Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

PATARIMAI: kačių priežiūra žiemą

2017-12-12
PATARIMAI: kačių priežiūra žiemą

Pasikeitęs oras gali pakeisti ir tavo katės gyvenimą, ypač žiemą. Jei laikai katę namuose visą laiką arba tik žiemos periodu, šaltukas ir kiti žiemos pavojai tavo augintiniui nebus tokie baisūs. Tačiau visgi yra keletas dalykų, kuriuos gali padaryti dėl savo gyvūno, kad jis jautųsi dar geriau.

Naminės katės

 • Jei tavo katytė paprastai miega ant grindų, pasvarstyk, ar nereikėtų jos miegojimo vietos perkelti kur nors aukščiau. Didžioji dalis kačių tiesiog dievina jaukias vieteles, kur gali įsitaisyti ir šiltai pamiegoti. Todėl minkšti guoliai aukštesniais kraštais ar net guoliai-būdelės, kuriose ypač smagu lindėti, yra tikrai puiki miegojimo vieta.
 • Jei tavo katė vyresnio amžiaus arba jei ji serga artritu, orui atšalus gali paūmėti sąnarių problemos. Gyvūnui gali būti sunku šokinėti. Pasirūpink, kad visi katei reikalingi daiktai būtų lengvai pasiekiami.
 • Prasidėjus šildymo sezonui namuose, gali būti, jog katės kailis ims labiau elektrintis. Paprasčiausias būdas sumažinti kailio elektrinimąsi, tai naudoti specialų purškiamą kondicionierių su antistatiku. Tiesiog papurkškite ant sauso kailio. Kailiui šukuoti patariama naudoti medines šukas ar šepetį.
 • Žiemos periodu katė gali tapti tingesnė ir mažiau aktyvi, tad sugalvok jai pramogų! Smagūs žaislai: judančios pelytės, lazdelės su plunksnomis, virviniai kamuoliukai – tai aktyvi ir tavo katei naudinga veikla.
 • Atsižvelgdamas į savo katės aktyvumą pakoreguok mitybos režimą. Jei augintinis mažiau juda ir yra linkęs priaugti svorio, išrink pašarą, specialiai skirtą namuose gyvenančioms katėms. Toks maistas padeda katėms išlikti energingoms ir sveikoms, nors jų apykaita yra sulėtėjusi.
 • Vitaminai – svarbus pašaro papildas. Žiemos periodu savo augintinio maisto racioną papildyk vertingais vitaminais. Ypač naudingas natūralus lašišų aliejus arba menkių kepenėlių aliejus. Šaukšteliu aliejaus tiesiog pagardink pašarą. 

Lauke ant sniego tupinti katė

Lauko katės

 • Jei tavo katė gyvena lauke, pasirūpink, kad ji turėtų pastogę pasislėpti nuo žvarbaus vėjo.
 • Miegojimo vietą pakelk aukščiau nuo šaltos žemės, patiesk papildomų gultų arba padėk guolį-būdelę, kad katei būtų kuo šilčiau. Stebėk, kad medžiagos nesušlaptų ir nepradėtų pelyti.
 • Jeigu katė pakliuvo į lietų arba šlapdribą, visada po ranka turėk rankšluostį, kuriuo galėtum nusausinti kailį, letenėles katei grįžus namo. Atmink, kad drėgnas kailis nesulaiko šilumos.
 • Jei palieki maisto ir vandens katei lauke, keletą kartų per dieną patikrink, kad vanduo ir maistas nebūtų užšalę.
 • Labai svarbu, kad katė nuolat turėtų geriamojo vandens. Kitaip ji bus priversta ieškoti kito vandens šaltinio, dažnai žiemą užteršto įvairiomis druskomis, cheminėmis medžiagomis ir antifrizu. Antifrizas – labai kates traukiantis, tačiau itin pavojingas skystis. Tad įsitikink, kad kieme po automobiliu neliko jokių išsiliejimų.
 • Būk atsargus! Katės mėgsta slėptis nuo vėjo po mašinomis arba įlįsti pasišildyti ant automobilio variklio. Prieš užvesdamas automobilį, visada apžiūrėk, ar tavo gražuolė katė tikrai ten nelindi.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!