Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Mitybos inovacija jūsų augintinio dubenėlyje – krilis iš Pietų vandenyno

2019-10-02
Mitybos inovacija jūsų augintinio dubenėlyje – krilis iš Pietų vandenyno
Rūpinantis augintinių sveikata, vadovaujantis naujos kartos mitybos sprendimais ir siekiant ištobulinti sudėtis, sausi šunų ir kačių pašarai papildomi ypač vertingu elementu – kriliu. Šis produktas išsiskiria begale teigiamų savybių. Kuo jis naudingas tavo augintiniui, plačiau – šiame straipsnyje.
 
Krilis – kas tai?
 
Tai mažas, į krevetę panašus vėžiagyvis. Krilis gyvena švariausiame pasaulio vandenyne – Pietų bei yra vienas mažiausių organizmų ir paskutinė mitybos grandinės dalis, todėl jis, priešingai nei žuvys, nekaupia savyje toksinių medžiagų, sunkiųjų metalų ir cheminių teršalų. 
 
Pietų vandenyno krilis laikomas vienu ekologiškiausių jūrinių Omega-3 riebalų rūgščių šaltiniu, tačiau tik tuo atveju, jei žvejyba išlaiko ilgalaikį Pietų vandenyno ekosistemos tvarumą ir saugo visas jame egzistuojančias gyvūnų rūšis.
 
Iš viso per metus sužvejojama tik 0,5% krilio biomasės – tai yra tvariausia žvejyba visame pasaulyje. Griežti žvejybos reikalavimai Pietų vandenyne padeda užtikrinti gausius maisto šaltinius banginiams, pingvinams ir kitiems vandenyno gyventojams, priklausantiems nuo kriliaus.
 
Visas NATURE‘S PROTECTION pašarų sudėtyse naudojamas krilis yra gaunamas iš gamintojo, turinčio  MSC (Marine Stewardship Council) kokybės ženklą, kuris užtikrina, kad krilio žvejyba atitinka aukščiausius tvarumo, atsekamumo bei aplinkos apsaugos standartus. Taip pat šis gamintojas yra pripažintas ekologiškai atsakingu (Eco-Harvesting) nuimant ir perdirbant Pietų vandenyno kriliaus „derlių“. 
 
Gamintojas garantuoja 100% atsekamumą, kontroliuodamas visą tiekimo grandinę nuo kriliaus surinkimo iki galutinės produkcijos. Klientai ir galutiniai vartotojai gali pasikliauti gamintojo gebėjimu atsekti visus produktus iki tikslios krilio sugavimo vietos, kadangi koordinatės yra fiksuojamos GPS sistema ir saugomos.
 
Omega-3 riebalų rūgščių šaltinis
 
Krilis minta mikroskopiniais dumbliais, kurie gamina Omega-3 riebalų rūgštis. Dėl to pats krilis sukaupia daug Omega-3 riebalų rūgščių. Yra keletas Omega-3 riebalų rūgščių pavidalų, dažniausias jų – trigliceridai. Tokios Omega-3 vandenyje sunkiai tirpsta, todėl yra sudėtingiau pasisavinamos organizme. Krilis ypatingas tuo, kad dauguma jame esančių Omega-3 riebalų rūgščių yra susietos su fosfolipidais. Priešingai nei trigliceridai, fosfolipidai yra tirpūs vandenyje. Ši išskirtinė fosfolipidų savybė lemia greitesnį Omega-3 įsisavinimą bei lengvesnį virškinimo procesą.
 
Krilio gamintojas „Aker Biomarine“ atliko keletą mokslinių tyrimų, įrodančių Omega-3 riebalų rūgščių, gautų iš krilio, efektyvumą. Šie tyrimai atskleidė, kad šunims, kurie buvo šeriami pašaru su kriliu, Omega-3 kiekis kraujyje padidėjo 41%, kai kontrolinei grupei – vos 3%. Ištyrus sportuojančius šunis nustatyta, kad po sudėtingų varžybų keturkojams, kurie buvo šeriami pašaru su kriliu, raumenų uždegimas buvo 55% mažesnis lyginant su kontroline grupe. 
 
