Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kuo pašarai su ėriena naudingi tavo augintiniui?

2016-09-08
Kuo pašarai su ėriena naudingi tavo augintiniui?

Ėriena – viena geriausių ir maistingiausių mėsų. Štai dėl ko pašarus su ėriena labai dažnai rekomenduoja ir veterinarai.

Ėriena – puikus aukštos kokybės baltymų ir aminorūgščių šaltinis. Šios medžiagos yra gyvybiškai svarbios kiekvienam šuniui ir katei. Baltymai – viena svarbiausių statybinių medžiagų, kuri augina, atkuria raumeninį audinį ir ląsteles bei reguliuoja organizmo procesus (pvz., imuninės sistemos funkcijas). Baltymai yra labai svarbūs raumenims, odai ir kailiui, taip pat gaminantis antikūnams ir hormonams, pvz., insulinui.

Ėriena laikoma viena sveikiausių mėsų, nes joje yra beveik tris kartus mažiau cholesterolio. Be to, ėrienoje daugiau geležies ir kitų augintinio organizmui naudingų medžiagų (cinko, B grupės vitaminų). Cinkas – vienas svarbiausių mineralų, esančių ėrienoje. Cinkas dalyvauja daugelyje gyvybinių procesų, jis labai svarbus imuninei sistemai, taip pat būtinas žaizdų gijimui, stabilizuojant cukraus kiekį kraujyje ir reguliuojant medžiagų apykaitą.

Ėriena – tai lengvai virškinamas baltymų šaltinis. Ši mėsa laikoma mažiausiai alergizuojančiu gyvūninės kilmės baltymų šaltiniu, todėl pašarai su ėriena puikiai tinka augintiniams, turintiems jautrų virškinamąjį traktą.

Daugelis šunų ir kačių pašarus su ėriena itin mėgsta būtent dėl ypatingo ėrienos skonio.

Nagrinėdami pašarų sudėtis jūs turbūt pastebėjote, kad kartais kaip ingredientas nurodoma „ėrienos miltai“. Kuo tai skiriasi nuo ėrienos? Abiejų jų šaltinis – ėriena, skiriasi tik išgavimo-gamybos procesas. 

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!