Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip dresuoti katę?

2015-08-14
Kaip dresuoti katę?

Katės neturi šunims būdingo įgimto bruožo būti kartu su visa šeima. Jūsų katė myli jus ir mėgsta kompaniją, bet jeigu tikitės, kad ji elgsis taip, kaip jūs norite, pasistenkite atsakyti į svarbiausią katės klausimą: „O kas man iš to?“

Tyrimai rodo, jog dresavimas tampa efektyvesnis šeriant katę gardėsiais ir tuo pat metu ją pozityviai paskatinant. 

Apdovanojimas maistu už gerą elgesį gali suteikti katėms reikalingą motyvaciją! Tačiau nepamirškite, jog katės iš prigimties yra vienišos medžiotojos, įpratusios pačios pasirūpinti savimi. Jūs negalite priversti katės daryti to, ko ji nenori. 

Už gerą elgesį savo katę pagirkite, paglostykite, apdovanokite naudingais sveikatai gardėsiais. Jei norite atpratinti katę nuo netinkamo elgesio, pabandykite nukreipti jos dėmesį ar pasiūlyti kitų užsiėmimų. Svarbu žinoti, jog katės nesupranta drausmės reikalavimų taip kaip šunys. Štai kelios kačių dėmesio nukreipimo taktikos:

Mergina treniruojanti katę

1. Draskymas. Jeigu jūsų katė drasko baldus, pasiūlykite jai alternatyvų. Speciali draskymo lenta ar stovas su draskykle išspręs šią problemą.

2. Netinkamas elgesys. Norėdami atpratinti katę nuo netinkamo elgesio, pvz., laipiojimo ant stalų ar naršymo šiukšlių kibire, purkštuvu apipurkškite katę plona srovele vandens arba panaudokite orinį garso signalą (ar kitus triukšmingus garsus). Tuo metu stenkitės kiek įmanoma mažiau būti katės matymo lauke, kad nemalonus dalykas jai asocijuotųsi ne su jumis, o su poelgiu.

3. Neliečiamos zonos. Vietas, prie kurių katė neturi liestis, padenkite dvipuse lipnia juostele, folija, plastiku ar apmušalu su medžiaga, kurios skonis ir kvapas katei nepatinka. 

4. Gamtinių reikalų atlikimas. Katės yra švarūs gyvūnai. Jeigu jūsų katė turės švarią išmatų dėžutę, ji greičiausia įpras gamtinius reikalus atlikti ten. Būtina katės tualetą reguliariai valyti.

5. Balsinis šantažas. Ignoruokite katės kniaukimą. Jeigu palauksite, kol katė nutils ir apdovanosite ją gardėsiu, ji išmoks būti tylia kompanione. 

Rainas katinėlis kraiko dėžutėje

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!