Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Augintinis automobilyje – iššūkiai, pavojai ir specialistų patarimai

2019-01-24
Augintinis automobilyje – iššūkiai, pavojai ir specialistų patarimai

Kas turi šunį ar katę, tikrai žino, ką reiškia kelionės su keturkojais draugais. Išvyka automobiliu reikalauja nuolatinės priežiūros ir rūpesčio augintiniu, kuomet šis yra pasiimamas drauge.

Ką nurodo Kelių eismo taisyklės?

Bet kaip teisingai ir svarbiausia, saugiai, vykti automobiliu kartu su gyvūnu? Specialistai atskleidžia, jog svarbu ne tik nepamiršti geriamo vandens, sustojimo pertraukų, bet ir tinkamai įkurdinti augintinį. Ką nurodo Kelių eismo taisyklės? Jau nuo 2014 metų Kelių eismo taisyklėse (KET) nurodoma, kokių priemonių turi būti imtasi, keliaujant automobiliu kartu su augintiniu.

Kaip teigia UAB „KIKA group“ savininkė ir kinologė Janita Januškauskaitė-Plungė, dažnas ir dabar nežino, kad tokios taisyklės egzistuoja. „Keturkojai laisvai bėgioja ant galinės automobilio sėdynės, palaidi tupi bagažinėje, važiuoja sėdėdami ant kilimėlio prie priekinės sėdynės ir net ant keleivio kelių. Taip augintiniai atkreipia ne tik vairuotojo, bet ir aplinkinių dėmesį. Tačiau Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad augintinių šeimininkai privalo rūpintis jų saugumu ir užtikrinti, kad jie būtų vežami tokiu būdu, jog netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų transporto priemonėje esančių žmonių, jei automobilis būtų staigiai stabdomas.“

Augintinio saugumą automobilyje užtikrinančios priemonės

Populiariausios dvi pagrindinės saugumo priemonės – prisegami specialūs diržai ir transportavimo dėžės, dar vadinamos „boksais“. Jei augintinis mažesnis, tai transportavimo dėžė laikoma ant automobilio galinės sėdynės, o jei didesnis, tuomet tokia dėžė dedama į automobilio bagažinę. Kad dėžė nejudėtų, nesivažinėtų, ją rekomenduoju prisegti automobilio saugos diržu, nepriklausomai, ar augintinio transportavimo dėžė salone ar bagažinėje.

Pirma kelionė – tik susipažinus su automobiliu

Pasirinkus ir įsigijus tinkamiausią saugią priemonę, svarbu žinoti, jog negalima patalpinti augintinį ir leistis į kelią. J.Januškauskaitės-Plungės teigimu, augintiniui reikia duoti laiko priprasti ir susipažinti. „Iš pradžių reikia leisti gyvūnui 

Šuo važiuojantis automobilyje

tiesiog įšokti į automobilį, pasivaikščioti ir apsiuostinėti jame, priprasti prie naujos aplinkos. Jei ruošiatės vežti transportavimo dėžėje, patariu prieš kelionę (namuose ar kitoje vietoje) augintinį į „boksą“ privilioti skanėstais bei leisti tiesiog jame patupėti. Pakartokite tai keletą kartų. Yra augintinių, kurie dievina keliones automobiliu, tačiau yra ir tokių, kuriems priprasti sekasi sunkiau. Tokiu atveju svarbiausia išlikti kantriam. Rekomenduoju keliaujant paimti augintinio mėgstamą daiktą ar žaislą ir pasistengti sodinti gyvūną toje pačioje vietoje“, – keliavimo kartu su augintiniu patarimais dalinasi moteris.

J.Januškauskaitė-Plungė dar priduria, jog rinkoje galima rasti ir raminamųjų atkaklių. „Šunims ir katėms siūlomi specialūs antkakliai. Jie idealiai tinka tuomet, kai augintinis jaučia stresą. Dėl sudėtyje esančių natūralių eterinių aliejų antkaklis augintinį veikia raminamai“, - teigia moteris.

Svarbu nepamiršti vandens ir sustojimo pertraukų

Specialistai išskiria pagrindines taisykles, kuriomis rekomenduoja vadovautis keliaujant automobiliu kartu su augintiniu:

  • Niekada nepalikite gyvūno vieno automobilyje, ypač per karščius.
  • Visada turėkite geriamo vandens. Pagirdykite auginį sustojimo metu, o jei gabenate „bokse“, galima pritvirtinti specialią vandens gertuvę prie transportavimo dėžės.
  • Darykite sustojimo pertraukas. Leiskite augintiniui atlikti gamtinius reikalus, pasivaikščioti.
  • Kates sudėtingiau pavedžioti, todėl jei gyvūną vežate „bokse“, siūloma patiesti palutes.
  • Rūpinkitės savo auginiu. Vis patikrinkite, pažiūrėkite, kaip jis laikosi.
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!