus paltukas puikiai tam tiks. 
  • Druska, kuria barstomi keliai, gali dirginti augintinio pėdutes. Todėl po kiekvieno pasivaikščiojimo pėdutes rekomenduojama gerai nuplauti ir nusausinti. Tai labai svarbu, nes šunys itin mėgsta laižyti pėdutes, o tuomet druska patekusi į organizmą gali sukelti dehidrataciją ar net kepenų problemas.
  • Iškirpkite žirklutėmis ilgus plaukus, esančius tarp pirštų, taip sniegas, purvas ir druska ne taip kibs prie pėdučių.
  • Šaltu oru niekada nepalikite šuns vieno automobilyje; temperatūra krenta labai greitai.
  • Laikykitės saugaus atstumo nuo užšalusių ežerų ir upių. Jei įtariate, kad jūsų augintinis norės išmėginti slidinėjimo pramogas, geriau jo nepaleiskite nuo pavadėlio.
  • Vėlyvą rudenį ir žiemą greičiau temsta, tad, jei mėgstate vakarinius pasivaikščiojimus, siekiant užtikrinti saugumą, tamsiuoju paros metu segėkite atšvaitus, o savo augintinį „papuoškite“ šviečiančiu antkakliu, petnešomis, pavadėliu ar antkakliu, kuris atspindi šviesą. Taip pat galite prie įprasto antkaklio prisegti atšvaitą. Taip jūsų augintinis bus tikrai gerai matomas.
  • Jei lauke labai šalta ir šuo jokiu būdu nenori eiti į lauką, aktyviais žaidimais užimkite jį namuose. Tam naudokite įvairius žaislus: guminius, virvinius ar netgi specialius dresūros arba intelektinius, sumanumą ugdančius.
  • Turėkite omenyje, jei augintinis yra nepakankamai aktyvus, rekomenduojama pakoreguoti šėrimo normas arba išrinkti tokį maistą, kuris yra specialiai sukurtas linkusiems priaugti svorio arba mažai judantiems šunims.
  • Žiemą augintinio organizmas yra ne toks atsparus ligoms. Tam, kad šuns organizmas būtų stiprus ir pajėgtų kovoti su tykančiais virusais, naudinga į augintinio racioną įtraukti įvairius papildus ir vitaminus.
  • Pasirūpinkite, kad jūsų šuo turėtų jaukų guolį, kur galėtų šiltai susirangyti grįžęs iš lauko.

Snieguotas šuo

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!