Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kreipimąsis į augintinių šeimininkus – tai išgelbės ir jūsų gyvybę

2018-10-03
Kreipimąsis į augintinių šeimininkus – tai išgelbės ir jūsų gyvybę

Praėjusiais metais Lietuvos keliuose ir gatvėse įvyko 3192 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 192, o sužeisti 3752 žmonės. Žuvusiųjų skaičius net 3,8 karto mažesnis nei prieš dešimtmetį ir 1,5 karto mažesnis nei prieš 5 metus. 

Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė Marija Kazanovič atkreipia dėmesį, kad tarp žuvusiųjų kelyje praėjusiais metais nebuvo nė vieno, segėjusio atšvaitą. 

„Galime pasidžiaugti teigiamais pokyčiais keliuose, o labiausiai – augančia eismo dalyvių kultūra, dėmesiu ne tik savo, bet ir aplinkinių saugumui, – sako M. Kazanovič. – Pastebime, kad atšvaitų segėjimas tarp jaunų eismo dalyvių tampa madingas, o saugos priemonių įvairovė leidžia pasirinkti tinkančius ir patinkančius atšvaitus. 

Sveikintinas ir dėmesys augintiniams – vis dažniau pastebime, kad naminiai gyvūnai vedžiojami su šviesą atspindinčiais arba šviečiančiais atšvaitais, antkakliais ar pavadėliais.“

Pasak specialistės, šios priemonės leidžia apsaugoti ne tik augintinį, bet ir jo šeimininką. Policijoje yra užfiksuota eismo įvykių, kai automobiliui kliudžius augintinio pavadėlį sužeidžiamas ir gyvūnas, ir jo šeimininkas. 

Tam, kad būtų galima išvengti eismo įvykių, policijos atstovė ir gyvūnų priežiūros specialistai rekomenduoja šviesą atspindinčiomis ar mirksinčiomis priemonėmis aprūpinti ne tik save, bet ir augintinį. 

Šuniukas tarp rudeninių lapų

„Pastebime, kad žmonės vis dažniau domisi, kaip galėtų apsaugoti augintinį, kai kurie netgi pirmiau pagalvoja apie keturkojį, o tik tada patys susimąsto neturintys atšvaito, – pastebi parduotuvių tinklo KIKA mažmeninės prekybos padalinio vadovė Vaiva Šapalienė – Tarp gyvūnų šeimininkų taip pat vyrauja mados: šviečiantys antkakliai ar įdomios formos atšvaitas padeda augintiniui atrodyti išskirtinai. 

Tačiau svarbiausia – saugumas. Visos šviesą atspindinčios ar šviečiančios priemonės yra tinkamos. Jeigu nežinote, kurią rinktis, – pasitarkite prekybos vietoje.“

Tam, kad augintinis vairuotojų būtų pastebėtas tamsiuoju paros metu, galima rinktis iš bent trijų priemonių:

Atšvaitai. Kaip ir žmogui, taip ir gyvūnui tinka įprasti šviesą atspindintys atšvaitai, kuriuos tereikia prisegti prie augintinio pavadėlio ar petnešų. Pasirinkusiems šią priemonę, V. Šapalienė pataria pasirūpinti, kad atšvaitai būtų gerai pritvirtinti, puikiai matomi, netrukdytų gyvūnui. Galima rinktis ne tik prisegamus atšvaitus – antkakliai ar pavadėliai taip pat gali atspindėti šviesą. 

Šviečiančios priemonės. Šviečiantys ar mirksintys antkakliai bei pakabukai tampa vis populiaresni, nes gyvūnas tampa matomas ne tik vairuotojams, bet ir pačiam šeimininkui, šiam paleidus gyvūną pasilakstyti be pavadėlio. 

Specialūs rūbai. Rūbai, dengiantys gyvūno nugarą ir šonus, gali būti tiek atspindintys šviesą, tiek mirksintys. Abu variantai tinkami, norint atkreipti vairuotojų dėmesį. Specialistės teigimu, drabužis atlieka dar ir kitą funkciją – šildo augintinį žvarbiu oru.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!