Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Raktas į sterilizuotų kačių sveikatą – tinkamos formulės pašaras

2018-07-02
Raktas į sterilizuotų kačių sveikatą – tinkamos formulės pašaras

Nors sterilizacija/kastracija neabejotinai padeda išspręsti daugelį problemų, susijusių tiek su gyvūno elgesiu, tiek su sveikata, daugelis kačių šeimininkų net nenutuokia, kaip gi tinkamai maitinti augintinį po šios operacijos. Jiems sunku atlaikyti tą maldaujantį katės žvilgsnį, prašantį gerokai daugiau maisto nei jai reikia. Paprasčiausias sprendimas – tinkamos formulės pašaras, skirtas specialiai tokiems gyvūnams. 

Nutukimas – rimta problema

Net 80%* kačių yra sterilizuotos arba kastruotos. Po kastracijos ar sterilizacijos viršsvorio priauga ir katės, ir katinai. Operacija šiek tiek sulėtina medžiagų apykaitą ir gali priversti kūno riebalus atsidėti kitose kūno vietose, dažniausiai – pilvo srityje, kur atsiranda visiems gerai žinoma „pilvo riebalų klostė“. 

Kaip žinia, po sterilizacijos/kastracijos pakitus hormonų pusiausvyrai ir išnykus lytiniam potraukiui šie gyvūnai neieško poros, nekovoja dėl teritorijos, jie tampa ramesni ir todėl jų apetitas pagerėja. Pagerėjus apetitui, katė ėda daugiau, o šeimininkas šeria gausiau. Štai čia ir slypi pagrindinė priežastis, kodėl katės po sterilizacijos/kastracijos nutunka.

Katėms gausiau ėdant labai svarbu pašarą normuoti, kad neperšertumėte savo augintinio. Visgi šeimininkams tą padaryti būna labai sunku. Pagaliau to visiškai galima išvengti kontroliuojant pašaro kiekį arba parenkant specialiai sterilizuotiems/kastruotiems gyvūnams skirtą pašarą. 

Augintinių skanėstai

Viršsvoriui mažinti

Todėl neseniai Lietuvai ir pasauliui pristatyto naujo prekinio ženklo asortimente svarbią vietą užima pašaras „HiQ Sterilised Care“, skirtas suaugusioms, 1 metų amžiaus ir vyresnėms katėms po sterilizacijos/kastracijos. Produktas sukurtas pagal specialią formulę, taigi gali padėti išlaikyti optimalų katės svorį.

Sterilizuotas kates ir kastruotus katinus būtina šerti maistu, kuriame būtų mažiau riebalų, – taip gerokai lengviau kontroliuoti didėjančią kūno masę, todėl „HiQ Sterilised Care“ pašare riebalų kiekis neviršija 11%. Šiame maiste katėms taip pat gausu ląstelienos iš cukrinių runkelių griežinių ir celiuliuzės, kas padeda pagreitinti žarnyno peristaltiką ir skatina geresnį virškinimą.

Pašaras papildytas L-karnitino ir kalcio deriniu, kuris skatina medžiagų apykaitos procesus ir padeda versti riebalus į energiją. Taip jūsų augintinis jausis guvus ir gyvybingas, bus linkęs daugiau judėti, o tai paskatins „sudeginti“ kalorijų perteklių. 

Be to, pašare gausu aukščiausios kokybės paukštienos, išsiskiriančios lengviausiai virškinamais gyvūninės kilmės baltymais. Šios medžiagos labai svarbios tinkamam virškinamumui ir raumenų tonusui palaikyti. Taip pat gyvūninės kilmės baltymai augintinio organizmą aprūpina subalansuotu aminorūgščių kiekiu sveikam ir ilgesniam gyvenimui.

Taip pat pašaro formulė papildyta ypatingu elementu – „NanoAgent“. Tai iki nanodalelių susmulkintas grynas nuosėdinės kilmės mineralas, kuris gali padėti pagreitinti virškinimą ir efektyviau įsisavinti visas gyvūno organizmui būtinas medžiagas.

Į pašaro „HiQ Sterilised Care“ sudėtį įtrauktas vienas vertingiausių produktų pasaulyje – natūralus ir labai naudingas tyras kokosų aliejus. Jis gali padėti subalansuoti augintinio medžiagų apykaitą ir pagerinti virškinamojo trakto būklę. 

Akmenligės prevencijai

Po sterilizacijos katės mažiau juda, rečiau laka vandenį, mažiau šlapinasi, todėl kai kurioms šlapimtakiuose gali atsirasti akmenų (kalcio oksolato ar struvitų). Jeigu katė šeriama pašaru, kuriame palaikomas tinkamas šlapimo pH, akmenų atsirasti neturėtų. Šlapimo pH turėtų būti maždaug 7,0. Kad reguliariai šlapintųsi, katė turi lakti pakankamai vandens – kuo daugiau vandens ir mažiau mineralinių medžiagų šlapime, tuo greičiau ištirps akmenys. Todėl „HiQ Sterilised Care“ pašare yra sumažinti magnio ir kalio kiekiai.

Rainas katinas, lipantis laiptais

Sveikesniam gyvenimui

Sterilizuotų kačių gyvenimo trukmė pailgėja, tačiau taip pat padidėja ir įvairių ligų rizika. Maistas, skirtas kastruotoms/sterilizuotoms katėms, turi būti subalansuotas atsižvelgiant į šią riziką. 

Katės, turinčios viršsvorio, kur kas dažniau susiduria su širdies ir kraujotakos sistemos problemomis. Todėl „HiQ Sterilised Care“ formulė papildyta riebalų rūgštimis DHA+EPA. Kartu su taurino ir L-karnitino deriniu šios medžiagos gali padėti palaikyti tinkamą širdies veiklą ir gerinti kraujotakos sistemos darbą, kas labai svarbu. Tiksliai parinktas natrio kiekis gali padėti sumažinti širdies apkrovą. „HiQ Sterilised Care“ produkto sudėtyje esantis kokosų aliejus teigiamai veikia odą ir kailį bei gali padėti išvengti infekcijų ir ligų.

* Remiantis Centrinio Vokietijos naminių gyvūnų registro duomenimis (TASSO-Haustierzentralregister für die Bundesrepublik Deutschland e.V.).

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!