Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Gamtiniai reikalai: šuniuko pratinimas prie tualeto, patinų teritorijos žymėjimas

2020-02-17
Gamtiniai reikalai: šuniuko pratinimas prie tualeto, patinų teritorijos žymėjimas

 

Namuose atsiradus šuniukui, kyla nemažai klausimų, vienas aktualiausių tuo metu – kaip pripratinti šuniuką prie palutės ar specialaus tualeto. Šis procesas reikalaus nemažai laiko ir kantrybės, todėl būtina tam nusiteikti.

Šuniuko pratinimas prie tualeto

Dažnai šuniukus atlikti gamtinius reikalus vienoje vietoje išmoko jų mama arba veisėjai, tuomet naujajam šeimininkui belieka atrasti tinkamą vietą, prie kurios šuniukas turėtų priprasti. Šuniuko tualetui skirtoje vietoje reikėtų patiesti švarią vienkartinę palutę, kurią, pagal poreikį, keiskite nauja. Specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse siūlomas platus palučių asortimentas, kurios skiriasi ir dydžiu, ir sluoksniais – nuo ko priklauso, kaip gerai bus sugeriamas šlapimas.

Ypač patogu naudoti daugkartines palas. Natūralaus pluošto daugkartinio naudojimo palos yra labai kokybiškos, jos gali sugerti apie 1500 ml skysčių, tačiau paviršius išlieka sausas, todėl augintinio pėdutės nesušlampa. Ypač ekonomiška: panaudojus tereikia išskalbti.

Galima įsigyti ir labai patogų šuniukų tualetą – natūralią žolę primenantį kilimėlį-tualetą. Taip pat galite naudoti ir tualetus-padėklusTualeto rėmas užtikrina optimalią apsaugą: net ir labai permirkę šuniukų paklotėliai liks tualete.

Šuniukas paprastai gamtinius reikalus atlieka iš karto po miego, valgymo ir baigęs žaisti. Kai jis pradeda sukiotis ieškodamas vietos, reikia jį paimti ir nunešti į gamtiniams reikalams skirtą kampelį. Atlikus reikalus – šunelį būtinai pagirkite, paskatinkite gardžiu kąsneliu. Žinoma, pasitaiko visko, mažas šuniukas bežaisdamas gali užsimiršti ir „pridaryti“ ten, kur yra, tačiau dėl to jo nebarkite, nes galbūt kaltas ir šeimininkas, nes nenunešė savo augintinio į jam skirtą vietą laiku.

Visada atsiminkite, kad neteisingai baudžiant, augintiniui gali atsirasti elgesio sutrikimų, kurie gali tapti kliūtimi jį auklėjant ir vėlesniame amžiaus tarpsnyje. Svarbu nebausti šunelio praėjus kelioms valandoms po gamtinių reikalų atlikimo ne vietoje, mažylis nesupras, kodėl yra baudžiamas, o ilgainiui tai gali iššaukti ir didelius elgsenos sutrikimus, kuriuos ištaisyti gali būti labai sunku. 

Atėjus laikui, kuomet mažą šunelį jau galima vesti į lauką, galima pamažu atpratinti nuo gamtinių reikalų atlikimo namuose. Iš pradžių šuniukui bus sunku suprasti, kaip teisingai elgtis, todėl pasivaikščiojęs jis vis tiek skubės namo ir grįžęs „pritūps“ ant savo palutės. Apsišarvuokite kantrybe ir po truputį ilginkite savo pasivaikščiojimus lauke, šuneliui reikia susipažinti su aplinka, apuostyti teritoriją ir kitų šunų ženklinimo vietas, tuomet ir jis supras, kad ir lauke galima atlikti savo reikalus. Kai tai nutiks – būtinai augintinį pagirkite, pamaloninkite skanėstu

Gulintis  šuo

Teritoriją namuose žymi suaugęs šuo

Kartais atsitinka taip, kad suaugęs šuo ima netikėtai žymėti teritoriją namuose. Kartais tam įtakos gali turėti sveikatos sutrikimai, todėl, pastebėjus neįprastą šuns elgesį, reikėtų pasitarti su veterinaru. Kad šuo žymi teritoriją, tam įtakos gali turėti hormonas testosteronas, – žymėdamas šuo svetimus kvapus bando maskuoti savais. Tai sumažina jų nerimą. Dažniausiai ši problema iškyla tarp dominuoti linkusių patinų – jie taip elgiasi pajutę nerimą, kuomet namuose apsigyvena kitas augintinis ar kaimynystėje atsiranda dominuojantis konkurentas. Kartais noras žymėti savo namų teritoriją atsiranda ir dėl rujojančių kalių, poravimosi, išsiskyrimo su šeimininku, apsilankius iki tol nematytiems žmonėms ar po vizito pas veterinarijos gydytoją. Žymėjimą skatina stresinės situacijos.

Ką gi daryti? Norint ateityje išvengti šios problemos, veterinarijos gydytojai pataria jaunus patinus kastruoti. Taip perpus sumažėja tikimybė, kad šuo ims žymėti teritoriją namuose, tačiau lauke šuo žymės kaip įprasta.

Jeigu pastebėjote, kad šuo namuose ėmė ženklinti savo teritoriją, pirmiausia reikia jį sudrausminti. Tačiau svarbu tai daryti iškart, kol šuo tebėra „nusikaltimo vietoje“, antraip augintinis nesupras, kodėl Jūs pykstate.

Labai svarbu kruopščiai išvalyti „pažymėtas“ vietas, nes jausdamas savo kvapą šuo vėl ten žymės. Specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse KIKA galima įsigyti šlapimo kvapą ir dėmes naikinančių priemonių URINE OFF. Įprastai naudojami valikliai tik maskuoja nemalonius šlapimo kvapus įvairiais dirbtiniais aromatais, tačiau URINE OFF suskaido išdžiūvusios šlapimo rūgšties kristalus, kurie yra didžiausia naminių gyvūnų aitraus šlapimo kvapo priežastis.

Norint išvengti ženklinimo galima išmėginti specialias sauskelnes patinams TRIXIE. Jos patogios augintiniui, nes nevaržo judesių, todėl netgi kilus pagundai pasižymėti sofos kampą, šuo gali kilstelėti koją, tačiau sofa liks sausa, o visas skystis bus saugiai sulaikytas sauskelnių viduje. 

Daugkartinės sauskelnės HIPPIE PET – greitas ir patogus sprendimas, neleidžiantis augintiniui šlapintis namuose. Ryškių spalvų, linksmo dizaino daugkartinės sauskelnės ne tik tarnaus kaip efektyvi priemonė, bet ir atrodys nuotaikingai!

Šuo su saukelnėmis

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!