Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Katė netvarkingai ėda

2015-04-04
Katė netvarkingai ėda

Ką daryti, kai katė ėda netvarkingai: stumdo dubenėlį ir išverčia ėdalą ant grindų. Kodėl ji taip elgiasi?

Pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su veterinaru, ar tokiam elgesiui nėra kokios nors priežasties. Įsitikinkite, kad katės dantys yra sveiki. Kartais maisto mėtymas iš dubenėlio rodo, kad katei sunku kramtyti arba ragauti maistą. Įsitikinkite, kad katė suvalgo viską arba bent jau didžiąją dalį to, kas yra įdėta į dubenėlį, prieš išmėtydama jį ant grindų. Jeigu didžioji dalis ėdalo lieka ant grindų, gali būti, kad katė prarado apetitą arba serga.

Tačiau labai tikėtina, kad katei tiesiog atsibodo ėdalas arba dubenėlis jai nepatogus. Galite išbandyti kito prekinio ženklo ėdalą. Kita alternatyva – į maistą pridėti apetitą skatinančių medžiagų, kad jis katei taptų gardesnis.

Raina katė ėdanti iš geltono dubenėlio

Kai kurios katės teikia pirmenybę tam tikros rūšies dubenėliams. Pavyzdžiui, vienas kates atgraso šviesūs, šviesą atspindintys metalai, o kitos nemėgsta plastikinių dubenėlių kvapo. Katės turi labai jautrius ūsus, kuriuos naudoja kaip pažinimo priemonę. Nieko keisto, kad kai kurioms katėms nepatogu ėsti, kai ūsai liečiasi į siauro dubenėlio kraštus.

Katę patartina šerti iš plataus keraminio dubenėlio. Tokie dubenėliai dažnai išsprendžia netvarkingo maitinimosi problemą.

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!