Turite klausimų? Kreipkitės drąsiai: klientams@kika.lt arba +370 7 00 66066

GRAIN FREE – begrūdžiai pašarai. Kas tai?

2018-04-07
GRAIN FREE – begrūdžiai pašarai. Kas tai?

Pašarai be grūdų sparčiai populiarėja kaip sveiko maisto šunims ir katėms rūšis. Ar tikrai begrūdžiai pašarai yra sveikesni?

Maistingumas – svarbiausias aspektas, kurį būtina apsvarstyti norint užtikrinti visavertę ir subalansuotą augintinio mitybą. Nesvarbu, koks tai pašaras – begrūdis ar su grūdinėmis kultūromis, rinkdamiesi pašarą visada atsižvelkite į augintinio poreikius. Kartais sunku nuspėti, koks gi pašaras iš tiesų labiausiai tinka. Jei iš pažiūros sveikas Jūsų augintinis pradeda daugiau kasytis arba kenčia dėl nuolat pleiskanojančios odos, vadinasi, jau laikas susirūpinti, ar maistas, kurį duodate savo augintiniui, yra tinkamas. Veterinarui nustačius, jog gyvūnas yra alergiškas grūdinėse kultūrose esančiam baltymui, kaip alternatyvą rekomenduojama rinktis begrūdį pašarą.

Begrūdžių pašarų privalumai

  • Energijos šaltinis. Begrūdžiame pašare gausu gyvūninės kilmės baltymų, taip pat – baltymų iš įvairių daržovių. Šie vertingi baltymai augintiniui suteikia tiek energijos, kiek jam reikia, kad gyvūnas būtų guvus, aktyvus ir linksmas. 
  • Odos būklei gerinti. Begrūdžiai pašarai idealu tiems augintiniams, kurie netoleruoja grūdinių kultūrų ir kenčia nuo alergijų. Pašarai be grūdų mažina alergijos tikimybę, tad jautrią odą turintys gyvūnai ėsdami tokį pašarą nejunta neigiamų odos reakcijų. Begrūdis pašaras neskatina odos niežulio ir pleiskanojimo.
  • Gerai virškinamas. Begrūdžiai pašarai idealiai tinka augintiniams, kurie turi jautrią virškinimo sistemą. Šunims ir katėms, kurių organizmas netoleruoja pašarų su grūdinėmis kultūromis, begrūdis pašaras yra tikras išsigelbėjimas, mat šios rūšies pašarai neapsunkina virškinamojo trakto.

Šuniukas graužantis sausą maistą

Kam skirti?

Begrūdžiai pašarai naudingi visiems augintiniams, tačiau kai kuriuos jų tiesiog būtina šerti tokiai pašarais. Tokius augintinius galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes:

  • Augintiniai, kuriems reikia daug energijos. Begrūdžiai pašarai ypač naudingi tiems augintiniams ir toms veislėms, kurios pasižymi dideliu aktyvumu. Dėl didelio gyvūninių ir daržovių baltymų kiekio, esančio begrūdžiuose pašaruose, toks maistas yra labai geras energijos šaltinis aktyviems ir vietoje nenustygstantiems augintiniams. 
  • Alergiški augintiniai. Šią kategoriją sudaro katės ir šunys, kurie yra alergiški visoms grūdinėms kultūroms, esančioms pašaruose. Kaip nustatyti, kad Jūsų augintinis yra alergiškas pašarui? Apie alergiją gali išduoti tokie simptomai – tai skrandžio skausmai, vėmimas, sudirgusi oda, odos pleiskanojimas, niežulys, kasymasis. Veterinarui diagnozavus, jog būtent grūdinės kultūros sukelia Jūsų šuniui ar katei alergiją, begrūdis pašaras gali būti šios nemalonios ir augintinį varginančios problemos sprendimo būdas. 

Kada pradėti šerti?

Jei pasitarę su veterinaru, nusprendėte pradėti augintinį šerti begrūdžiu pašaru, darykite tai palaipsniui. Perėjimas prie šėrimo kitu maistu yra lėtas procesas. Naujas maistas į augintinio mitybos racioną turėtų būti įtraukiamas po truputį, senąjį pašarą papildant nedidelėmis porcijomis naujojo, begrūdžio, pašaro. Per savaitę visiškai pereikite prie šėrimo naujuoju pašaru. 

 

Pašarai be grūdų šunims:

Pašarai be grūdų katėms:


Parengta pagal užsienio spaudą

Jei jūsų gyvūnas turėtų nykščius, jis sektų KIKA naujienas. Prenumeruokite ir gaukite -20% nuolaidą krepšeliui!