Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Mitais apipinta augintinių aromaterapija – kas iš tiesų naudinga, o kas kenkia keturkojams?

2019-02-13
Mitais apipinta augintinių aromaterapija – kas iš tiesų naudinga, o kas kenkia keturkojams?
Lietuvoje augant susidomėjimui aromaterapija, eterinių aliejų garinimu, skirtu gyvūnų fizinei ir emocinei savijautai gerinti, tarp šeimininkų kyla įvairių diskusijų. Kol vieni drąsiai renkasi iš gausybės skirtingų kvapų, kuriais galėtų pripildyti namų orą, kiti dvejoja, ar eteriniai aliejai iš tiesų tinkami jautrią uoslę turintiems keturkojams.
 
KIKA veterinarijos gydytojai bei aromaterapijos specialistai pabrėžia – eteriniai aliejai turi būti sudaryti tik iš 100 procentų natūralių medžiagų. Didžiausias gyvūnų prekių parduotuvių tinklas Lietuvoje KIKA, rinkoje skaičiuojantis jau 27-tus metus, pristato naujovę – platų eterinių aliejų bei difuzorių asortimentą, kuris yra draugiškas augintiniams ir visai šeimai, įskaitant vaikus.
 
Mitai – iš kur jie atsirado ir kuo tikėti?
 
Nors aromaterapijos nauda pripažįstama pasaulio veterinarų ir įvairių gyvūnų kosmetikos gamintojų, o šunų viešbučiai ją naudoja augintinio emocinei būklei palaikyti išvykus šeimininkui, apie eterinių aliejų taikymą sklando įvairūs mitai. Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi kvapai tinkami katėms, todėl prieš perkant produktą geriausia pasikonsultuoti su gyvūnų parduotuvių pardavėjais-konsultantais. Didžiausia problema ta, kad internete sutinkama informacija gali būti taikoma tik sintetiniams, o ne visiems eteriniams aliejams.
 
 • Mitas: eteriniai aliejai netinkami augintiniams
 
Jeigu eterinis aliejus sudarytas iš sintetinių medžiagų ir kvapui išgauti ar sustiprinti naudojamos dirbtinės kvapiosios medžiagos, tokie produktai iš tiesų nėra rekomenduojami keturkojams. Tačiau 100 proc. natūralūs aliejai yra plačiai naudojami, o jų teigiamas poveikis pripažįstamas veterinarų. Vis dėlto, svarbu atkreipti dėmesį, kad ne visi kvapai tinkami katėms, todėl, prieš perkant produktą, geriausia pasikonsultuoti su gyvūnų parduotuvių pardavėjais-konsultantais. 
 
 • Mitas: eteriniai aliejai toksiški katėms
 
Kai kurie eteriniai aliejai iš tiesų nėra rekomenduojami katėms, graužikams ar paukščiams. Šių gyvūnų šeimininkams rekomenduojama vengti šių eterinių aliejų:
 • raudonėlių;
 • beržų;
 • anyžių;
 • bruknuolių;
 • bazilikų;
 • gvazdikėlių;
 • arbatmedžių;
 • penkiagyslių mirtenių (niaoulio);
 • laurų lapų;
 • čiobrelių;
 • kamparo;
 • paprastųjų bitkrėslių;
 • tujų, 
 • kadagių, 
 • paprastųjų kraujažolių;
 • cinamonų.
Visi kiti kvapai – puikiai tinkami, o tokie kaip pluoštinių bosvelijų, kopalių ar levandų – netgi itin rekomenduotini. 
 
 • Mitas: difuzorius skleidžia garsą, kuris yra nemalonus gyvūnui
 
Nėra aišku, iš kur kilo šis klaidingas mitas, tačiau difuzoriaus, skirto eteriniam aliejui automatiškai dozuoti, skleidžiamas garsas prilygsta interneto tėkmei laidu. Palyginimui: žmogus girdi garsus nuo 16 iki 20 000 Hz, šuo – nuo 40 iki 46 000 Hz, o katės nuo 46 iki 64 000 Hz. KIKA siūlomi „A‘Scentuals“ difuzoriai skleidžia 2 400 000 Hz ultragarso bangas, kurių negeba pajausti nei žmogaus, nei tuo labiau gyvūno ausys, tad yra saugūs naudoti.
 
Aromaterapija – fizinei ir emocinei savijautai gerinti
 
Eteriniai aliejai yra skirti tiek žmogaus, tiek augintinio gerovei – palankiai fizinei ir emocinei būsenai palaikyti, dezinfekuoti patalpų orą nuo šaltuoju metų laiku siaučiančių virusų ir bakterijų. Jie gali padėti gyvūnui nurimti ir atsipalaiduoti, pagerinti imuninę sistemą. 
 
