Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip augintiniui padėti iškęsti vasaros karščius?

2019-06-13
Kaip augintiniui padėti iškęsti vasaros karščius?

Esant geram orui, stengiamės daugiau keliauti, būti gamtoje, iškylauti. Kartu su mumis vasaros malonumais džiaugiasi ir mūsų keturkojai draugai. Tačiau ar žinote, koks pražūtingas vasaros karštis gali būti jūsų augintiniui?

Kas sukelia šilumos smūgį?

Šilumos smūgį augintiniui sukelia aukšta aplinkos temperatūra, drėgmė, bloga ventiliacija ir dehidratacija. Ši būsena šunims labai pavojinga ir dažnai netgi mirtina. Kad ir kaip būtų liūdna, tačiau tenka pripažinti, jog, nepaisydami specialistų, gyvūnų globos organizacijų ir veterinarijos gydytojų perspėjimų, vis dar daug gyvūnų augintojų palieka savo augintinius kęsti uždarytus karštose transporto priemonėse ar blogai vėdinamose patalpose. Specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse KIKA prekiaujama specialiais vėsinančiais guoliais ir kilimėliais, kurie gali padėti sumažinti karštį gyvūnui gulint. Taip pat augintiniui galima užsegti vėsinančią liemenę.

Kokie požymiai išduoda, kad augintinis perkaito?

Kad augintinis perkaito, suprasite iš sutrikusios koordinacijos, apsiblaususio žvilgsnio, išgąsčio, dažno kvėpavimo, seilėjimosi, ryškiai raudonos spalvos dantenų. Pastebėjus šiuos požymius svarbiausia veikti nedelsiant – šunį reikia įkišti į šaltą vonią ar vandens telkinį, jeigu esate gamtoje, ir aplieti šaltu vandeniu, tačiau svarbu augintinio nepanardinti, nes nekoordinuodamas savo judesių šuo gali tiesiog paskęsti. 

Laikant šaltame vandenyje būtina matuoti šuns temperatūrą jo išeinamojoje angoje, kol ji normalizuosis (normali temperatūra – 38–39° C). Tik tuomet, kai temperatūra taps normali, galima iškelti augintinį iš šaltos vonios. Galima naudoti ir ledo kubelius, o kai šuo ims reaguoti į aplinką – pasiūlykite jam atsilakti vėsaus vandens. 

Jokiu būdu nepalikite augintinio automobilyje

KIKA veterinarijos gydytojai įspėja: „Svarbiausia taisyklė – niekada nepalikite šuns uždarame stovinčiame automobilyje ilgiau kaip 15 minučių, kai lauke temperatūra siekia 30° C. Ilgesniam buvimui gamtoje būtina pasirūpinti specialia gertuve su vandeniu ar kelioniniu dubenėliu ir nuolat duoti šuniui atsigerti“.

 

Svarbu atminti: karštą vasaros dieną niekada nepalik savo augintinio automobilyje!

Nuotraukų galerija

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!