Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip žaidžia triušiai?

2016-01-22
Kaip žaidžia triušiai?

Sunku patikėti, bet triušiai irgi mėgsta žaisti ir krėsti išdaigas. Daugelis triušių susigalvoja įvairiausių ir netikėčiausių žaidimų.

Ypač triušiams patinka žaisti su popieriumi, – jie mėgsta kartoną arba popieriaus rulonus apgraužti, suplėšyti į mažus skutelius, sunešti juos į krūvą ir po jais pasislėpti. Tokiam triušio žaidimui neduokite laikraščio, nes šis popierius triušiui gali būti nuodingas. Jei pastebėjote, kad didelę dalį popieriaus jūsų triušis suėda, atsisakykite šio žaidimo, nes tai taip pat gali pakenkti triušio sveikatai.

Triušiai labai mėgsta slėptis. Todėl jiems galima pastatyti kartoninį namelį arba iš šakų suregzti tunelį, kuriame triušis galėtų landžioti, pasislėpti, ant jo užlipti bei nuo jo nušokti. Triušis mielai slepiasi įvairiose vietose: dėžėje, pilnoje tualetinių popierių (po popierių krūva), po sustatytomis knygomis, stalčiuje, spintoje, susuktame kilime, po taburete, kuri uždengta audeklu ir t.t. Todėl visuomet reikia būti atidiems, kad jūsų augintinis atsitiktinai kur neįlįstų, neišalktų ir neištrokštų. Beje, triušiukas visuomet apsidžiaugs, jei jis savo „slėptuvėje“ ras kokį skanėstą! 

Daugeliui triušių patinka ryškesnės spalvos, pvz., raudona. Todėl maži ryškiaspalviai kamuoliukai arba oro balionai yra mėgstamas triušių žaislas. Jie stumdys ir vysis tokį žaislą.

Jiems patinka ir akustiniai garsai, pvz., pliušinių žaislų cypimas. Kartais triušiai su didžiuliu susidomėjimu šokinėja aplink tokį žaislą. Pliušiniai gyvūnėliai, kurie neskleidžia net ir jokio garso, triušiams taip pat yra mėgstami žaislai. Kai kurie triušiai netgi pešasi su šiais žaisliniais gyvūnėliais. Lygiai taip pat triušis gali žaisti ir su rankšluosčiu ar šlepete. 

Per kliūtį šokantis baltas triušis

„Žaislų“ triušiui galima paieškoti ir lauke. Su kaštonais augintinis mielai žais futbolą, eglės kankorėžius apgrauš ir skutų primėtys aplinkui. Kiti mėgstami triušio žaislai yra obuoliai, riešutai, erškėtrožės vaisiai ir t.t. Triušiai taip pat mėgsta kapstytis smėlyje. Šis užsiėmimas nebus labai tinkamas, jei gyvenate bute, bet namo terasoje visiškai nesudėtinga sumontuoti dėžę su smėliu ar žemėmis. 

Turint kelis triušius galima jiems suorganizuoti lenktynes. Tam reikia dviejų pagalbininkų. Pirmasis padėjėjas stebi, kada triušis pasieks finišą, o antrasis – skaičiuoja laiką. Geriausia triušiams leisti bėgti po vieną, bet ne kartu, nes taip jie negali susikaupti. Po starto signalo triušis yra pašaukiamas vardu laikant rankoje skanėstą. Laimėtojas turi gauti papildomą skanėstą

Triušiai gali bėgioti ir labirintais, pastatytais iš lentų arba knygų. Labirinto sienos turėtų būti stabilios, tvirtos ir gana aukštos, kad triušis neužšoktų ant viršaus. Visus triušius vienu metu reikia sustatyti labirinto viduryje ir stebėti, kuris greičiausiai suras išėjimą. Triušis bus patenkintas pakeliui radęs kelis skanėstus.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!