Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ar galima maudyti jūrų kiaulytes?

2020-06-02
Ar galima maudyti jūrų kiaulytes?

Maudyti šunį ar katę – įprasta, tačiau, ką daryti, jei tai – jūrų kiaulytė? Ar galima ją maudyti ir kaip tai atlikti teisingai? Išsamūs patarimai – šiame straipsnyje.

Apskritai jūrų kiaulyčių maudyti nepatariama, nebent tik labai išskirtinais atvejais: pavyzdžiui, jei gyvūnas yra labai susipurvinęs, nuo jo sklinda blogas kvapas arba jei šią procedūrą rekomendavo veterinaras. Ilgaplaukes jūrų kiaulytes patariama maudyti kartą per 3–4 mėnesius.

Kaip pasiruošti maudynėms?

1. Prieš maudynes jūrų kiaulytę nuraminkite. Jūrų kiaulytėms vanduo visiškai nepatinka, tad maudynės iš tikrųjų gali sukelti baimę ir nerimą. Būkite švelnūs, glostykite ir kalbinkite augintinį prieš pradėdami jį maudyti. Turėkite skanėstų.

2. Parinkite tinkamą šampūną. Jūrų kiaulyčių oda labai jautri, netinkamas šampūnas gali sudirginti odą ar net iššaukti ligą. Tad labai svarbu, jog maudydami jūrų kiaulytę naudotumėte specialiai smulkiems gyvūnams skirtą šampūną. Jokiu būdu nenaudokite vaikiškų šampūnų arba šampūnų, skirtų didesniems gyvūnams (pvz., šunims) – tokios priemonės gali būti per stiprios ir sudirginti odą.

3. Pasirinkite tinkamą maudynių vietą. Yra keletas vietų, kur galite maudyti jūrų kiaulyte – tai vonia, kriauklė arba dubuo.

Maudymas vonioje arba kriauklėje: jei nusprendėte savo jūrų kiaulytę išmaudyti kriauklėje arba vonioje, pirmiausia kištuku užkiškite vandens nutekėjimo angą. Tuomet vonioje ar kriauklėje patieskite nedidelį rankšluostuką (jūrų kiaulytės nemėgsta slidaus pagrindo).

Maudymas dubenyje: pastatykite dubenį ten, kur nebūtų svarbių daiktų, kuriuos galėtumėte aptaškyti. Dubenyje taip pat patieskite rankšluostuką, kad jūrų kiaulytė turėtų stabilų pagrindą. Pasirūpinkite, kad patalpa, kurioje maudysite gyvūną, būtų pakankamai šilta ir joje nebūtų skersvėjų. 

4. Įpilkite nedidelį kiekį vandens – apie 2,5 cm. Vanduo turi būti šiltas, tačiau ne per karštas ir ne per šaltas.

5. Švelniai įdėkite jūrų kiaulytę į vonią, kriauklę ar dubenį. Leiskite jai apsiprasti su šiuo nauju, šlapiu nuotykiu. Niekada nepalikite jūrų kiaulytės vienos vandenyje, ji gali susižeisti.

Jūrų kiaulytė

6. Sušlapinkite visą jūrų kiaulytės kūną. Stenkitės, kad vandens nepatektų į nosį, akis, ausis. Norėdami sušlapinti jūrų kiaulytės kūną vandenį galite pilti tiesiog rankomis, nedideliu puodeliu arba atsukę čiaupą jūrų kiaulytę palaikyti po silpna šilto vandens srove.

Jei augintinio snukutis taip pat purvinas, nuvalykite jį drėgna servetėle, tačiau jokiu būdu jo nekiškite po vandeniu.

7. Užpilkite nedidelį kiekį šampūno per visą jūrų kiaulytės nugarą ir gerai ištrinkite į kailį ir odą pradėdami nuo užpakalinės dalies ir užbaigdami einant link galvos (galvos nemuiluokite). Nepamirškite pilvo. 

8. Šiltu vandeniu išplaukite šampūną. (P.S. jei nenorite jūrų kiaulytės maudyti, paprasčiausias variantas – pasitelkti į pagalbą sausą šampūną-pudrą. Sausas šampūnas švelniai valo kailį, šalina blogą kvapą. Jį itin paprasta naudoti).

9. Džiovinimas. Padėkite jūrų kiaulytę ant didelio sauso rankšluosčio, apgobkite ir nusausinkite. Nesijaudinkite, jei jūrų kiaulytė pradės drebėti. Tai natūralu, kai tik ji visiškai išdžius, nustos drebėti.

10. Sušukuokite jūrų kiaulytės kailiuką, tai ypač aktualu, jei jūsų jūrų kiaulytė ilgaplaukė. Šukuodami užtikrinsite, kad kailis nesusivels ir ateityje nereikės iškirpti sąvėlų. Kailiui šukuoti naudokite specialias šukas ar švelnių šerelių šepetį. Kailiui džiovinti galite naudoti ir plaukų džiovintuvą, tačiau tuomet režimą nustatykite taip, kad temperatūra būtų žemiausia, o pūtimas – silpniausias. 

11. Pasirūpinkite jūrų kiaulytės akimis, nosimi ir ausimis. Jei šiose vietose prisikaupė nešvarumų ir išskyrų, juos švelniai nuvalykite drėgnu skudurėliu arba drėgnomis servetėlėmis. Jei niekada to nedarėte anksčiau ir nežinote, kaip tiksliai tai atlikti, pagalbos galite paprašyti veterinaro.

12. Štai ir viskas, dabar jūrų kiaulytė bus švari! Tiesa, būtinai išvalykite ir narvelį, pakeiskite kraiką, išplaukite gertuvę ir pripildykite ją švariu vandenį, išvalykite dubenėlį ir pamylavę augintinį palepinkite šį gardžiais skanėstais. Atminkite, jūrų kiaulytę rekomenduojama maudyti tik išskirtiniais atvejais (ne dažniau nei 1 kartą per 3 mėnesius), kadangi šių gyvūnų oda labai jautri. Jei jūrų kiaulytė išsipurvinusi tik šiek tiek, nešvarumus nuvalyti galite drėgnomis servetėlėmis.

Parengta pagal užsienio spaudą

Jūrų kiaulytė savo guolyje

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!