Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Tinkama katės mityba

2015-04-14
Tinkama katės mityba

Kiekviena katė privalo būti maitinama taip, kad jos organizmas augtų ir įsisavintų visas maistingąsias medžiagas. Sveikai maitinama katė pasižymi spindinčiomis akimis ir žvilgančiu kailiu. Specialiai katėms gaminamas ėdalas turi visas naudingąsias medžiagas, būtinas katės organizmui.

Nepaisant to, ar Jūsų katė yra aktyvesnė ar pasyvesnė – jai reikalinga energija. Pats svarbiausias energijos šaltinis – riebalai. Baltymai – tai kita būtina maistingoji medžiaga, atsakinga už augimą ir naujų kūno audinių vystymąsi. Kačių organizmui reikia ypatingai daug baltymų. Tačiau nedarykite klaidos gyvūną šerdami tiek, kiek jis ėda. Katės organizmas kaip ir žmogaus: energijos perteklius pavirsta riebalais, kurie yra kaupiami organizmo viduje. Katės ėda tiek, kiek joms duosit. O jei duosite per daug, katė gali pradėti tukti. Todėl yra labai svarbu katės neperšerti.

Ta pati taisyklė galioja kalbant tiek apie pagrindinį pašarą, tiek apie skanėstus bei kitus produktus – viskas turi būti normuota, duodama nustatytais kiekiais. Taigi prieš pirkdami maistą, būtinai išsiaiškinkite katės mitybos ypatumus. Šalia sauso pašaro būtina padėti dubenėlį su vandeniu. Pašaro gabaliukai užgeriami vandeniu skrandyje išbrinksta, išsipučia ir Jūsų kačiukas pavalgo sočiai. Katės itin mėgsta ir konservus. Konservuotą pašarą galite iš įvairiausių skonių. Taip pat palepinkite savo katytę ir įvairiais skanėstais.

Jei kačiukas atsisako vieno ar dviejų maitinimų – neišsigąskite. Kačiukas, kaip ir žmogus, gali tiesiog neturėti apetito. Tai nereiškia, kad augintinis serga. Tačiau jį stebėkite atidžiau: atkreipkite dėmesį, ar katė neviduriuoja ir ar nevemia, ar ji žaidžia, ar daugiau miega. Jei viskas gerai, stenkitės kačiuką kiek prajudinti.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!