Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Būk matomas tamsoje!

2017-09-15
Būk matomas tamsoje!

Vakariniai pasivaikščiojimai su šunimi – smagus ir, savaime suprantama, reikalingas užsiėmimas. Visgi matomumas, palyginti su pasivaikščiojimais dieną, yra ženkliai prastesnis: jūs ne tik galite nepastebėti stiklo šukių, vėjo prilaužytų šakų ar didžiulių balų, tu ir tavo šuo pėstiesiems, dviratininkams, motociklininkams ir automobilių vairuotojams taip pat galite būti nematomi. Ko gero, vienintelis ir pats svarbiausias dalykas, kurį jūs galite padaryti dėl savo augintinio, tai pasistengti, kad jis pasivaikščiojimų metu būtų matomas kitiems. Saugumą tamsoje užtikrinti padės specialios šviečiančios ar šviesą atspindinčios priemonės. 

Atšvaitai. Augintiniui galite naudoti įprastus atšvaitus. Juos tiesiog prisekite prie augintinio antkaklio, pavadėlio ar petnešų. Visgi šuniui dūkstant ar kur nors užkliuvus negalite būti tikri, jog keturkojis atšvaito nepames. Antkakliai, pavadėliai su juostelėmis, šviečiančiomis tamsoje, – geresnis pasirinkimas. Užsegę pavadėlį ar antkaklį būsite tikri, jog jūsų augintinis yra matomas tamsiuoju paros metu. Taip pat galite įsigyti šunų batukų ir rūbelių, kurių nugarinė dalis ar krašteliai yra apsiūti tamsoje šviečiančiomis juostelėmis. Taip Jūsų augintinis ne tik bus saugus, bet ir nesušals žvarbų vakarą.

Atšvaitų privalumai:

  • Nereikia įkrauti;
  • Nereikia keisti baterijų.

 

Šviečiančios priemonės. Šviečiantys, mirksintys šunų antkakliai, pakabukai, rūbai vis labiau tampa populiarūs. Kai kuriems smagu matyti augintinį žaismingai pasipuošusį, kiti gi džiaugiasi, jog šunelis bus saugus tamsiuoju paros metu. Iš tiesų, užsegę savo augintiniui ryškiai šviečiantį antkaklį, Jūs visada matysite, kur bėgioja Jūsų šuo. Be abejonės, šviečiančios priemonės padeda išvengti skaudžių nelaimių.

Dažniausia saugumui užtikrinti naudojami šviečiantys antkakliai. Tokie antkakliai turi du veiklos režimus, t.y. galite pasirinkti, kad antkaklis šviestų nuolat arba mirksėtų. Vieni antkakliai yra įkraunami per USB kabelį, kiti – turi baterijas. Be to, šviečiantys antkakliai yra atsparūs vandeniui, kas ypač aktualu, kai augintinis dūksta lauke.

Savo augintiniui galite išrinkti ir rūbelių, kurie turi šviečiančias juosteles. Kaip ir antkakliuose, juostelės gali veikti pagal du veiklos režimus: nuolat šviesti arba mirksėti. 

Pigesnis variantas – metalinis žybsintis pakabukas. Jis karabinu segamas prie antkaklio. Mirksinčios šviesos įtaisas skleidžia dviejų atspalvių – raudonos ir mėlynos – šviesą. Tokį pakabuką galite prisegti ir katei.

Šviečiančių priemonių privalumai:

  • Galite paleisti augintinį palakstyti pievoje ar kieme. Pagal skleidžiamą šviesą bus lengva nustatyti, kur jis yra;
  • Galite pasirinkti veiklos režimą: nuolat šviečiantį arba mirksintį.
  • Mirksintis antkaklio režimas labiau atkreips vairuotųjų ir pėsčiųjų dėmesį.
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!