Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kaip išsirinkti geriausią pašarą kačiukams ir jų mamoms?

2019-01-29
Kaip išsirinkti geriausią pašarą kačiukams ir jų mamoms?

Kai namuose atsiranda naujas mielas gyventojas, pavyzdžiui, kačiukas, be abejonės, norime jį apgaubti išskirtiniu  dėmesiu. Svarbiausias uždavinys – atrasti pašarą, kuriame būtų visų medžiagų, nulemsiančių puikią keturkojo sveikatą ir ilgą gyvenimą. Įprasta maistą augintiniui rinktis pagal jo amžių, tačiau „HiQ“ sukūrė tokį pašarą, kuris tinka ne tik mažyliams, bet ir jų mamoms.

Pirmosios dienos

Ką tik gimęs kačiukas sveria apie 100 gramų. Vėliau kiekvieną savo gyvenimo savaitę katinėlis priauga po 50–100 gramų. Pirmosiomis dienomis mažyliai maitinami tik mamos pienu. Vėliau, išdygus pirmiesiems pieniniams dantims, prasideda pereinamasis mitybos laikotarpis – atjunkymas. Paprastai kačiukai atjunkomi iki 7 savaitės, bet jau nuo 4 savaitės juos galima pradėti šerti specialiu sausu pašaru (prieš duodant rekomenduojama sudrėkinti šiltu vandeniu).

Sukurta mažyliams ir jų mamoms

Subalansuota mityba yra itin svarbi ir besilaukiančioms bei maitinančioms katėms. Štai kodėl „HiQ“ sukūrė pašarą, kuris tinka tiek mažyliams, tiek jų mamoms. Aukščiausios kokybės sausas maistas „HiQ Kitten & Mother Care“ specialiai skirtas kačiukams iki 1 metų ir besilaukiančioms bei maitinančioms katėms. Vadinasi, ir mažyliai, ir jų mamos gaus svarbiausių medžiagų, būtinų puikiai sveikatai ir energijai išlaikyti.

Du raini kačiukai ant šieno

Svarbiausi ingredientai

Baltymai. Rinkdamiesi pašarą atkreipkite dėmesį, jog vienas pirmųjų ingredientų būtų mėsa – pagrindinis baltymų šaltinis.  Rekomenduojama, jog baltymų produkto sudėtyje būtų bent 30%. Tai svarbi statybinė medžiaga. Pašare „HiQ Kitten & Mother Care“ gausu paukštienos. Tai lengviausiai virškinami gyvūninės kilmės baltymai tinkamam raumenų tonusui palaikyti ir energijai užtikrinti.

Riebalai. Jų pašaro sudėtyje turi būti apie 20%. Štai kodėl pašaras „HiQ Kitten & Mother Care“ papildytas ypač vertingu lašišų aliejumi, kuriame gausu Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių. Tai ne tik energijos šaltinis, bet ir puikaus virškinimo, žvilgančio kailio, sveikos odos, stipraus imuniteto paslaptis.

Vitaminai ir mineralinės medžiagos. Kad tinkamai formuotųsi kaulinis audinys, dantys, „HiQ Kitten & Mother Care“ pašaro sudėtis papildyta kalciu. Į šį produktą įtraukėme ir kitus vitaminus (A, E, D3, B1) bei folio rūgštį. Visos šios medžiagos yra itin svarbios tiek augantiems mažyliams, tiek jų mamoms. Juk besilaukianti ar maitinanti patelė vitaminus ir mineralines medžiagas perduoda kačiukams.

Pašaro formulė papildyta ir ypatingu elementu – „NanoAgent“. Tai iki nanodalelių susmulkintas grynas nuosėdinės kilmės mineralas. Dėl nanodalelių lengvumo „NanoAgent“ augintinio organizmu juda greičiau nei įvairios maistinės medžiagos. Maistingosios medžiagos, sąveikaudamos su „NanoAgent“, taip pat ima judėti greičiau. Taip pagreitinamas virškinimas ir šios medžiagos (vitaminai ir kt.) įsisavinamos efektyviau.

Taurinas. Į „HiQ Kitten & Mother Care“ pašaro formulę įtrauktas labai svarbus elementas – taurinas. Šios aminorūgšties kačių organizmas negamina, tačiau ji būtina regėjimui ir širdžiai.

Kaip dažnai šerti?

Iki 12 savaičių kačiukus rekomenduojama šerti 3–4 per dieną mažomis porcijomis, vėliau, iki 6 mėnesių amžiaus – po 3 kartus per dieną. Kai augintinis sulauks 6 mėnesių, šerkite jį 2 kartus per dieną.

Katė prausianti kita katę

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!