Daugiafunkcinė nauda augintinio organizmui
 
Nepakeičiamos Omega-3 riebalų rūgštys, slypinčios mažame krilyje, pasižymi daugybe naudingų savybių augintinio organizmui.
 
Odai. Reguliarus Omega-3 riebalų rūgščių vartojimas gali padėti apsisaugoti nuo odos išsausėjimo ir niežulio, pagreitinti gijimą esant odos alergijoms.
 
Širdžiai. Omega-3 riebalų rūgštys iš krilio gali padėti sumažinti uždegiminius procesus organizme bei širdies ligų riziką.
 
Sąnariams ir raumenims. Omega-3 riebalų rūgštys pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, taigi gali padėti palaikyti sveikus sąnarius ir palengvinti raumenų atsistatymą po didelio fizinio krūvio.
 
Imuninei sistemai. Šeriant augintinį visaverčiu subalansuotu pašaru, kurio sudėtyje yra Omega-3 riebalų rūgščių, palaikoma ir stiprinama jo imuninė sistema.
 
Kognityvinei funkcijai. Omega-3 riebalų rūgštys yra nepakeičiamos kognityvinei funkcijai palaikyti visoms šunų ir kačių amžiaus grupėms – jos skatina mokymosi procesą ir palaiko bendrą protinę veiklą.
 
Dar daugiau teigiamų savybių
 
Krilis išsiskiria ne tik Omega-3 riebalų rūgštimis, jo sudėtyje yra natūralaus antioksidanto astaksantino ir vitamino cholino. Antaksantinas yra vienas stipriausių gamtoje randamų antioksidantų. Tai pigmentas, lemiantis rausvą krilio spalvą. Šis antioksidantas suteikia ypač stiprią apsaugą ląstelėms nuo oksidacinio streso, t.y. žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Astaksantinas yra:
 
  • 14 kartų stipresnis nei vitaminas E;
  • 20–50 kartų stipresnis nei sintetinis astaksantinas;
  • 54 kartus stipresnis nei beta karotinas;
  • 65 kartus stipresnis nei vitaminas C.
Taip pat astaksantinas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis bei slopina tam tikras chemines medžiagas, kurios sukelia lėtinius skausmus, taigi jis gali padėti sumažinti sąnarių skausmą.
 
Cholinas yra vandenyje tirpus vitaminas, pažymintis išskirtinėmis savybėmis augintinio organizmui. Šis vitaminas gali padėti palaikyti vandens balansą organizme, pagerinti atmintį, palaikyti normalią kepenų funkciją. Cholinas iš krilio yra 12 kartų aktyvesnis nei pridėtinis. Krilio gamintojo „Aker Biomarine“ atliktas mokslinis tyrimas parodė, kad šunims, kurie buvo šeriami pašaru su kriliu, cholino kiekis kraujyje padidėjo 52%, kai kontrolinei grupei – tik 18%.
 
Pašarai su kriliu puikiai ėdami
 
Pašarai, kurių sudėtyje yra krilio, yra puikiai ėdami šunų ir kačių. Omega-3 riebalų rūgštys iš krilio yra tirpios vandenyje, todėl patekusios į organizmą susimaišo su skrandžio skysčiais, taip sumažindamos žuvies poskonį. Ši savybė yra didelis krilio privalumas, lyginant, pavyzdžiui, su žuvų taukais.
 
Gamintojo „Aker Biomarine“ atliktas mokslinis tyrimas parodė, kad 95% šunų renkasi pašarą, kurio sudėtyje yra krilio. Dėl visų ypatingų savybių, kuriomis pažymi krilis, šis ypatingas elementas įtrauktas ir į NATURE‘S PROTECTION pašarų formules.
 
Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!