Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kodėl katės žarnyne vis atsiranda sąvėlų?

2018-05-07
Kodėl katės žarnyne vis atsiranda sąvėlų?

Katei kasdien išlikti švariai nėra taip paprasta. Besilaižydama ji praryja nemažai plaukų. Kačių žarnynas nepritaikytas virškinti plaukus, taigi praryti plaukai keliauja virškinamuoju traktu ir pasišalina katei tuštinantis. Tačiau neretai plaukų gniužulas užstringa ir katė sąvėlą išvemia.

Kartais pasitaikančios sąvėlos, nors ir neatrodo labai maloniai, nėra kenksmingos katėms. Tačiau jeigu tokių savėlų pasitaiko nuolat, vertinkite tai kaip įspėjimą. Užstrigusios sąvėlos gali trukdyti skrandžio ir žarnyno veiklai, katei gali būti sunku tuštintis ar vemti. Jei jūsų katei dažnai pasitaiko savėlų, ji išvemia nesuvirškintą maistą, jai pasireiškia vidurių užkietėjimas, sausas žiaugčiojimas, viduriavimas, jos pilvas dažnai būna išsipūtęs – nedelsdami kreipkitės į veterinarą

Geriausias gydymas nuo savėlų – tai stengtis, kad jų nesusidarytų. Reguliariai šukuokite savo katę. Naudokite šiurkščių šerių ar adatinius šepečius, priklausomai nuo katės kailio. Negyvus plaukus galite surinkti naudodami specialią pirštinę. Kuo daugiau pašalinsite katės plaukų ją šukuodami, tuo mažiau ji jų praris besilaižydama.

Vešli žolė vazonėlyje

Pašaras taip pat turi labai didelės įtakos. Šerkite katę specialiu aukščiausios klasės pašaru, neleidžiančiu susidaryti sąvėloms. Tokiuose pašaruose gausu skaidulų, kurios leidžia plaukams pasišalinti iš virškinimo sistemos prieš tai, kol jos tampa kieta mase.

Jeigu nuspręsite pakeisti katės pašarą į specialų, neleidžiantį susidaryti sąvėloms, – darykite tai palengva. Staigūs mitybos pasikeitimai gali sukelti virškinimo problemų. Namuose gyvenančiai katei galite duoti šiek tiek žolės – joje esanti ląsteliena leis efektyviau apdoroti prarytus plaukus. Įsitikinkite, kad katė turi pakankamai vandens. Šviežio, švaraus vandens lakimas padeda virškinimo sistemai, saugo nuo vidurių užkietėjimo. 

Taip pat padėti gali speciali pasta, skatinanti plaukų pasišalinimą iš katės organizmo. Šią pastą galite duoti tiesiog iš tūbelės arba kartu su maistu. 

Jei norite palepinti savo katę, pradžiuginkite ją skanėstais su šia pasta. Bus ne tik gardu, bet ir naudinga!

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!