Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kokie skanėstai tinka katėms?

2020-04-14
Kokie skanėstai tinka katėms?

Kas tavo namuose karalienė? Ar ji pūkuota ir vaikšto ten, kur jai norisi? Net neabejojame, kad kačių mylėtojai sutiks, jog katės – namų valdovės, kurios nori būti nuolat lepinamos. Skanėstai – ne tik gardus kąsnelis, bet ir naudinga priemonė, praversianti įvairiais augintinio priežiūros atvejais.

Geram elgesiui skatinti

„Šunis galima ištreniruoti, tačiau kačių – ne“ – kiek kartų jūs girdėjote šią frazę? Savaime suprantama, katės tikrai negali išmokti tiek daug, kiek šunys, tačiau gero elgesio ją išmokyti tiesiog būtina.

Tyrimai rodo, jog dresavimas tampa efektyvesnis šeriant katę gardėsiais ir tuo pat metu ją pozityviai paskatinant. Apdovanojimas maistu už gerą elgesį gali suteikti katėms reikalingą motyvaciją! Tačiau nepamirškite, jog katės iš prigimties yra vienišos medžiotojos, įpratusios pačios pasirūpinti savimi. Jūs negalite priversti katės daryti to, ko ji nenori.

Už gerą elgesį savo katę pagirkite, paglostykite, apdovanokite naudingais sveikatai skanėstais. Jei norite atpratinti katę nuo netinkamo elgesio, pabandykite nukreipti jos dėmesį ar pasiūlyti kitų užsiėmimų. Svarbu žinoti, jog katės nesupranta drausmės reikalavimų taip kaip šunys.

Pavyzdžiui, jei norite, kad augintinis atbėgtų vos tik jį pakviečiate, duokite jam skanėstą kiekvieną kartą, kai jis tai padaro. Jei katytė nuolat miauksi vos tik pradedate kažką valgyti, liepkite jai nustoti ir palepinkite gardėsiu. Jeigu augintinis nereaguoja į jūsų komandas, skanėsto neduokite.

Dantų priežiūrai

Kaip ir žmonėms, katėms būtina valyti dantis. Paprasčiausias būdas tą padaryti – duoti augintiniui skanėstų. Tai puiki priemonė siekiant užkirsti kelią apnašoms ir dantų akmenims. Ieškodami tinkamo gardėsio augintiniui, atkreipkite dėmesį į gaminio sudėtį – dantims „draugiškame“ produkte neturi būti cukraus. Įprastai gydomųjų skanėstų pakuotė yra paženklinta kaip tinkanti dantų priežiūrai. Tokiuose gardėsiuose paprastai būna specialių veikliųjų medžiagų, skirtų sumažinti bakterijų dauginimąsi, apnašų susidarymą, apsaugoti nuo karieso, paspartinti burnos žaizdų gijimą.

Išrankioms maistui katėms

Jei savo katę nuolat šeriate tuo pačiu maistu, ypač jei tai sausi pašarai, tikrai verta jį pagardinti vienu kitu skanėstu. Taip maistas augintiniui bus skanesnis ir keturkojis bus laimingesnis.

Plaukų gumuliukams iš skrandžio šalinti

Niekam ne paslaptis, kad katės yra tikros švaruolės, tad laižydamos kailį gali praryti nemažai plaukų. Skrandyje gali susidaryti plaukų gumuliukai, todėl katė pasijusi blogai gali imti vemti. Skanėstai su specialia „Malt“ pasta katėms padeda lengviau pašalinti plaukų gumulėlius, taigi toks pasirinkimas – puikus būdas norint pasirūpinti augintinio sveikata.

Kaip dažnai duoti?

Jei visą dieną valgėte sveiką, visavertį maistą, jūs žinote, kad vakare tikrai nusipelnėte saldumyno bežiūrint mėgstamiausią serialą. Panaši situacija ir su skanėstais katėms – per dieną jų turėtumėte duoti tik keletą kartų, nesvarbu, kiek pūkuotasis keturkojis draugas jų beprašytų.

Tiesa, katės nėra linkusios dažnai prašysis skanėstų, tačiau visgi nepamirškite, jog jos gardėsius mėgsta. Taigi retkarčiais savo pūkuotąjį draugą būtinai palepinkite gardžiais kąsneliais, ypač už gerą elgesį. Žinoma, niekada nereikėtų persistengti lepinant katę – skanėstai neretai yra gana kaloringi, taigi labai lepinama katė gali paprasčiausiai nutukti. Kad taip nenutiktų, apsiribokite keliais kąsneliais per dieną.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!