Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Ypatinga šuniukų mityba

2016-12-09
Ypatinga šuniukų mityba

Jei esate atsakingi už dar labai jauno šuniuko priežiūrą pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais, ko gero, žinote, kad labai svarbu yra sukurti tinkamą mitybos režimą. Nuo gimimo iki 12 mėnesių amžiaus šuniukams reikalinga speciali mityba. Kokia ji? Skaityk naudingus patarimus.

mažylis šuniukas

Pirmosios 2 savaitės: pienas

Pirmąsias savaites šuniukai maitinasi tik mamos pienu. Jame ypač gausu naudingų medžiagų, kurių šuniukui reikia, kad jis užaugtų stiprus ir sveikas. Jei šunelių vada yra įprasta (3–6) ir kalė turi pakankamai pieno, papildomu pienu šunelius rekomenduojama pradėti maitinti nuo 2 savaičių amžiaus. Jei vada yra didelė (nuo 10 iki 12), arba kalė turi nedaug pieno, jau nuo pirmos savaitės šunelius pradėkite maitinti pieno pakaitalais. Patogiausia juos sugirdyti specialiu buteliuku

Nujunkymas

Perėjimas iš pieno pagrindu sudarytos mitybos į maitinimąsi kietu maistu yra laipsniškas procesas, vadinamas šuniukų nujunkymu. Jis paprastai prasideda šuniukui esant 4 savaičių amžiaus. Tuomet šuniuką po truputį galite pradėti šerti sausu pašaru. Iš pradžių sausą pašarą rekomenduojama mirkyti vandenyje ar pieno mišinuke ir sutrinti iki košės konsistencijos. Kai matote, kad šuniukas jau domisi sausu ėdalu iš mamos dubenėlio, padėkite dvi lėkštutes: ir su sausu pašaru ir su mirkytu (netrintu), – po truputį šuniukas pradės triauškinti ir sausą pašarą.

Nuo 6–8 savaičių amžiaus šuniuką pradėkite šerti specialiai tokio amžiaus gyvūnams skirtu sausu pašaru. Toks maistas paprastai turi daugiau baltymų, kalorijų ir yra papildytas vertingais vitaminais bei mineralais (pvz., kalciu), kad būtų užtikrintas tinkamas šunelio vystymasis. Kai kurie pašarai papildyti antioksidantais, stiprinančiais imuninę sistemą, arba mineralais, kurie yra svarbūs šlapimo sistemai. Šunelį galite šerti tiek sausu, tiek šlapiu (konservuotu) maistu. Sausas pašaras sudarytas iš mažų granulių, tad jį paprasta normuoti, o konservuotas maistas yra lengvai sukramtomas ir ypač mėgstamas šuniukų. Kokį pašarą išrinksite, priklauso nuo jūsų augintinio poreikių, tačiau jei norite, šuniuką galite šerti ir sausu, ir konservuotu maistu. Taip pat retkarčiais galite duoti ir žalios maltos mėsos.

Gulintis mažas šuniukas

Kada pradėti šerti suaugusiems skirtu maistu?

Kai šuniukas tampa suaugusiu šunimi ir jam nebereikia papildomų kalorijų bei maistinių medžiagų augimui bei vystymuisi skatinti, jo mityba taip pat turi pasikeisti. Paprastai prie naujo, suaugusiam šuniui skirto pašaro pereinama nuo 12 mėn. amžiaus. Koks tai bus pašaras, priklauso ir nuo šuns veislės dydžio, ir nuo pašaro gamintojo. Patogiausia šerti to paties gamintojo pašaru, kaip kad šuniuką šėrėte pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais. Tuomet perėjimas bus sklandus, o augintinis – sotus, sveikas ir laimingas!

Konsultavo KIKA gyvūnų priežiūros specialistė Kamilė Ausmanė

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!