Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

Kačiukų mityba – pirmasis kąsnelis

2016-09-19
Kačiukų mityba – pirmasis kąsnelis

Ar žinai, kad ką tik gimęs kačiukas sveria apie 100 gramų? Vėliau kiekvieną savo gyvenimo savaitę katinėlis priauga po 50–100 gramų. Paprastai nuo mamos mažyliai atjunkomi 7–10 savaičių. Tuomet ir rekomenduojama palaipsniui pradėti kačiuką šerti specialiu, būtent tokio amžiaus katėms subalansuotu pašaru. 

Kodėl svarbu rinktis būtent kačiukams skirtą pašarą?

Šerti kačiuką specialiai jam skirtu pašaru – geriausias sprendimas, kokį tik galite priimti pirmaisiais savo mažojo draugo gyvenimo mėnesiais. Todėl nes toks pašaras, tiek konservuotas, tiek sausas, yra subalansuotas ir visavertis. Augintinis gaus tiek maistinių medžiagų, kiek jam reikia augimo laikotarpiui. Specialiai kačiukams skirtuose pašaruose gausu baltymų, o tai svarbi statybinė medžiaga. Be to, tokie pašarai yra papildyti vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, kad tinkamai formuotųsi kaulinis audinys, dantys. Taip pat toks maistas neapsunkina augintinio virškinamojo trakto, tad kačiukas bus energingas ir guvus.

Miegantis katinas

Kokį pašarą pasirinkti?

Konservuoti pašarai – paprastas ir patogus šėrimo būdas. Konservuotus pašarus kačiukai tikrai labai mėgsta, nes minkšti, sultingi gabalėliai yra lengvai kramtomi.

Sausi pašarai – naudingas maistas kačiukams. Prieš pateikdami sausą pašarą granules pamirkykite vandenyje. Taip pašaras bus lengviau sukramtomas. Tiesa, sausas maistas taip pat turi savo privalumų – traškūs gabaliukai padeda vystytis bedygstantiems ir besiformuojantiems kačiukų dantims. 

Labai svarbu laikytis dienos šėrimo normos, kurią kiekvienas pašaro gamintojas nurodo ant pakuotės.

Specialaus, kačiukams skirto maisto reikės tol, kol mažylis pasieks brandą, o tai reiškia, kol sulauks maždaug 1 metų amžiaus.

 

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!