Keturkojai mūsų draugai susiduria su įvairiomis odos ar kailio problemomis, kenčia nuo dermatito, egzemos ar alergijos. Veterinarai į augintinių problemas žiūri labai rimtai ir paskiria reikiamą gydymą, tačiau ir šeimininkai gali pagelbėti šeimos draugui. Vienas būdų sumažinti alerginius simptomus ar kitus negalavimus yra aromaterapija.
 
Tam, kad eterinių aliejų dalelės ore būtų paskirstytos tolygiai ir namuose būtų sukurta malonių kvapų oazė, naudokite difuzorių su integruota ultragarsine sistema, paverčiančia vandenį garais bei saugiai paskirstančią eterinį aliejų patalpoje. KIKA parduotuvėse rasite „A‘Scentuals“ prekės ženklo elegantiškų, prie namų interjero lengvai priderinamų formų difuzorių, sukurtų saugiai ir patogiai naudoti eterinius aliejus.

 

 

Skirtingi kvapai – įvairiems poreikiams

 
KIKA ekspertų kruopščiai parinkta aromatų paletė – nuo draugiškos vaikams „Kid Safe“ linijos iki eterinių aliejų, rekomenduojamų augintiniams. „Plant Therapy“ gamintojai siūlo tik grynus, neskiestus, 100 proc. natūralius eterinius aliejus, sukurtus pagal aukščiausius kokybės standartus.
 
Skirtingiems kvapams priskiriamos skirtingos teigiamos savybės. KIKA ekspertai išskiria 6 populiariausius eterinius aliejus bei jų mišinius, kurie ne tik patiks jums, vaikui ar augintiniui, bet ir pagerins fizinę ir emocinę savijautą:
 
Pipirmėtės eterinis aliejus tonizuoja ir energizuoja, harmonizuoja emocinę būseną, atgaivina, mažina protinį ir emocinį nuovargį, gerina koncentraciją, dezinfekuoja ir valo patalpų orą, naikina bakterijas, virusus ir grybelius.
 
Apelsinų eterinis aliejus padeda atsipalaiduoti, sumažina įtampą, pakelia nuotaiką, harmonizuoja emocinę būseną.
 
Levandų eterinis aliejus gerina miego kokybę, atpalaiduoja nervų sistemą, gali padėti gerinti kvėpavimo sistemą, širdies ir kraujagyslių veiklą, odos ir plaukų būklę.
 
Kopalių eterinis aliejus gali pasižymėti uždegimą mažinančiomis savybėmis, puikiai dezinfekuoja ir valo patalpų orą nuo bakterijų, virusų ir grybelių, gali padėti stiprinti šuns organizmą esant šunidžių kosuliui.
 
Organic Germ Fighter eterinių aliejų mišinys yra puiki pagalbinė apsaugos priemonė, galinti padėti dezinfekuoti ir valyti patalpų orą, naikinti bakterijas, virusus ir grybelius bei palaikyti sveiką imuninę sistemą, ypač – peršalimo laikotarpiu, siaučiant ligoms. 
 
A+ Attention (KidSafe) nuotaiką pakeliančių eterinių aliejų mišinys! Ramina ir subalansuoja mintis, gali padėti vaikui sutelkti dėmesį į atliekamą užduotį, susikoncentruoti esant išsiblaškymui.
     
 
Turite klausimų ar nežinote, kokį kvapą pasirinkti? Užsukite į KIKA pasitarti!
 
Eterinius aliejus ir difuzorius galima rasti www.kika.lt ir didžiosiose KIKA parduotuvėse
 
Vilnius:
PC „Banginis“, P. Lukšio g. 34
PPC „Ozas“, Ozo g. 18
PC „Maxima“, Liepkalnio g. 112
PPC „Akropolis“, Ozo g. 25
PC „Nordika“, Vikingų g. 3
 
Kaunas:
PC „Hyper Maxima“, Savanorių pr. 255
PLC „Mega“, Islandijos pl. 32
 
Klaipėda:
PC „Banginis“, Šilutės pl. 35
PPC „Akropolis“, Taikos pr. 61
 
Šiauliai:
PPC „Akropolis“, Aido g. 8
PC „Bruklinas“, Pramonės g. 6
 
Panevėžys:
PC „RYO“, Savitiškio g. 61
 
Kėdainiai:
PC „Maxima“, J. Basanavičiaus g. 93
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!