Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Nepriekaištingas augintinio kailiukas. Kokias priemones naudoti?

2020-04-04
Nepriekaištingas augintinio kailiukas. Kokias priemones naudoti?

Po apsilankymo gyvūnų kirpykloje jūsų augintinio kailis tampa išskirtinai gražus bei išpuoselėtas? Tačiau ar žinojote, jog tokių pat rezultatų galite pasiekti ir namuose, tereikia naudoti augintinio kailiui tinkamas priemones. Švarus, purus bei sveikas kailiukas – šeimininko atsakomybė, taigi patarsime, kaip prižiūrėti skirtingus kailio tipus, jog jūsų augintinis kasdien atrodytų lyg ką tik iš grožio salono.

Lygiam kailiui

Lygų kailį gali turėti tiek trumpaplaukiai (pavyzdžiui, dobermanai), tiek ilgaplaukiai augintiniai (pavyzdžiui, koliai, spanieliai), tačiau turbūt sutiksite, kad ilgą kailį prižiūrėti sunkiau – jis labiau veliasi, ant jo labiau pastebima kiekviena ne vietoje atsiradusi bangelė.

Siekiant išlaikyti tobulą išvaizdą, lygiam šunų ar kačių kailiui prižiūrėti derėtų rinktis šampūną su šilko baltymais, kurie ne tik maitina kailį iš vidaus, bet ir prisotina drėgmės, suteikia glotnumo bei žvilgėjimo (pavyzdžiui, „Tauro Pro Line Healthy Coat Nourishing Shampoo“). Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog produkto sudėtyje nebūtų nereikalingų silikonų, parabenų ar SLS. Jie ypač kenkia jautrią odą turintiems keturkojams. Išmaudžius augintinį šampūnu, patartina kailiuką išplauti balzamu. Lygiaplaukių augintinių kailiui ypač tinka balzamas, kurio sudėtyje yra taukmedžių sviesto, nes jis išsiskiria drėkinančiomis bei kailį atstatančiomis savybėmis (pavyzdžiui, „Tauro Pro Line Healthy Coat Smoothing Balsam“).

Rudakailio ir baltakailio šuns atvaizdai tarp kosmetinių Tauro Pro Line priemonių

Šiurkščiam kailiui

Šis kailio tipas laikomas pačiu sudėtingiausiu, kadangi jį sunku prižiūrėti. Tokį kailį turi daugelis terjerų ir šnaucerių. Šį kailį reikia arba pešioti („triminguoti“), arba kirpti specialia mašinėle.

Augintiniams šiurkščiu kailiu svarbu parinkti ir tinkamą šampūną, kuris ne tik išlaikytų natūralų kailio šiurkštumą, tačiau jį kartu pamaitintų bei neleistų susiformuoti sąvėloms. Tam puikiai tinka būtent šiurkščiaplaukiams augintiniam sukurtas šampūnas „Tauro Pro Line Healthy Coat Wire Coat Shampoo“. Poveikiui sustiprinti kartu rekomenduojama naudoti ir kondicionierių, pavyzdžiui, „Tauro Pro Line Healthy Coat Wire Coat Conditioner“. Šis kondicionierius sukurtas taip, kad suteiktų kailiui malonų kvapą ir padėtų išlaikyti natūralų kailio šiurkštumą. Be to, sudėtyje esantis taukmedžių sviestas maitina, drėkina kailį ir suteikia jam sveiko žvilgesio.

Puriam kailiui 

Puraus kailio savininkams, pavyzdžiui, špicams, reikalingas šampūnas, kuris neapsunkintų kailio bei didintų jo apimtį (pavyzdžiui, „Tauro Pro Line Healthy Coat Volumizing Shampoo“). Ypač tinkamas šampūnas bei kondicionierius su kviečių baltymais, kurie išpurena kailį, jį atkuria ir drėkina. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, ar jūsų augintinis nėra alergiškas glitimui, tokiu atveju šampūnas su kviečių baltymais nerekomenduotinas. Būtina, jog priemonės pasižymėtų antistatiniu poveikiu, kadangi svarbu suvaldyti besielektrinantį kailį.

Baltam kailiui 

Balto kailio keturkojams, pavyzdžiui, Maltos ar garbanotiesiems bišonams, būtina ypatinga priežiūra. Svarbu naudoti specialiai baltam kailiui skirtas priemones, pavyzdžiui, „Tauro Pro Line White Coat“ liniją. Kasdienei priežiūrai skirti šampūnai baltakailiams augintiniams ne tik šalina nešvarumus, bet ir naikina gelsvas dėmes, atsiradusias ant kailio dėl šlapimo. Jei augintinio kailis praradęs spalvą, siūlome išmėginti šampūną, skirtą kailiui šviesinti, – jis nekenkdamas kailiui paryškina baltą spalvą. Kad augintinio kailis taptų švelnus, blizgus ir sveikas, rinkitės priemones, kurių sudėtyje yra keratino ir pantenolio. Po maudymo šampūnu kailį reikėtų įtrinti glotninamuoju balzamu, jei kailis lygus, ar maitinamąja kauke, jei kailis susivėlęs ir praradęs blizgesį. Tokios priemonės ne tik padės pašalinti sąvėlas, bet ir dėl sudėtyje esančio taukmedžių sviesto pamaitins, sudrėkins išsausėjusius, silpnus plaukus bei sugrąžins kailiui sveiką blizgesį ir minkštumą.

Visų tipų kailiui

Jei abejojate dėl savo augintinio kailio tipo ar nesiekiate parodų standartus atitinkančios kailio išvaizdos, visuomet galite rinktis visų tipų kailiui skirtas priemones. Jų sudėtis turėtų būti papildyta keratinu, šilko baltymais ar taukmedžių sviestu. Šios medžiagos svarbios siekiant išlaikyti kailį sveiką. Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog produktų sudėtyje nebūtų nereikalingų silikonų, parabenų ar SLS. Jie ypač kenkia jautrią odą turintiems keturkojams.

Tobulam rezultatui

Svarbu atminti – norint pasiekti geriausių rezultatų patartina naudoti tos pačios gamintojo linijos kailio priežiūros priemones, kadangi produktų sudėtys suderintos tarpusavyje bei papildo viena kitą. Be to, priemones galima naudoti kompleksiškai. Pavyzdžiui, kasdienės priežiūros šampūnas pašalins nešvarumus, tačiau, jei augintinis ruošiamas parodai, kartu patariama naudoti ir šampūną pagal kailio tipą bei kondicionierių ar kaukę. Nepamainoma šiuo atveju ir daugiafunkcinė priemonė „Tauro Pro Line Pure Mist“ – tai šarminis vanduo, ne tik galintis padėti sustiprinti kosmetikos produktų savybes 7 kartus, bet ir puikiai tinkantis dezinfekcijai bei akių, ausų ir kailio priežiūrai.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!