Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip pripratinti katę prie pavadėlio?

2015-02-24
Kaip pripratinti katę prie pavadėlio?

Pripratinti katę eiti pasivaikščioti su pavadėliu – beveik tas pats, kaip to išmokyti šunį, tik šiek tiek sudėtingiau. Katės tampa nervingos, pamačiusios ar išgirdusios šunis, mašinas, motociklus, žmones. Pradėkite pratinti katę prie pavadėlio namuose. Nepamirškite skatinti augintinę gardėsiais.

Raina einanti katę su žaliu pavadėliu

 

Etapai

1.    Nupirkite savo katei petnešas ir pavadėlį. Išmatuokite katės krūtinės ląstą ir pasikonsultuokite gyvūnų prekių parduotuvėje, koks pavadėlis tiktų geriausia.

2.    Neišgąsdinkite katės pačią pirmą dieną. Pradėkite nuo to, kad tiesiog įkelkite ją į petnešas. Skirkite katei daug dėmesio, duokite jai skanėstų (tačiau ne per daug) ir pagirkite.

3.    Kitą dieną, po susipažinimo su pavadėliu, ateina laikas tikrai treniruotei. Jeigu jūsų katė vis dar nejaukiai jaučiasi su petnešomis, kol kas nieko nedarykite. Pritvirtinkite pavadėlį ir leiskite katei paklaidžioti aplink. Nebandykite nurodinėti, kur eiti, nes galite ją išgąsdinti. ATMINKITE: jūs turite laikyti pavadėlį ir skirti daug dėmesio savo katei, nes katė sunerimusi gali šokinėti, lįsti, slėptis.

4.    Dabar laikas pradėti kontroliuoti katę. Pritvirtinkite pavadėlį ir pradėkite vedžioti katę (netempkite jos! Tai pareikalaus kantrybės). Jeigu jūsų katė neina, ištraukite skanėstą. Jeigu tai nepadeda, perkelkite katę maždaug 30 cm į priekį ir parodykite jai, kokia kryptimi norite eiti. Tuomet duokite jai skanėstą. Pakartokite procesą po 8–10 minučių ir tuomet palaukite valandą.

5.    Proto lavinimo žaidimas. Jūs norite, kad katė manytų, jog būti su petnešomis yra smagu? Kiekvieną kartą nuėmę petnešas nekreipkite dėmesio į katę kelias valandas. Tuomet vėl jas uždėkite ir rodykite katei daug dėmesio.

6.    Treniruokite katę, kol ji pripras. Tuomet išveskite ją į lauką (ATMINKITE: jūsų katė bijo triukšmo ir šunų. Nepykite, jeigu katė atsisako išeiti į lauką, tiesiog pamažu ją pratinkite). 

Kai katė pripras prie petnešų, jei norite, galite jas pakeisti antkakliu. 

Įspėjimai

•    Kai namuose laikoma katė vedžiojama lauke su pavadėliu, ji nebebijo būti lauke ir gali išsprukti pro atviras duris, būti partrenkta mašinos, užpulta laukinės katės ar kitų gyvūnų.

•    Visuomet tvirtai laikykite pavadėlį. Katė gali išsigąsti ir staiga kartu su visu pavadėliu pabėgti. 

•    Niekada nepalikite katės su pavadėliu kieme vienos. Katė gali bandyti peršokti tvorą ir įstrigti, o tai gali baigtis liūdnai.

•    Jeigu katė lipa į medį, iškart bandykite ją iškelti iš medžio arba greitai ieškokite pagalbos. Petnešos trukdo lipančiai katei, kuri žūtbūt ieško saugaus prieglobsčio.

•    Netampykite katės pavadžio; tai gali katę sužeisti arba supykdyti, ir ji pradės gūžtis iš baimės norėdama išsivaduoti iš petnešų.

•    Stebėkite, ar arti nėra šunų. Dideli arba šeimininkų neprižiūrimi šunys gali pulti katę. Kilus abejonėms paimkite katę ir ramiai nusisukite, slėpdami katę, kad šuo jos nepamatytų. Tai padės išvengti šuns užpuolimo ir katė nemėgins bėgti.

•    Nešiokitės katei skirtą krepšį, kad galėtumėte paslėpti ir apsaugoti augintinę, jei sutiktumėte nekontroliuojamų šunų.

•    Kai kurios katės niekuomet „nepasiduoda“ petnešoms – tiesiog krenta ir guli tarsi negyvos, o „prisikelia“ tik paliktos ramybėje. Tačiau bet kokie bandymai vedžioti su pavadėliu vėl išprovokuoja katės priešinimąsi ir ėjimas pasivaikščioti virsta „vilkimu“.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!