Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Jeigu katė pati išsilaižo, ar reikia ją šukuoti?

2016-05-31
Jeigu katė pati išsilaižo, ar reikia ją šukuoti?

Katės yra švarūs ir tvarkingi gyvūnai. Didžiąją laiko dalį jos praleidžia besirūpindamos savo kailio švara, tačiau jas kaip ir šunis reikia reguliariai šukuoti šepečiu ir šukomis. Jeigu kasdien bent kelias minutes skirsite katės kailiui šukuoti, jos kailis mažiau šersis ir bus mažiau savėlų. Reguliariai šukuojant katę pašalinamos pleiskanos ir negyva oda, o kailis tampa sveikas ir blizgus. Be to, taip stiprinamas žmogaus ryšys su gyvūnu.

Net ir trumpaplaukėms katėms šukavimas yra naudingas. Nesvarbu, kokio amžiaus yra jūsų katė, ją pradėti šukuoti niekada ne per vėlu. Vyresnėms katėms ypač reikalingas kailio būklės palaikymas, kadangi jos jau nebepajėgia to padaryti pačios. Kačiukus taip pat reikia supažindinti su šukavimu – taip jie nebijos šio proceso, kai paaugs. Trumpaplaukėms katėms šukuoti naudokite patogesnį šepetį ir šukas. Šukavimo procesą pateikite katei kaip pramogą, su daugybe glostymų ir pagyrimų.
 
Ilgaplaukes kates šukuokite su adatiniu šepečiu ir plieninėmis šukomis. Ilgaplaukes kates reikia pradėti šukuoti nuo galvos, paskui kruopščiai iššukuoti visa kailį. 

Nors kates reikia šukuoti šepečiu ir šukomis, jų nereikia reguliariai maudyti kaip šunų.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!